Почина кралицата Елизабета Втора

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.642
Поени од реакции
26.164
Се сеќавате ли пред некоја година кога војник/гардиста паѓа во несвест кога надвор кралицата Елизабета држеше говор и никој не реагираше за да му помогне...
Не се сеќавам.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.140
Поени од реакции
2.790
Не се сеќавам.
Е добро де еве прочитај ја статијата:

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.394
Поени од реакции
28.549
Среќа ова се случи во демократска Британија а не во тоталитарна Кина.

Seto toa e ok, ama sepak, ova ti e od onie BLM, climate change, pro-choice, LGBTQ&$@%@+, anti kapitalizam smrad, sho obicno se obozava da se omalovazuva i zaebava nasekade osobeno na forumov. Hint: Zelena kosa.
Sega zarem treba da se napravi isklucok i da se tolelira koga dosagaat na bukvalen ceremonijalen pogreb?
I tokmu taka, demokratska Britanija, koj saka moze da otide da odade posledna pocit, nikoj ne e forsiran.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.642
Поени од реакции
26.164
Seto toa e ok, ama sepak, ova ti e od onie BLM, climate change, pro-choice, LGBTQ&$@%@+, anti kapitalizam smrad, sho obicno se obozava da se omalovazuva i zaebava nasekade osobeno na forumov. Hint: Zelena kosa.
Sega zarem treba da se napravi isklucok i da se tolelira koga dosagaat na bukvalen ceremonijalen pogreb?
I tokmu taka, demokratska Britanija, koj saka moze da otide da odade posledna pocit, nikoj ne e forsiran.
Мислам дека одличен индикатор се за погрешна страна.
Автоматски споено мислење:

 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Касно пишувам али за кралицата не вреди да се пишува секој е со свој став за едни била господ ,за едни била само старо дртало што потпишувало документи, за некои била лидер на масоните и убивала деца за да им ги користи органите (Најаки се нашите социјални медиуми нема што).
Најреално е ова болдираното... Монарх... Обичен технократ затворен таму во некои ѕидини од некоја тврдина/замок/палата кој во животот не подигнува ништо потешко од пенкало и кој максимален животен дострел и ангажман му е да потпишува некои папири кои службениците ќе му акнат пред нос и чат-пат сликање и тоа е се ... владетелите доаѓаат и си заминуваат, а животот си продолжува !
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
Касно пишувам али за кралицата не вреди да се пишува секој е со свој став за едни била господ ,за едни била само старо дртало што потпишувало документи, за некои била лидер на масоните и убивала деца за да им ги користи органите (Најаки се нашите социјални медиуми нема што).
Лидер на Масоните? И да сака не може да биде. *Само Машки* тип на друштво е. Незнам какви афилиации имаат тие во Англија и за какви обиди за копирање на француските движења станува збор. Ним можи им е лидер. На овие во Европа? Никогаш ни тогаш.
Најголемиот дел од интелктуалците во ерата на Просветлување во Франција се против овај Систем. А горе долу знаеме тие што им направија на членовите од Династијата Бурбон. Хинт хинт - актот вклучува остро сечило на вратот. Они нас ќе ни кажувале дека ние сме немале право на живот, и дека само тие биле деца на Господ. Грозни непотисти. Шејкин мај хед.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
Имаше вест, то детиштето на Кејт и Вилијам (се срамам имињата што им ги знам), на настан некој си таму ја тегни мајка си за коса и плука по други жени. Сие коментираат, лелееее Срцеееее. Јас ролам очи, си го гледам мозокот и си ги повраќам цревата. Ајнштан на темата човечка ступидност? реактуелизиран. Добар Швајцарец, и не, ова не го велам пошто бил женет со Србинка, :) човекот бил капацитет.
Да беше детето на комшиката че летаја шамари и клетви на сите страни. Ама пошто било распрденото на некоја си таму Фамилија без капацитети, че го галиме. Абе мрш. .!.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.576
Поени од реакции
79.800
ич не ме боли уво дали умрела или сеуште владее
кралицата нити ја сакам и почитувам, нити ја мрзам
скроз небитен лик за мене
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ич не ме боли уво дали умрела или сеуште владее
кралицата нити ја сакам и почитувам, нити ја мрзам
скроз небитен лик за мене
Владетел си е владетел, та бил крал, кралица, претседател, премиер, диктатор комунистички, диктатор фашистички... сеедно... секој ќе умре и ќе го изедат црвите таму доле под земјата... а ќе дојде друг на неговото место...
 
Ф

Флеш

Гостин
Сакам да прашам,дали е направено проверка на VAR дека е жива Бетка ?! :kafence::icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.585
Поени од реакции
21.458
Seto toa e ok, ama sepak, ova ti e od onie BLM, climate change, pro-choice, LGBTQ&$@%@+, anti kapitalizam smrad, sho obicno se obozava da se omalovazuva i zaebava nasekade osobeno na forumov. Hint: Zelena kosa.
Sega zarem treba da se napravi isklucok i da se tolelira koga dosagaat na bukvalen ceremonijalen pogreb?
Аха значи зелените коси смеат да палат продавници и цркви во име на лгбтрењљ+++ ама не смеат да не ја поддржуваат монархијата.

I tokmu taka, demokratska Britanija, koj saka moze da otide da odade posledna pocit, nikoj ne e forsiran.
Јасно бе, само немај погрешно мислење и се е ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom