Прашање за Христијанството III

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.104
Поени од реакции
4.291
Нешто беше со великомученици.
Кога се благословува лебот/погачата, свештеникот изговара серија од молитви, а меѓу нив е и изразот кој си го навел. Начелно, молитвите зависат од намерата и потребата ради кои верните носат леб/погача во црква или дома, за да биде благословена од страна на свештеното лице.
 
Член од
22 мај 2024
Мислења
36
Поени од реакции
51
Мислам дека е оваа
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
3.200
Јас го имам најважното прашање:
Дали луѓето живеат во последните часови на земјата и дали се наближува крајот на светот и царството небесно?
- Според моето видување, имам да ви кажам неколку работи:
- Имам некои визии кои ми се јавуваат во сон, имам предвидено работи и ми се случиле
- Сум размислувал за пари, лакомост и во исто време сум одел во црква што е погрешно сосема
- Се гордеев, но пополека ја гаснев горделивоста и почнав да се покорувам кон Бога
- Сум се правел безгрешен, но сега се каам за гревовите што сум ги сторил, но некои биле несмислени и без да сакам да ги сторам.
За Овие работи ги слушнав дека ако некои ги прави се ближат крајните денови и судот божји. Исто така разбрав за Антихристот и тоа како ќе бидат луѓето со печат и тие на судниот ден ќе бидат уништени одма.
И имам уште едно прашање: Кој е антихристот? Кој е моментално неговиот претставник?

Бонус:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom