Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Веројатно сум на вистинско место со прашањево.
Мемориската картичка на телефонот ми покажува дека ми е оштетена.Ниту ми паднал, ниту пак на било кој друг начин сум ја оштетила. Ми дава опција да ја рестартирам, но така ќе избришам се што имам на неа.
Прашањето ми е, дали можам некако да си ги повратам сите податоци кои ги имам на неа? На компјутер исто не ми ја чита картицата.
Некој? Било кој да ми каже нешто?
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
што му е на тел?
и дали е обичен десире од првите модели со џојстик и копчиња
HTC Desire X ... испушти душа без да писне. Не помага вадење на батерија, полнење, ставање на друга и сл.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
HTC Desire X ... испушти душа без да писне. Не помага вадење на батерија, полнење, ставање на друга и сл.
Тогаш нешто е на плоча, треба да се провери вака на памет ништо ... се може да му биде
шансите дека ќе се среди се мали ама мора да се провери до што е

ако сакаш контактирај ме задутре ... утре празнуваме :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Тогаш нешто е на плоча, треба да се провери вака на памет ништо ... се може да му биде
шансите дека ќе се среди се мали ама мора да се провери до што е

ако сакаш контактирај ме задутре ... утре празнуваме :)
Нормално, на невидено едино невеста, телефон ни под разно. Прати ми контакт инфо во ПП па те барам во петок.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
самсунг галакси С3 целосно исправен година и некој месец користен , дали се исплајќе за 5000 ден да го купам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
самсунг галакси С3 целосно исправен година и некој месец користен , дали се исплајќе за 5000 ден да го купам?
Ако е оргинален и исправен лапај го додека не се предомислиле
мада мене ми мириса на кинез[DOUBLEPOST=1398894619][/DOUBLEPOST]
Нормално, на невидено едино невеста, телефон ни под разно. Прати ми контакт инфо во ПП па те барам во петок.
Имаш ПП :)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ако е оргинален и исправен лапај го додека не се предомислиле
мада мене ми мириса на кинез[DOUBLEPOST=1398894619][/DOUBLEPOST]
Имаш ПП :)
Го однесов во мобилара тие таму рекоа дека телефоно е ок и дека не е кинез, додуша сите телефони ги произведуват во кина?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Го однесов во мобилара тие таму рекоа дека телефоно е ок и дека не е кинез, додуша сите телефони ги произведуват во кина?
Абе остај тие муабети сите се прават во кина, нема ништо разлика од копијата до оргиналот, де дубајски биле де корејски биле ... да ти искочи чир :mad:

ако е оргинал ес3 самсунг земај го ич не му ја мисли
јас вечерва само што го дадов за 10500 ден.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Абе остај тие муабети сите се прават во кина, нема ништо разлика од копијата до оргиналот, де дубајски биле де корејски биле ... да ти искочи чир :mad:

ако е оргинал ес3 самсунг земај го ич не му ја мисли
јас вечерва само што го дадов за 10500 ден.
телефонот е веќе земен па ме интересире на видеото дали и двата начини на фабрчки ресет ја вршат истата функција или е различна или нема везе како ќе го ресетирам телефонот?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
телефонот е веќе земен па ме интересире на видеото дали и двата начини на фабрчки ресет ја вршат истата функција или е различна или нема везе како ќе го ресетирам телефонот?
најдобро оди преку рекавери и направи wipw data factory reset i plus napraj si wipe cache partition

инаку истата работа ја вршат
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Колку е добро/лошо телефонот да има фиксна (non-removable) батерија? Како се прави рестарт во случај да се закочи? Ова само еден пример, наведете други ако ви текни.
и јас ова би сакал да знам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Имам еден проблем.Сакам да префрлам слики од Ајфон 4 на компјутер,го поврзувам телефонот,го отварам фолдерот со слики и сликите ги нема.Како да ги префрлам сликите на друг начин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom