Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Do sega 2jca mi kazavte Nexus 4, sto znaci toj ke go zemam.. Uste nekoj svet da dodadete pred da go zemam ? :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Do sega 2jca mi kazavte Nexus 4, sto znaci toj ke go zemam.. Uste nekoj svet da dodadete pred da go zemam ? :)
Буџет ? Нексус 4 е библија веќе нема официјални апдејти повеќе за него, ке мора да си играш со ромчиња :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Здраво дечки, ајде малку помош ако може :D

Едно другарче сака да земе телефон, некоја средна класа претпоставувам, па ги пикирал Samsung Galaxy A5 и Sony Xperia Z1.

Некој што имал искуство со телефониве, да каже кој е подобар, општо, без некои спецификации?
Исто така ако имате предлог за некој телефон од слична класа, слободно кажете.

Пошто сакал да купува од мобилара, ме замоли да се распрашам конкретно за Ледиком, а и некои други мобилари ако препорачувате. Дали се исплаќа да зема од мобилара, колку е поефтино него ли од салон, дали е сигурно и слично.

Фала однапред. :)

@Torte Mobile Пошто знам дека се занимаваш со ова, повели. :icon_mrgr:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, ако може помош.

Имам Huawei Y530-U00 и ми е паднат софтверот. Имам пробано преку мемориска картичка да го апдејтувам ама ми дава error. Истито проблем го имаше на телефонот на брат ми (исти модел) и се реши проблемот. Еве детал за мојот телефон Huawei Y530-U00V100R001C150B188 и имам симнато софтвер B189 и B509 (со овој софтвер се среди другиот телефон) и не сака со него. Телефонот е купен во Т-Mobile.

Ви Благодарам
Поздрав
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки, ајде малку помош ако може :D

Едно другарче сака да земе телефон, некоја средна класа претпоставувам, па ги пикирал Samsung Galaxy A5 и Sony Xperia Z1.

Некој што имал искуство со телефониве, да каже кој е подобар, општо, без некои спецификации?
Исто така ако имате предлог за некој телефон од слична класа, слободно кажете.

Пошто сакал да купува од мобилара, ме замоли да се распрашам конкретно за Ледиком, а и некои други мобилари ако препорачувате. Дали се исплаќа да зема од мобилара, колку е поефтино него ли од салон, дали е сигурно и слично.

Фала однапред. :)

@Torte Mobile Пошто знам дека се занимаваш со ова, повели. :icon_mrgr:
z1 е стар модел, подобро а5
за мобилара јас му препорачувам мобеликс
секако е поефтино и поисплатливо отколку од оператор
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Имам sony E4G, до сега работеше супер ама пред 10 мин наеднаш почна да губи батерија 1% за 1 секунда и ми се исклучи, сеа на полнапчот ми се полни но неможам да го уклучам. Rip ili ima nadez??
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
@Torte Mobile Пошто знам дека се занимаваш со ова, повели. :icon_mrgr:
Нека го ѕирне и Redmi Note 2 за цена од околу 12-13.000. Мислам дека е бест-бај на ново за тој уред.
http://www.oppomart.com/xiaomi-redmi-note-2.html

EDIT: Има две варијанти, обична со 16GB внатрешна, и со 32. Таа со 32 е Prime варијанта, и е подобра верзија.

Еве цени кај нас и од каде може да се купи.
http://hi.com.mk/index.php?route=product/product&product_id=308
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам sony E4G, до сега работеше супер ама пред 10 мин наеднаш почна да губи батерија 1% за 1 секунда и ми се исклучи, сеа на полнапчот ми се полни но неможам да го уклучам. Rip ili ima nadez??
остави го на полнач ... Ако не претпоствувам имаш гаранција така да носи го
 

Baltassar

Profesor
Член од
14 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Има ли опција за НОКИА да можат да ти се јавуваат само тие броеви што се меморирани во именикот на телефонот?
 
Член од
9 август 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво. Ме интересира дали некој има искуство, или знае некој што има проблем на N9005 при разговор да му се јавува ехо на тој што збори со него и ако има како може да се реши...
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Здраво. Ме интересира дали некој има искуство, или знае некој што има проблем на N9005 при разговор да му се јавува ехо на тој што збори со него и ако има како може да се реши...
па излезите од пештера кога зборувате на телефон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom