Прва партија - пребрзо свршување

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Мислам дека раното свршување на прв пат е нормална реакција и неверувам дека некој може тоа да го контролира освен оние фалбаџиите, зошто бидејки при прв пат емоциите и возбудата се најголеми и нормално да свршиш брзо
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
asterix_m напиша:
Мислам дека раното свршување на прв пат е нормална реакција и неверувам дека некој може тоа да го контролира освен оние фалбаџиите, зошто бидејки при прв пат емоциите и возбудата се најголеми и нормално да свршиш брзо
Морам да не се сложам. Не е работата за фалење, туку за взаемно задоволство. Меѓу тебе и партнерката. А ако не успееш да се исконтролираш може да има и такви како на твојот аватар. :) За да се биде фалбаџија не мора ни секс да се има. Ја знаеш онаа Скопска изрека... ако ебеш а не кажеш на другарите, исто ко да не си ебел. А ако не ебеш а кажеш дека си ебел, исто ко да си ебел... :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не кријам...ми се има десено и да свршам и за 3 секунди т.е. само што сум влегол во неа, ама не се срамам за тоа пошто коа запознавам нова девојка, јас буквално полудувам, али затоа втора трета четврта партија...она си знае :) како и да е тоа е нормална работа и може на секој да му се деси, кој противречува лаже и се фали и нема ебено досеа....
 

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
Eeeeeee kako ne ziveevme vistinski zivot vo internetov. Ako nisto drugo ke ne rasturavte od seks. Abe ovde ima ljudi koi ne svrsavaat po 5 saati 6 pati u denot. Od kaj im samo 30 saati rotacija.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Daniela напиша:
Eeeeeee kako ne ziveevme vistinski zivot vo internetov. Ako nisto drugo ke ne rasturavte od seks. Abe ovde ima ljudi koi ne svrsavaat po 5 saati 6 pati u denot. Od kaj im samo 30 saati rotacija.
Не сфатив на крај, луѓе кои срвшуваат како колку??? Не разбирам.
Инаку Даниела, што е работата, страшно неквалитетен секс партнер имаш што не напаѓаш нас, Кајганџиските секс манијаци :kajg: , или тоа онака... под Дифолт, во мода е денес.. ?!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ne mora da znaci ako na maskoto mu bilo prv pat deka ce svrsuva prebrzo....Od licno iskustvo kazuvam deka ne e taka.....
Jas na primer prviot pat edvaj svrsiv....:)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
MeTaLcIsTe напиша:
Ne mora da znaci ako na maskoto mu bilo prv pat deka ce svrsuva prebrzo....Od licno iskustvo kazuvam deka ne e taka.....
Jas na primer prviot pat edvaj svrsiv....:)
Има случеви кога од преголема возбуда машкото да неможе да го дигне или да не може да доживее оргазам, со ова првото недај боже да ти се случи на прво е*ење :tapp: :pop: :pred:
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
mi se dopaga sto mislenjeto e generalno na forumov deka nema nisto strasno vo prerano prvo svrsuvanje, i jas se slozuvam deka e ok i deka ne znaci nisto posebno osven deka devojkata te vozbuduva mnogu.
se razbira ova ne e strasno za efikasni momci sto nemaat problem posle 3 minutno sreduvanje vo vc da se vratat na rabota no sto da pravat momcite na koi im treba vreme da receme pola saat za da mozat pak da imaat sex?
eve eden mal sovet koj go imam sretnato na eden malku pospecijaliziran forum za vakvi temi.
site maski si imaat kako sto bese narecen "the mealtyman" sto prestavuva pojava na odvrakanje od sex. epa setete se na vashoit mealtyman koga ke osetite deka devojkata ve vozbuduva mnogu i deka prebrzo ke svrsite.
p.s. ne go cekajte posledniot moment zasto togas samo ke vi go ubie orgazmot

koj se plasi od volkot los?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Nema nisto loso vo brzoto svrsuvanje,toa e normalna rabota i e rabota na hemijata pomegu dvajcata partneri(ili poveke:wink:).Prvoto moe seksualno iskustvo ne bese pogolemo od 3-4 min,no ne se sramam od toa:)

I svrsuvanje na maskite vo rok od 30 min...???I toa kako e mozno,no pak ke kazam toa zavisi od partnerkata kolku ke te vozbudi:)
 
Д

Демијан

Гостин
Не кријам...ми се има десено и да свршам и за 3 секунди т.е. само што сум влегол во неа, ама не се срамам за тоа пошто коа запознавам нова девојка, јас буквално полудувам, али затоа втора трета четврта партија...она си знае :) како и да е тоа е нормална работа и може на секој да му се деси, кој противречува лаже и се фали и нема ебено досеа....

Ама пред тоа имало опасна оралка така?:vozbud:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Нормално е за првпат и не е страшно, само да не стане навика:pos2::pos2::pos2:
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
само да има сили потоа да можи да сврши пак т.е. да тера уште...иначе ич не ми менува :pipi:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Морам да не се сложам. Не е работата зафалење, туку за взаемно задоволство. Меѓу тебе и партнерката. А ако не успееш да се исконтролираш може да има и такви како на твојот аватар. :) За да се биде фалбаџија не мора ни секс да се има. Ја знаеш онаа Скопска изрека... ако ебеш а не кажеш на другарите, исто ко да не си ебел. А ако не ебеш а кажеш дека си ебел, исто ко да си ебел... :)
Druze ic ne si vo pravo prviot pat e sekogas brz dokolku te pali partnerkata dokolku ne te pali togas lupaj dzabe ti e..

само да има сили потоа да можи да сврши пак т.е. да тера уште...иначе ич не ми менува :pipi:

ќе тера уште ама по едно пола сат, сат од одма не ми се верува дека ќе можи.. =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom