Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Ај ако може помош ми треба мислење за Сони Експириа Е 4Г, и Сони Експириа М2... Дали се добри, дали кочат, како сте задоволни и дали е многу голема разликата меѓу нив...
http://www.t-mobile.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=18741&tariff=570&subscription=1&duration=2
http://www.t-mobile.mk/public/detali-za-telefon.nspx?phoneid=16696&tariff=570&subscription=1&duration=2&outlet=true...
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Во план ми е да земам Galaxy S5 G900F , дали вреди да се земе овој телефон или има подобра опција до таа цена. Она што ми е битно е да има добра камера и солидна батерија. Претходно размислував за LG G3 но камерата и батеријата се послаби од S5. Дајте предлог доколку има подобра опција.
За 400 ЕУР имаш Note 4, минимално користени, во топ состојба.
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Има некој нарачувано Xiaomi телефони преку алиескпрес? Како иде со царина?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Има во Македонија веќе овластен сервис и продажба на шаоми Махер е Главен и е член на форумов, порачка на шаоми од алиекспрес се со големи шанси да добиете клон, веќе имате тука, и гаранција и сервис и се за нив

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Здраво имам SAMSUNG GALAXY ACE 2 донесен од Германија декодиран на ВИП работесе година дена и сеа го стаив на Т-мобиле се си работи супер само немозам 3г интернет што ми е од претплатата да го користам некое чаре ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво имам SAMSUNG GALAXY ACE 2 донесен од Германија декодиран на ВИП работесе година дена и сеа го стаив на Т-мобиле се си работи супер само немозам 3г интернет што ми е од претплатата да го користам некое чаре ?
Да не мислиш 4г или само 3г? Инаку треба да подесуваш поставките од Т-Мобиле за 3г,а за 4г ти треба uSim картичка за 4г.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
4Г нема телфонот иначе ги дава телеком мрежата на 3г али повторно не работи интернетот
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
http://www.anhoch.com/product/36781/mobile-phone-omega-compas-offroad-dual-sim-shockwaterdust-proof

Да не има некој искуство со телефончево, pros and cons?

Деновиве нешто службено работев со еден чоек кој го имаше овој телефон, ако сакаш да му се јавам и да го прашам.

Патем тој работи со сточарство и вероватно му одговара нешто маската како заштита...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Деновиве нешто службено работев со еден чоек кој го имаше овој телефон, ако сакаш да му се јавам и да го прашам.

Патем тој работи со сточарство и вероватно му одговара нешто маската како заштита...
Гледам нешто го фалат издржлив бил, она ми треба за надворешни работи, возење велосипед, трчање и такви работи, мразам кога смартфонот ќе падне од 2метра на асфалт :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Ако не се брзаш утре или најкасно задутре ќе се чујам со човекот(треба прво да му завршам работа-неможам прво да му се јавам незавршено). Иначе тој работи во млекара, па дома со трактор, стока, ниви...па би требало да телефонот наменет баш да ги издржи сите тие тортури
 

Kajgana Shop

На врв Bottom