Пофалби или критики за туристичките агенции

H

HoT IcE

Гостин
Искуства со Балкан Фан и Рапсоди за апсолвентски екскурзии од 19 дена?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Rapsody за нова година во Белград ?Искуство некој ?
п.с Што се однесува за Апсолвентска само Rapsody врвот се
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
Дали има некој искуство со туристичката агенција Crvo express од штип ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли некој искуство со Травити?
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
4
Сакам да ве известам да не патувате во никој случај со ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!. Сопственикот Робертино Трајковские тежок измамник . Имам уплатено за early booking уште од ноември за патување во во мај во износ од отприлика 1000 евра. Го чекав цело време да ми се јави но никако тоа не се деси. Кога ја ќе му се јавев секој пат наоѓаше изговори и убедуваше дека се е во ред . Откако помина датумот за патување излезе на виделина дека е голем измамник и сега не сака да ми ги врти парите. Па заради непочитувањ на никаков договор од нивна страна сега сум во ситуациа да мора да превземам правни мерки против нив.
Па затоа ве информирам сите во никој случај да не се излажете и да го изберете ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Ширете ја информациајта да не страдаат невини луѓе од измамниците ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
 
L

Löwe

Гостин
Сакам да ве известам да не патувате во никој случај со ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!. Сопственикот Робертино Трајковские тежок измамник . Имам уплатено за early booking уште од ноември за патување во во мај во износ од отприлика 1000 евра. Го чекав цело време да ми се јави но никако тоа не се деси. Кога ја ќе му се јавев секој пат наоѓаше изговори и убедуваше дека се е во ред . Откако помина датумот за патување излезе на виделина дека е голем измамник и сега не сака да ми ги врти парите. Па заради непочитувањ на никаков договор од нивна страна сега сум во ситуациа да мора да превземам правни мерки против нив.
Па затоа ве информирам сите во никој случај да не се излажете и да го изберете ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Ширете ја информациајта да не страдаат невини луѓе од измамниците ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Ovie ne se isitite sto gi zaebaa makedoncite za veligden vo kapadokjja?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сакам да ве известам да не патувате во никој случај со ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!. Сопственикот Робертино Трајковские тежок измамник . Имам уплатено за early booking уште од ноември за патување во во мај во износ од отприлика 1000 евра. Го чекав цело време да ми се јави но никако тоа не се деси. Кога ја ќе му се јавев секој пат наоѓаше изговори и убедуваше дека се е во ред . Откако помина датумот за патување излезе на виделина дека е голем измамник и сега не сака да ми ги врти парите. Па заради непочитувањ на никаков договор од нивна страна сега сум во ситуациа да мора да превземам правни мерки против нив.
Па затоа ве информирам сите во никој случај да не се излажете и да го изберете ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Ширете ја информациајта да не страдаат невини луѓе од измамниците ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
https://tocka.com.mk/vesti/305701/makedonski-turisti-za-veligden-ostaveni-na-ulica-vo-kapadokija-agencijata-ja-obvinija-za-izmama

Ти мислиш дека овие го добија на суд?
Сигурно е поврзан со власта и судиите и ништо нема да направиш. Јавно пиши го секаде, со цело име и презиме. Тоа е најдобра казна.
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
2
Поени од реакции
4
Ovie ne se isitite sto gi zaebaa makedoncite za veligden vo kapadokjja?
Да тоа е истата агенција која остави 12 македонски државајани на улица во Кападокија. И сеуште работи а државанта пазарна инспекција сеуште им ја нема одземено лиценца за работа. Пошто секој ден одам таму само видов дека ЕВН е моментално моќна против нив еве веке една недела струја немаат
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сакам да ве известам да не патувате во никој случај со ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!. Сопственикот Робертино Трајковские тежок измамник . Имам уплатено за early booking уште од ноември за патување во во мај во износ од отприлика 1000 евра. Го чекав цело време да ми се јави но никако тоа не се деси. Кога ја ќе му се јавев секој пат наоѓаше изговори и убедуваше дека се е во ред . Откако помина датумот за патување излезе на виделина дека е голем измамник и сега не сака да ми ги врти парите. Па заради непочитувањ на никаков договор од нивна страна сега сум во ситуациа да мора да превземам правни мерки против нив.
Па затоа ве информирам сите во никој случај да не се излажете и да го изберете ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Ширете ја информациајта да не страдаат невини луѓе од измамниците ОРФЕЈ ТРАВЕЛ !!!
Точно е ова. Орфеј се тешки измамници и преваранти. И мене ме зафркнаа за однапред платено патување. Два пати го одложуваа за на крај јас да им откажам. Згора на тоа како што викаш ти со глупави изговори не ги вратија парите (за среќа кај мене се работи за доста помала сума). Откако видов дека нема друго чаре им опнав тужба. Ама пошто во меѓувреме ја сменија адресата (уште една дубара од нивна страна) судењето исто се одложи па дури пред недела дена ги добив на суд. Сега чекам да добијам правосилна одлука и да ги гонам со извршител.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уште колку треба да заебат овие Орфеј за да не трчате таму бе?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Критика за Савана. Бидејќи си преќутуваат работи и не се коректни до крај.

Најпрво кога бевме во агенција и се распрашувавме, тој воопшто не ни кажа дека Макарска е веќе 5 дена на last minute, туку директно ни ја кажа старата цена и ни наплати по истата. Откако дознавме потоа се јавивме, и ни кажуваа нешто во стилот тие се други сместувања и дека така нема да знаете каде сте сместени блабла, разликата беше 30 евра регуларното и last minute, не е проблем до парите туку до принципите. Можеби навистина немаше да сакаме да не знаеме каде сме сместени, но нивно е да предложат сите валидни опции. На прашањето зошто не бевме известени дека и ваква опција има и дека нивна работа било да понудат и таа понуда кога некој спомнува тоа место, а не да ја премолчат, немаше одговор, до забуна дошло итн.

Друга работа, во агенција три пати прашав дали вц-то е во собата, ми кажуваше тој дада таму е, доаѓам во вилата, вц-то е во ходникот каде што поминуваат сите за другите соби. Не е коректно навистина, само за нас беше (приватно), ама зошто ме лажеш дека е во собата, кога не е, нагласи дека има можност да не е, дека во сите соби е различно, ќе прифатев. Може не сакам по бањарка да ме гледаат други, не е коректно.

Трета работа, тој во агенцијата е најарогантно суштество што може да постои, додека уплаќавме, една од ВРАБОТЕНИТЕ дојде да го праша нешто, овој и се издра и тоа со заби со тресење и се дере “можеш да ме оставиш на мира да завршам, морам и тебе да те слушам“, тотално неубаво. На секое прашање враќаше арогантно и тотално нељубезно, пример на прашањето дали ќе ни се јавите уште еднаш пред тргање што е најпросто прашање, тој бурно реагираше “зошто да ви се јавиме уште еднаш, која е поентата да ви се јавуваме, па се ви пишува, можете да прочитате, што има да ви се јавуваме“.

Име и презиме не му кажувам тука, да не му направам проблеми, ама сериозен проблем си имаат како агенција со односот од вработените, ако не си ги средат џабе се што добро организираат. Реално имаше добар автобус со клима и превоз од автобуската до смештаите, ама бројноста на луѓе само ќе им се намалува со ваков однос. Еве ние решени бевме за Макарска и што и каков однос и да имаше само сакавме да си уплатиме, ама има луѓе не се решени, и со ваков однос само ќе станат и ќе си излезат, со таа ароганција нема да продаде ништо на неутрален човек што не се решил уште каде и со која агенција да оди.
Бар за вакви работи, да нема лажење, прикривање понуди, арогантен однос, може да си средат со обука на вработените.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom