Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Samsung Galaxy Note 3 N9005 black од овде или да се ризикува
од мобиларите по Скопје но проблемот е не ми се оди до Скопје:) а во СЕТ е 100е поскап овие мобилариве како ледиком на пример не праќаат по пошта карго.
А и читам овде не биле во оригинал кутии отварани ова она.
Оригинал се.Оди и земи го.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung Galaxy Note 3 N9005 black од овде или да се ризикува
од мобиларите по Скопје но проблемот е не ми се оди до Скопје:) а во СЕТ е 100е поскап овие мобилариве како ледиком на пример не праќаат по пошта карго.
А и читам овде не биле во оригинал кутии отварани ова она.
па земи од мобеликс ќе ти го пратат по брза пошта
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Samsung Galaxy Note 3 N9005 black од овде или да се ризикува
од мобиларите по Скопје но проблемот е не ми се оди до Скопје:) а во СЕТ е 100е поскап овие мобилариве како ледиком на пример не праќаат по пошта карго.
А и читам овде не биле во оригинал кутии отварани ова она.

Од ледиком не се Н9005 моделот.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Sony xperia Miro имам проблеми телефонот се рестартира при разговор носен 1000 пати на сервис и враќан како демек нема проблем некој да не знае нешто околу овој проблем како се решава ?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Да не знае некој што пари е екран за Sony Xperia S ? Ми падна денеска на цементо и пукна горниот лев дел на екранот.

И у спат, што пари би можел вака да му барам ? Од прилика.
Гледам половни им бараат по 200 евра, вака со пукнат екран 90 - 100 евра би можел да му земам, или тнко.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Да не знае некој што пари е екран за Sony Xperia S ? Ми падна денеска на цементо и пукна горниот лев дел на екранот.

И у спат, што пари би можел вака да му барам ? Од прилика.
Гледам половни им бараат по 200 евра, вака со пукнат екран 90 - 100 евра би можел да му земам, или тнко.
Имаш цена на ПП ... како и да е реално одат 130-150 така да расипан некаде околу 70-80 евра
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Сакам да земам Галакси С4 од Ледиком ... Некако цената ми е многу ниска за разлика од Т-Мобиле или Вип ...Сакам да прашам која е разликата помеѓу Ледиком и дали е стварно дека се користени ??? Дали има некој купено од нив ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сакам да земам Галакси С4 од Ледиком ... Некако цената ми е многу ниска за разлика од Т-Мобиле или Вип ...Сакам да прашам која е разликата помеѓу Ледиком и дали е стварно дека се користени ??? Дали има некој купено од нив ?
Мој колега зеде од Ледиком с3.Презадоволен е.
Фул пакет и оригинал кутија,плус 1 година гаранција.
Цената не ја гледај мобилара со оператор не можиш да споредиш.
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Имам проблем со тачот на HTC DESIRE C кога ке работиш на телефонот тачот полудува се мрда сам лево десно се уклучуваат сами апликации сам некогаш се дешава сам да врти ако му се погоди да влезе во броеви... Го однесов на серивс демек го праеа али пак е исто Чаре некое има ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам проблем со тачот на HTC DESIRE C кога ке работиш на телефонот тачот полудува се мрда сам лево десно се уклучуваат сами апликации сам некогаш се дешава сам да врти ако му се погоди да влезе во броеви... Го однесов на серивс демек го праеа али пак е исто Чаре некое има ?
Ти сменија тач или му баеле ?
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Имам LG P500 кога зборам знае да падне мрежа и послем некое време си се враќа..да не знае некој до што е ?...иначе ова почна да ми се дешава од коа го откодирав...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам LG P500 кога зборам знае да падне мрежа и послем некое време си се враќа..да не знае некој до што е ?...иначе ова почна да ми се дешава од коа го откодирав...
пробај исклучи 3G мрежа
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ти сменија тач или му баеле ?
Поима немам ми рекоа дека имало софтверски проблем нешто али денес пак го однесов па ке видам со ке направат
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 13:48 ---
Ти сменија тач или му баеле ?
Поима немам ми рекоа дека имало софтверски проблем нешто али денес пак го однесов па ке видам со ке направат
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ова, дали е таблет или телефон? тел ми треба
анхоч ги продава за 10 000ден. вреди?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
ова, дали е таблет или телефон? тел ми треба
анхоч ги продава за 10 000ден. вреди?
таблет што служи и како телефон значи буквално ... си има и звучниче горе си збориш само што е голем створ

како и да е појди на лице место и види го, мислам дека немаат гсм поддршка барем не ефтините варијанти, види ако има слушалка горе мрежичка како на линкот тогаш може како фоун да служи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom