Прашања и одговори

Член од
12 мај 2011
Мислења
5
Поени од реакции
5
Ме интересира дали кај нас има колеџ/факултет за стекнување на лиценци за менаџер/тренер(фудбал), ако ме разбирате ?
Сериозен сум.
На ФОН Универзитет има факултет за спортски менаџмент, да провериш дали дипломата би била еквивалентна на лиценца за тренер
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Архитектура или информатика? Кој факултет е подобар и поперспективен?
Каде имам шанси за подобар просек, стипендија и евентулно и многу пожелно студентска размена?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Актуарска математика ?
Ја има како предмет во ФТУ-Охрид насока Осигурување, какво е оваа математика ? :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Дали има некој нешто или би можел да најде за Германското образование.. Каков е нивниот начин на образование споредбено со овој нашиот. Ако има некој нешто нека го постира овде или во ПП .
Фала
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae druga web strana na fakultetot za fizicka kultura, bidejki ne raboti starata.
 
A

Auditore

Гостин
Ме интересира дали некој има тука што учи грчки јазик и како му оди, ме интересира каков е јазикот, знам дека азбуката е комплицирана, каков е натака јазикот за учење и зборување, дали има сложена граматика и тако то, поздрав и фала однапред.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Сепак се работи за информатички факултет , нормално треба да имаш математички знаења за дискретна математика 1 и 2 , како и за дел од другите предмети , зависи и какви изборни предмети ке избереш.
дали многу или малку математика тоа е релативно прашање.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дали годинава ќе се имплементира проектот „електронски индекс“ во останатите факултети? Колку што знам досега само на правен го имаше.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Сакам да земам студентски кредит од УНИ банка па ако може некој што веќе земал ваков кредит да ме информира нешто повеќе и сподели искуство?
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Имам 98,99 поени. Сакам да пробам на архитектура. Во случај да не ме примаат во државна квота, можно ли е да пробам пак во вториот уписен рок и да ме примаат?
Или ако не ме примаат во првиот уписен рок таму, да се запишам во вториот уписен рок на ФИНКИ има ли шанси да ме примаат во државна квота?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Сакам да се запишам на факултет за странски јазици само што незнам каде Скопје или Битола. Нормално Скопје би било многу поарно но дали има голема конкуренција пошо ја сум со среден успех по сите предмети освен англиски и македонски. Ако има некој овде што студира таму или битола го молам да ми каже дали конкуренцијата е голема и дали вреди да се запишам скопје?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.323
Поени од реакции
28.026
има ли ваков смер на нашите факултети СТУДИИ ПО ИНЖЕНЕРСТВО НА ЖИВОТНА СРЕДИНА И РЕСУРСИ ?
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
кога излегува конкурсот за запишување на факлутет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom