Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Гледам има хуавеи 5, тој не е подобар?
Пошо 5.:D
Имаш и ми банд 5 ако веќе идеш за бројката :)

користам ми банд 3 веќе две години, доста задоволен
што би подобрил да има повеќе режими за вежби (што мислам дека сменија на 5ката)
И би било супер да имаше гпс зашто не носам телефон кога трчам :)

незнам која е цената на хуавеи бандот ама овој за 30тина долари од али стварно вреди :)
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
Дечки iPhone SE прва генерација, заклучен на A1 , со истечена гаранција , дали ги отклучуваат во А1 да работат и со други картички или не ?
(Го немам купено јас од А1, ако е битно тоа)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Дечки iPhone SE прва генерација, заклучен на A1 , со истечена гаранција , дали ги отклучуваат во А1 да работат и со други картички или не ?
(Го немам купено јас од А1, ако е битно тоа)
Колку што јас знам не е битна гаранцијата, треба да е завршен договорот на тој што го купил и телефонот да е исплатен. Ако е тоа завршено треба да ти го отклучат
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
дечки имам телефон купен иницијално од Нептун, ама со него нема гарантен лист и фискална.. Се работи за Самсунг А51. Гарантниот лист е издаден од Мобиком Битола и во истиот пишува дека гаранцијата е 2 години.. Некој да објасни како е можно ова. Кога го купувале телефонот, им кажале дека телефонот има Нептун гаранција валидна, ама во пакувањето нема ниту Нептун гаранција, ниту фискална. На самата кутија си има лабел "Europian SIM Card Only" и од страната декларација на која пишува дека е купен од Нептун.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
дечки имам телефон купен иницијално од Нептун, ама со него нема гарантен лист и фискална.. Се работи за Самсунг А51. Гарантниот лист е издаден од Мобиком Битола и во истиот пишува дека гаранцијата е 2 години.. Некој да објасни како е можно ова. Кога го купувале телефонот, им кажале дека телефонот има Нептун гаранција валидна, ама во пакувањето нема ниту Нептун гаранција, ниту фискална. На самата кутија си има лабел "Europian SIM Card Only" и од страната декларација на која пишува дека е купен од Нептун.
Па без фискална дека у МКД нешто ќе направиш малку потешко брат, евентуално ако бил купен си тие Нептун картичките па да е зачувано на нивниот систем и да ти издадат копија или нешто такво ама тешко, поготово ако имаш сега проблем и сакаш да го рекламираш не би се надевам мн мн на позитивен одговор
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
дечки имам телефон купен иницијално од Нептун, ама со него нема гарантен лист и фискална.. Се работи за Самсунг А51. Гарантниот лист е издаден од Мобиком Битола и во истиот пишува дека гаранцијата е 2 години.. Некој да објасни како е можно ова. Кога го купувале телефонот, им кажале дека телефонот има Нептун гаранција валидна, ама во пакувањето нема ниту Нептун гаранција, ниту фискална. На самата кутија си има лабел "Europian SIM Card Only" и од страната декларација на која пишува дека е купен од Нептун.
највероватно е оставен во мобиком како дел од трампа(доплатено за поскап телефон)или па откупен од мобиком било како прашај си во мобиларата можно е кај нив да е оригиналот гаранцијата со фискалната,освен ако не бил земен на фирма и платен преку фактура(тогаш нема фискална).
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
скоро сите продавници соработуваат со сервиси, неможе нептун да има сервис за телефони, машини за перење, клима уреѓаи и све, си има сервиси со кој имаат договор...
 
Член од
30 септември 2019
Мислења
17
Поени од реакции
2
zdr edno prasanje dali telefonite od ledikom se origanal ili blisku se do orginal kopija planiram da kupam od tamu?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Кој би бил најдобар избор од овие?

A1 Aplha 20+
Alcatel 1C
Alcatel 1
Alcatel 1S
Huawei Y7 2019
Huawei P30 Lite
Honor 20 Lite
HTC Desire 12
Nokia 2.3
Nokia 6.2
Motorola One
Motorola One 3/32
Motorola One Macro + Moto E6 plus
Xiaomi Redmi 9A

Според мене Huawei P30 Lite, ама би сакал да слушнам и други мислења.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
746
Поени од реакции
505
Дечки помеѓу Huawei P30 lite, Samsung Galaxy A30s, Xiaomi Redmi Note 9 кој би бил најдобар избор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom