Прва партија - пребрзо свршување

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
OrTacE напиша:
дивне дивне јас ли да те учам...:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: ако женската може да сврши едно 10 пати во рок од еден саат, тогаш машкото не може, ево од машка гледна точка ке ти кажам дека нема шанси и нема ни еден маж што може да сврши двапати во рок од пола саат, а жената за тој пола саат ке сврши минимум 3-4 пати така да viktorgg убаво си кажа ние треба да се воздржуваме за на жените да им пружиме подолго задоволство ето од едно 2-3 саата од прилика може и помалу и појке и после тоа на раат и ние еднаш, знаеш како викаат старине `едно ама вредно`.

Јас барем така практикувам ако немам многу време, на пример ако имам само саат време за да се е*ам цел тој 1 саат јас се воздржувам, а ако имам на располаганје поише од 3 саата првиот пат свршувам заедно со девојката, а тоа е многу побрзо, па после знаете туш заебанции па уште по некоја партија.....
Не би со тебе на оваа тема, ама ај кога ме провоцираш, мамата:pos2:

Прво, не реков дека мажите и жените исто свршуваат ... тоа е јасно дека жените можат да свршат многу повеќе пати од мажите. Мене муабетот ми беше зошто да се воздржува еден маж од првото свршување доколку му е убаво и му дојде многу брзо, кога може да сврши па најкултурно да продолжи пак да е*е. Капиш сега?
Второ, тврдиш дека неможе во ист момент да свршат и двајцата партнери? Јас тврдам дека може. Ти од искуство, јас од искуство ... кое ќе го земеме за точно? Може да се согласиме дека искуството и праксата си го прават своето?
Трето, тоа дека за пола саат неможе еден маж да сврши повеќе од еднаш исто така не е точно. Има парови кои имаат страшна хемија меѓу нив, па повеќе од сигурно ќе ти кажам дека маж може да сврши и 5 пати во рок од еден час. Не навлегувам во детали, затоа не препрашувај.:star:
Ако останав должна на некое прашање, потсети ме:)
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Дивајн напиша:
Не би со тебе на оваа тема, ама ај кога ме провоцираш, мамата:pos2:

Прво, не реков дека мажите и жените исто свршуваат ... тоа е јасно дека жените можат да свршат многу повеќе пати од мажите. Мене муабетот ми беше (1)зошто да се воздржува еден маж од првото свршување доколку му е убаво и му дојде многу брзо, кога може да сврши па најкултурно да продолжи пак да е*е. Капиш сега?
Второ, (2)тврдиш дека неможе во ист момент да свршат и двајцата партнери? Јас тврдам дека може. Ти од искуство, јас од искуство ... кое ќе го земеме за точно? Може да се согласиме дека искуството и праксата си го прават своето?
Трето, (3)тоа дека за пола саат неможе еден маж да сврши повеќе од еднаш исто така не е точно. Има парови кои имаат страшна хемија меѓу нив, па повеќе од сигурно ќе ти кажам дека маж може да сврши и 5 пати во рок од еден час. Не навлегувам во детали, затоа не препрашувај.:star:
Ако останав должна на некое прашање, потсети ме:)
ах дивне дивне пак ти а?
ај да ти реплицирам пошо почнаа нервите да ми шизат.:tapp:
за првото болдирано: зошто ако се воздржува и овозможува на жената поголемо задоволство и тоа големо задоволство се израмнува со големото задоволство на мажот и етети еден убав и задоволен секс мејгу еден мажи една жена.
за второто болдирано: не тврдам и во никој момент јас не реков дека не може да свршат и двајцата во исти момент, барем колку што гледам имам лично мој пример дадено и кажувам во него дека може.
и трето бплдирано: ај нека е така дека за пола саат може повејке од еднаш ама ретки се случаевите бре, може само да лажат поединци, друго хемијата игра голема улога ама кога ке размислиш малце подетално вака е.... партнерот свршува послем тоа има еден период од едно 15 мин. што можам да кажам дека е*е напразно без осет, пошо доживеал многу убав и јак оргазам , е сега после тоа па почиња да осејка дека е*е и ете уште 5 мин додека да му дојде па да сврши, па после за третиот пат сево ова што го напоменав одзема повејке време и кога ке видиш повејке од 3 пати за 1 саат :nenene: невикам нема, има и такви ама ретки се.

пс. ако грешам кажетеми па да одам да се лечам може и со мене не е нешо во ред:pos2:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
за првото болдирано: зошто ако се воздржува и овозможува на жената поголемо задоволство и тоа големо задоволство се израмнува со големото задоволство на мажот и етети еден убав и задоволен секс мејгу еден мажи една жена.
Ало! Ако не се воздржи може да имаат втора партија после првата, која сигурно ќе трае повеќе и ќе и го даде на жената задоволството што ќе и го должи од првиот пат. Леле толку сум нејасна?:star:
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
49
Поени од реакции
6
Зависи во каква ситуација си, ако си со некој колку да се смуваш или каприц, тогаш иде малку брзо, секс на екс Т.Е пу-пу-пу не важи. А за разлика во врска, тогаш веќе си поискусен и знаеш шо сака и како треба. Шо би рекол државникот Бранко :Треба да знаеш, треба да можеш. Пошо ако си порастеретен, сексот може да биде лезетски, без брзање, со кеиф. А ако ради реда, идеш пљукни па залепи.
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
FortunE напиша:
Примерна ситуација:

Во врска сте, се` е убаво, значи не ви станало монотоно, одлично се сложувате со партнерот, немате никакви проблеми.
Арно ама, речиси секоја прва партија секс тој свршува пребрзо.
Дали ви се случило вакво нешто? Кои би биле причините? Темава е и за машки и женски.

Ако му се случило на некој, пожелно е да објасни подобро. Не е ништо срамно, повелете.
Brzo svrsuvanje. jas sebe nikogas ne sum se dovel o takva situacija,sto se veli da se izblamiram pred zenskata,da si zavrsam rabota za 5 minuti,da si gi oblecam gakite i da si prodolzam so drugata rabota.Pred sekoj seksualen cin imam dobra predigra,znaci dobar oralen sex,pretezno 69 nekoi 20,25 minuti(se razbira mi doadja nekolku pati da svrsam ama sekogas go vrakam)e koga partnerkata ke svrsi(ili e pred svrsuvanje)togas pocnuvam so penetriranje i si stignuvam do zadovolstvoto za 2,3 minuti.Pricinite neznam koi mozat da bidat,mozebi deka go sakam seksot,zdrav sum,vednas mi se diga,artnerkata me vozbuduva.Ne bi trebalo ova da e sramota,sramota e da ja ostavis partnerkata nedorabotena i da ja prasas kako ti bese i red drugi slicni raboti.Ova e icno moe viduvanje i iskustvo sto nemora da znaci deka site mazi svrsuvaat brzo.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
FortunE напиша:
Примерна ситуација:

Во врска сте, се` е убаво, значи не ви станало монотоно, одлично се сложувате со партнерот, немате никакви проблеми.
Арно ама, речиси секоја прва партија секс тој свршува пребрзо.
Дали ви се случило вакво нешто? Кои би биле причините? Темава е и за машки и женски.

Ако му се случило на некој, пожелно е да објасни подобро. Не е ништо срамно, повелете.
Изгледа многу го палиш на дечкото .:)
Кузнајт шо маки му прајш на чоекот.:toe:
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Nekad mi se desava da svrsam za 2 min...nekad za 5 nekad za 10 nekad za 20... se zavisi od toa kolku sum popalen u momentot.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
FortunE напиша:
Арно ама, речиси секоја прва партија секс тој свршува пребрзо.
Кои би биле причините?


epa sexot pocnuva u glaata a ne pod pupakot.....ak toa ne si go sfatil,ke prskas pred vreme.....
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Брза кучка - слепи кучиња раѓа :icon_roll
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Зависи од ситуација, стрес, возбуда, местоположба итн. Исто така ако претходно не сум имал секс или не сум си го дркал подолг период кога ќе биде првиот пат ќе биде брзо. Но понатаму (не истата вечер) доколку се има секс со истата личност првото ебавање ќе трае многу подолго од претходниот пат затоа што више донекаде си ја научил личноста и ај да кажам се нема тој страв како ќе биде првиот пат. Тогаш више размислуваш да ја задоволиш првин нејзе па после себе си.
 

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
E de nisto novo. Koe musko ne svrsilo porano od sto sakalo.
Ne e strasno zatoa postoi vtor, tret itn pat.
Plus toa se se uci(trenira).
I toj pijaniot oficer mudro kazal.
Pred ruka-ruka i posle si fraer.:motor:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Како и да е, прва рука е прва рука. Ако е за фраерлук, односно пик ап грл го фак го хоум, само прва рука се важи. Заеби прва рука и можеш утре да идеш у црква и да се молиш девојката со која си бил да не социјализира повеќе во твојот град. А ако се работи за врска, тогаш муабетот ќе ми биде :eek:ftopic: Во врска е сосема обратно. Прва рука е предигра, а и тоа е релативно нели??? :)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Pa eve i ja od moja gledna tocka da kazam nesto na temava..
Mislam deka "prebrzo svrsuvanje na prva partija" e sosema normalno posto taa prva partija znaci e sex posle odredeno vreme den,dva..4-5saati..dovolno vreme za da stvori pogolema kolicina sperma kaj maskoto.
E sea..bas toa pogolemo kolicina sperma mislam deka vlijae vrz vremeto na ejakulacijata,znaci prva partija posto deckoto e "pun" onda svrsi za 10 minuti,potoa sve povise i povise vreme mu treba.
Ova e nekoe si moje gledanje,mada literatura neam citano na ovaa tema:) mislam deka bev jasna:wub:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Дивајн напиша:
А зошто да се контролираш и да одолговлекуваш кога може и двајцата да се испочитувате со повеќе партии доколку не е задоволна едната страна (ако не се погодите во ист момент)? Ама зошто да е едноставно, кога може да е комлицирано, нали? Или обратно му доаѓа во случајов? Ватевр де:) :) :)
Eve ti primer zosto:zatoa sto ima i maski koi ne mozat poveke partii svrsuvaat ednas i posle toa imaat bolki.Ako ima nekoi so vakvo iskustvo dodatete,zatoa sto jas imam takov partner retko svrsuva brzo(samo koga e predolgo vozbuden ili dolgo vreme ne sme imale odnosi) inace se e vo red mene voopsto ne mi smeta toa naprotiv cesto i zaedno se pogoduvame i:je: No toa ne znaci deka nema luge na koi im smeta sekogas ima razlicni karakteri neli?-zatoa
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Ми се десило, ама ретко... Обично кога сум немал секс подолго време... ама со една партнерка.

Ако сум немал секс подолго време и ако е нова партнерката, нема свршување брзо...

Иначе не сврчувам за 2 минути туку во просек за 2-3 саата негде.. ПА ако имам време (на одмор или слично), терам по 3-4 пати на ден така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom