Прашања и одговори

Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
На кои факултети би можел отприлика да влезам во државна со 86.2 поени? Факултети дека нема математика :D
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
На кои факултети би можел отприлика да влезам во државна со 86.2 поени? Факултети дека нема математика :D
86.2 со кој интерни предмети ?
Ти се намалуваат бодовите ако имаш земено различни интерни предмети од оние кои ги бара факултет.
И запиши се кај што сакаш, ако ништо не те влече и се запишуваш ради реда - џабе идеш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Ме интересира бизнис-информатика, под факултетот за информатика. Што после можеш со дипломата ?
 
Член од
13 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
2
дали можам да се запишам на факултет со заверени документи кај нотар (диплома и свидетелства)
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
Се запишав на Педагошкиот факултет во Битола отсекот за Англиски...е сега имало некој си психофизички тестови, дали е некој запознаен да ми кажи шо се работи отприлика оти искрено по малку страв ме фаќа :confused: :D
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Дали кај нас има изучување на Норвешки јазик? Каде? (Зборувам за Скопје)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
дали можам да се запишам на факултет со заверени документи кај нотар (диплома и свидетелства)
И јас тоа сакав ама нема. оди во гимназија кажи дека ти е изгубена дипломата и нека ти дадат нова a таа сега што е кај тебе праќај надвор ;)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Се запишав на Педагошкиот факултет во Битола отсекот за Англиски...е сега имало некој си психофизички тестови, дали е некој запознаен да ми кажи шо се работи отприлика оти искрено по малку страв ме фаќа :confused: :D
Не ми е јасно зошто на педагошки факултет да постои таков тест.
Можно е психо тест али мајкуму не сте вие војници или можеби премногу ве има :)


Дали некој знај нешто за паралелно студирање на два факлутети дали е можно на двата како редовен студент?? ,оти јас познавам личност што е запишана на два како редовен студент, ама незнам мене ми проблем со сведителствата на првиот фак што сум запишана не ми ги дават оргиналите, ако знај некој за вакво нешто нека пиши
Зависи, на пример сум сигурен дека ако си запишан во Тетово на Тетовскиот Државен ќе моеш или во Битола или Скопје уште еден да студираш редовно. Или обратно.
Додека во Скопје неможеш да студираш два факултета редовно истовремено освен едниот да е вонреден но зависно од факултетот некои факултети не дозволуваат освен редовни студии.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Случајно да не е запознаен некој или има листа на книги и материјали кои се потребни за спремање на лекторскиот испит.
Министерство за култура најверојатно имаат одмор до Нова година.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
А што им значи графата ,, од претходните години, од нова и дел завршен во странство'' и дали тие што ги имаат тие поени, а немаат поени од матура екстерни интерни предмети се рангираат паралелно со оние кои имаат матура или не?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Се запишав на Педагошкиот факултет во Битола отсекот за Англиски...е сега имало некој си психофизички тестови, дали е некој запознаен да ми кажи шо се работи отприлика оти искрено по малку страв ме фаќа :confused: :D
Тоа не е ништо страшно напротив смешно е :D Ти покажуваат палета со бои и ти треба да ја погодиш бојата што ти ја покажува, после следуваат прашања зашто си се запишала баш на тој факултет , зашто таа насока, кај си учела претходно итн. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom