Почина кралицата Елизабета Втора

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.005
По стотици години она што ке дебатира народот е дали имала вмешаност во смртта на Дијана и дали она е главниот иницијатор на Мегзит.
Нека почива во мир но реално антипатина беше,харизма равна на мртов коњ,Дијана од друга страна беше омилена кај народот можеби и затоа беше тргната ...сепак станува збор за кралско семејство долга традиција и сосема е можно и двата настаани да биле нарачани од Елизабета.
Нормално...Дијана/Дајана (ху евар...) беше граѓанска фаца, само со црвена крв низ вените, така да „некој„ од семејеството кралско не би си дозволил лускуз на мешање на аристократијата со „обични смртници„ без сина крв, а згора на све, да вади муабети и „афери„ за семејството после разводот со Чарли...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
3.378
Поени од реакции
7.047
@Audiofil што велат твоите извори за шушкањето дека Хари и Вилијам не се синови на Чарлс, туку на шофери и телохранители?!
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
70
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.557
Поени од реакции
3.760
@Audiofil што велат твоите извори за шушкањето дека Хари и Вилијам не се синови на Чарлс, туку на шофери и телохранители?!
Мислиш дека си паметен што поставуваш вакви прашања?Таквите како тебе наместо нозете да му ги мијат и чергата да му ја бришат на луѓе како Дејен Лучиќ и преку влашкото лоби да го финансираат партиски за да дојде на власт вие плукате по него незнаејки какви планови има човекот.Да знаевте дека е единствениот човек кој доколку биде на власт во Србија од Москополе ќе направи кнежество во рангот на Монако ќе го направевте поголем господ и од ватиканскиот педофил и сатанист.
Автоматски споено мислење:

Na Hari Kostov se sinovi!!!
А чим на АРИ КОСТОВ се синови тоа значи дека нивната полусестра Мила Царовска ќе влезе во палатата и ете ви ги врските со цела британска фамилија.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.682
Кој ти е крив што си неписмен и неинформиран.Одамна не го следам Васко Ефтов чим си ја ставил неговата слика туку многу порелевантни извори од него.
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 344286
Абе имам пријател влав и не е нешто засекиран за смрта на кралицава.Баш напротив.Ама ај нек ти помит.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.073
Поени од реакции
7.999
Дејан Лучиќ. :D Кратката екскурзија на Гугл ова ми го покажа...

Приручник за владање светом... :icon_lol:

Dejan-Lucic-TEORIJA-ZAVERE-PRVI-NIVO_slika_O_122194073.jpg
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.557
Поени од реакции
3.760
Абе имам пријател влав и не е нешто засекиран за смрта на кралицава.Баш напротив.Ама ај нек ти помит.
Мора да е некој изрод чим не е насекиран а ги има само на број се колку што се прстите на двете раце.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
3.378
Поени од реакции
7.047
Дејан Лучиќ. :D Кратката екскурзија на Гугл ова ми го покажа...

Приручник за владање светом... :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 344372
Ти ептен си се потрудил, па си гуглал :D

Јас уште одма почнав да барам масонски симболи у спотов:
 

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
2.396
Поени од реакции
5.610
Никакво доброволно напуштање на моќта. Напротив, некаде беше многу крваво, како во Алжир.
Но, мораше да се помири со губењето на моќта. Хитлер со една чврга у глава ги уништи за неколку недели и засекогаш ги делегираше во втора лига, од каде, заедно со Британците, со завист и носталгија ги следеа СССР и САД како седат на тронот.
Хитлер само ги отрезни и ги распрсна француските delusions of grandeur. Тоа е корисно за Франција и како франкофил треба да те радува.
Која ти е целта кога ми реплицираш вака Берик? Да ме разубедиш? Да сменам мислење ради тебе? Што е следно, ќе ме убедиш да бидам и бугарофил? Дури и да ми се гади од се македонско, пак нема да се бугарам. Јас знам дека цела балканска сорта е отпишана од Бога. Тоа што ти си потрчал да се напучиш во источен двор, е твој проблем. Се надевам дека барем те платија добро. Кога си курва, држи барем стандард, не биди апла бугарска.
Ти тврдиш дека Франција паднала недоброволно, преку крвта во Алгерија. Најголемиот дел од француските војници таму, беа Леваци по убедување, хинт хинт - на овие не им беше до војна.

Јас тврдам дека француските елити од средна и нагорна класа ја турнаја Монархијата, а со тоа Франција и Европа ги испратија во Историјата. Потоа само деценија по деценија се префлаа од Европа кон Њујорк.
Твојот мил Хитлер и кладе крај на Европа. И на Евреите во Европа. Не на Франција. Неа не ја ни допре, освен што украде неколку стаклени чаши од Лувр, не фрли ни една бомба таму. Бомбите ги фрлаше на други места, на исток.
И пред да навлезиш во прозевливи теории на заговор. Да Бронзената Мома е подарок од Слободните Ѕидари. И тоа не е ни јавна тајна - туку изучуван факт. Впрочем, *тоа го пишува на неа*, ако си ја посетил. *Подарок од Слободните Француски Масони за новиот слободен Амерички народ* - да трепти. Ајде сега гуглај кај е Луизијана (и колкав процент е од денешен САД територијално) за да конечно научиш кој директно ја креираше новопопечената Доминантна сила.
Англичаните сеуште живеат во илузија - дека французите им се криви. Но во Франција нема негативен сентимент за англичанецот. Станува збор за толку различни народи. Французите оставија се зад себе. Дури ни со Брегзит не им замоча на страна - не разбудија стар гнеф. Едноставно се оладени. Да тумачиш дека се уморни, па затоа креваат раце и така да ги покажиш слаби, можиш. Ама запомни дека е доброволно. Во 1789 бројот на Слободни Ѕидари во Франција изнесувал повеќе од 100.000. Види кои години САД прогласува слобода.
Да, заради некоја Афричка вукојебина падна најголемиот последен политички Хегемон во историјата на Европа.
И пред да речиш дека нормално ја продале Луизијана после толку банкрот од војни. Ќе ти речам, тоа е план зацртан на долг рок - и тоа со шестар исцртан, if you know what I mean. ;)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.703
Поени од реакции
2.454
Која ти е целта кога ми реплицираш вака Берик? Да ме разубедиш? Да сменам мислење ради тебе? Што е следно, ќе ме убедиш да бидам и бугарофил? Дури и да ми се гади од се македонско, пак нема да се бугарам. Јас знам дека цела балканска сорта е отпишана од Бога. Тоа што ти си потрчал да се напучиш во источен двор, е твој проблем. Се надевам дека барем те платија добро. Кога си курва, држи барем стандард, не биди апла бугарска.
Ти тврдиш дека Франција паднала недоброволно, преку крвта во Алгерија. Најголемиот дел од француските војници таму, беа Леваци по убедување, хинт хинт - на овие не им беше до војна.

Јас тврдам дека француските елити од средна и нагорна класа ја турнаја Монархијата, а со тоа Франција и Европа ги испратија во Историјата. Потоа само деценија по деценија се префлаа од Европа кон Њујорк.
Твојот мил Хитлер и кладе крај на Европа. И на Евреите во Европа. Не на Франција. Неа не ја ни допре, освен што украде неколку стаклени чаши од Лувр, не фрли ни една бомба таму. Бомбите ги фрлаше на други места, на исток.
И пред да навлезиш во прозевливи теории на заговор. Да Бронзената Мома е подарок од Слободните Ѕидари. И тоа не е ни јавна тајна - туку изучуван факт. Впрочем, *тоа го пишува на неа*, ако си ја посетил. *Подарок од Слободните Француски Масони за новиот слободен Амерички народ* - да трепти. Ајде сега гуглај кај е Луизијана (и колкав процент е од денешен САД територијално) за да конечно научиш кој директно ја креираше новопопечената Доминантна сила.
Англичаните сеуште живеат во илузија - дека французите им се криви. Но во Франција нема негативен сентимент за англичанецот. Станува збор за толку различни народи. Французите оставија се зад себе. Дури ни со Брегзит не им замоча на страна - не разбудија стар гнеф. Едноставно се оладени. Да тумачиш дека се уморни, па затоа креваат раце и така да ги покажиш слаби, можиш. Ама запомни дека е доброволно. Во 1789 бројот на Слободни Ѕидари во Франција изнесувал повеќе од 100.000. Види кои години САД прогласува слобода.
Да, заради некоја Афричка вукојебина падна најголемиот последен политички Хегемон во историјата на Европа.
И пред да речиш дека нормално ја продале Луизијана после толку банкрот од војни. Ќе ти речам, тоа е план зацртан на долг рок - и тоа со шестар исцртан, if you know what I mean. ;)
Знаеш ли кој победи на Тур де Франс во 1940?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
Канада го прогласи Чарл за крал и му ги даде лебедите и јесетрите... а Острелија што ќе му даде, крокодилите, змиите и големите Бели ајкули :cool:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.526
Поени од реакции
14.161
Ми излезе на фб некоја објава од Сиднеј за кралицата, во нејзина чест опера хаус свети со нејзин профил,небитно. Отворам коментари и сите до еден беа изразување сочуство, и слични, отвораш рандом статус на балкански сајт све мемиња и препукувања, во гените ни е џабе ...
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
791
Поени од реакции
1.287
Ми излезе на фб некоја објава од Сиднеј за кралицата, во нејзина чест опера хаус свети со нејзин профил,небитно. Отворам коментари и сите до еден беа изразување сочуство, и слични, отвораш рандом статус на балкански сајт све мемиња и препукувања, во гените ни е џабе ...
За што препукувања?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom