Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
27 јуни 2014
Мислења
23
Поени од реакции
5
Дали знаете некои мобилари освен Ледиком ?? И кој моб би ми го препорачале од LG G3 16 гига, Samsung galaxay E7, galaxy A5 или HTC Desire 820.??
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.554
Дали знаете некои мобилари освен Ледиком ?? И кој моб би ми го препорачале од LG G3 16 гига, Samsung galaxay E7, galaxy A5 или HTC Desire 820.??
A5 ти е екстра телефонче.Супер камера и екран.А и на дизајн е бомбона

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дали знаете некои мобилари освен Ледиком ?? И кој моб би ми го препорачале од LG G3 16 гига, Samsung galaxay E7, galaxy A5 или HTC Desire 820.??
Од тие А5 ти е многу добар телефон, иако G3 и Е7 се појаки на хардвер. Мобилари освен Ледиком ѕирни и во Мобеликс http://mobelix.com.mk/
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Може ли малце подетално да ми објасниш зашто не се разбирам ?
Go to ‘Settings’.
Then go to ‘Wireless & networks’.
Continue go to ‘Mobile Networks’.
Then ‘Access Point Names’
Click the Menu button’
Then select ‘New APN’

Еве и сликовито: https://www.spark.co.nz/help/mobile-data/device/samsung/galaxy-ace-2/reset-apn-settings-back-to-default-samsung-galaxy-ace-2/

Потоа внеси ги овие за Т-Мобиле (ќе ги најдеш подолу):
http://www.t-mobile.mk/public/internet-mms-i-e-poshta-nagoduvanja.nspx
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
Мислaм декa убaвo ти кaжaл чoвекoт, и мене вaкa ми прaи некoгaш екрaнoт кoгa ми е прљaв или кoгa ми се влaжни прстите и тaкa гo фaтaм екрaнoт.
Истo мoже и aкo имaш футрoлa дa ти фaќa нештo нa екрaнoт пa зaтoa тaкa дa ти прaи.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
Може и да нечини, не треба сам да стиска, ај да го забришеш ама нонстоп така да прави ...
 
S

staycalm

Гостин
Мислaм декa убaвo ти кaжaл чoвекoт, и мене вaкa ми прaи некoгaш екрaнoт кoгa ми е прљaв или кoгa ми се влaжни прстите и тaкa гo фaтaм екрaнoт.
Истo мoже и aкo имaш футрoлa дa ти фaќa нештo нa екрaнoт пa зaтoa тaкa дa ти прaи.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Пред некој ден мењав тач и дисплеј на Alcatel one touch idol, почна да ми фаќа тачот сам на одредено место, па почна на повеќе места, го однесов и тој ми вика бриши го со крпичка за очила и нема да фаќа сам, и мене колку и да ми беше глупо си викам ај да пробам, и не знам како, магично долниот дел од екранот си работи сеа нормално ама горниот лев дел пак продолжува да си се стиска рандом кога и да му текне..Шо може да е? Има некакво чаре или да му го носам пак..
На горниот дел не му помага бришењето.
 
B

Beck's

Гостин
ЛГ Спирит прае проблеми со рутер од Т Хоум. Интернетот цело време се исклучува, треба да се исклучи па да се вклучи вифи-то за да има интернет, и се така цело време. Чаре?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Дечки ај еден совет.....LG G2 или Huawei P8 Lite? Уште од старт ги вадам Хиаоми зошто телефонот е за другар а не му се допаѓа изгледот на Редми Ноте 2.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Alcatel idol 2S

го однесов на поправката стаклото му пукна и го направија.. и сега кога ке го оставам телефонот само се рестартира.. не престанува така да прави.. кога го користам не се гаси.. а пред тоа не правеше така.. шо е финтата? и кога ке го потпрам ако го заклучам пак се рестартира -_- ...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Alcatel idol 2S

го однесов на поправката стаклото му пукна и го направија.. и сега кога ке го оставам телефонот само се рестартира.. не престанува така да прави.. кога го користам не се гаси.. а пред тоа не правеше така.. шо е финтата? и кога ке го потпрам ако го заклучам пак се рестартира -_- ...
Од тачот рестартира, носи го кај што ти го правеле
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дечки ај еден совет.....LG G2 или Huawei P8 Lite? Уште од старт ги вадам Хиаоми зошто телефонот е за другар а не му се допаѓа изгледот на Редми Ноте 2.
Добри се и двата стварно не би знаел кој да го препорачам :)

G2 е малку постар модел веќе, а добра цена има 16.000 во Мобеликс ганц нов, добар хардвер и перформанси итн.
P8 Lite па е ново интересно моделче, малку полесно 10-ина грама, ама па онака е погломазен иако е со малку помал екран (143 x 70.6 x 7.7 mm vs. 138.5 x 70.9 x 8.9 mm кај LG G2).

Плус е поефтин со околу 2000 денари, во Сетек го има за 14.000, ама отиде брзо лагерот, немаат веќе.

G2 пак е со подобар екран (Full HD vs HD, 5.2" vs. 5.0"), покомпактен, ваљда има бољи камера, за хардверот процесорите им се тука негде е зависи со софтверот и UI-то кој како се снаоѓа, погледни некои ривјуа по јутуб ќе видиш во пракса кој како се понаша, брзина на отварање апликации, мултитаскинг и слично) :)

А за Xiaomi, разгледај го новиот Mi4C, поубав е на изглед од ноте2, има јаки спецификации, подобра изработка и камера од ноте2-ката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom