Прашања и одговори

Член од
17 јуни 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae od koja data trgnuvame nie brucosite na UGD. dali na 15 ke ima prv akademski cas? :)
--- надополнето: Sep 7, 2011 11:10 PM ---
Dali nekoj znae od koja data trgnuvame nie brucosite na UGD. dali na 15 ke ima prv akademski cas?:)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
2
Znaci mi treba golema pomosh ....Se zapisav vo Gevgelija na Biznis logostika fakultet koj odi pod Stipskiot univerzitet no sega sakam da se prefrlam vo skopje na ekonomski ili marketing dali e toa moguce (veke imam uplateno vo Gevgelija no ne e problem i po 2 pat da uplatam vo Skopje) samo sakam da znam dali e toa izvodlivo za prefrluvanje uste sega ili pa vo vtoriot semestar?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Водич низ студии што е ?
Знам само дека плаќам илјарадка за то а никој незнајт да ми кажит шо е како е.:cautious:
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Дечки, како се пополнува за таксена марка уплатницата??? Знам тоа, 50 денари, име презиме, цел на дознака, ама сметките кои се???
 
B

BooBojan

Гостин
Дечки тачно ли е дека бруцошите ке сме ги земале индексите од Борис Трајковски во петок?
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
Дечки тачно ли е дека бруцошите ке сме ги земале индексите од Борис Трајковски во петок?
Не, туку индексите ќе се делат на секој факултет одделно.
Ако не си видел на огласната табла, тогаш напиши го името на твојот факултет на www.google.com и кликни на официјалната веб страна на твојот факултет. Таму побарај и лесно ќе најдеш каде и кога ќе ви бидат делени индексите. Барај ги следниве фрази: Свечен Час, Прв академски час, индексите и сл.
Доколку имаш проблем, пиши ми на кој факултет си и ќе ти кажам кога ќе ви биде свечениот час и делењето на индексите.
--- надополнето: Sep 14, 2011 10:37 AM ---
Дечки, како се пополнува за таксена марка уплатницата??? Знам тоа, 50 денари, име презиме, цел на дознака, ама сметките кои се???
Назив и седиште на примар: Буџет на РМ
Банка на примач: НБРМ
Трансакциона сметка 100000000063095
Износ: 50.00 денари
Уплатна сметка: 840-ххх-03161 (на место на „ххх“ треба да стои поштенскиот код на твојата општина. Ако не го знаеш ќе ти го напише таа од пошта)
Предходна шифра и програма: 722313-00

Поздрав!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Може е оф топик ама ај ќе прашам
Утре дали ќе бидат скратени часовите или како и обично?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Некоја препорака за салон за мебел во Скопје или може и пошироко. Само да не се некои ептен скапи, но квалитетни.
 
Член од
15 септември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Prvo se izvinuvam za toa sto koristam latinica,ne mozam da najdam kirilica na kompjuterov.

Imam zavrseno sredno tgovsko uciliste,pred skoro 20 godini,tret stepen,struka prodavac.Sega sakam da zavrsam cetvrta , za ekonomsko-pravna i trgovska struka,megutoa mora da polagam 5 diferencijalni ispiti.

Ako nekoj slucajno ima vakvo iskustvo ili znae nekoj sto ima,bi vi bila blagodarna da mi pise,kako izgledaat ispitite,od koi knigi se uci....i.t.n.

Predmetite se: Majcin jazik,Stranski jazik,Matematika,Ekonomija i Marketing i marketing menadzment.

Fala odnapred!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
За бирање на еден од изборните предмети каде треба да се обратам? Студентски прашања или?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Dali nekoj polagal diferencijalni ispiti za 4-ta sredno?
Прв пат слушам дека е возможно да се полагаат 4 предмети и да земеш 4та. Знам дека можеш да си земеш диплома економско, со тоа што дел од предметите ќе ти бидат признаение што си ги полагала пред 20 години, али сепак ќе имаш сигурно преку 20 предмети за полагање.

Ова е сигурно, а за овие диференцијални предмети прв пат слушам, најдобро е да си прашаш во школото(најверојатно тоа во Чаир), иако мислам дека не прават воопшто проблем за полагање на вакви испити, доволно е да научиш 2-3 лекции и поминуваш, имаат разбирање за постарите.
 
Член од
15 септември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Прв пат слушам дека е возможно да се полагаат 4 предмети и да земеш 4та. Знам дека можеш да си земеш диплома економско, со тоа што дел од предметите ќе ти бидат признаение што си ги полагала пред 20 години, али сепак ќе имаш сигурно преку 20 предмети за полагање.

Ова е сигурно, а за овие диференцијални предмети прв пат слушам, најдобро е да си прашаш во школото(најверојатно тоа во Чаир), иако мислам дека не прават воопшто проблем за полагање на вакви испити, доволно е да научиш 2-3 лекции и поминуваш, имаат разбирање за постарите.
Ne,se polagaat 5 diferencijalni i potoa predmetite od 4-ta godina.Diferencijalnite se sostojat od prasanja od prvite tri godini,pa mislev ako nekoj polagal da mi kaze kako gi spremal,nezgodno mi e da otidam totalno nespremna.

Vo sekoj slucaj fala za odgovorot:)
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
nekoj da prodava knigi za ekonomski fak. skopje ? prva godina ( osnovi na smetkovodstvo osnovi na ekonomija i matematika za ekonomisti)
 
М

Мартин`

Гостин
Едно прашање до оние што знаат (ако има такви) ..

Ме интересира кај има во околинава факултет за пилот/и освен во Бугарија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom