Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Имам Xperia SP, и последниве два дена иам еден проблем. За време на повик, не слушам ништо од другата страна.. Ако уклучам speaker слушам, инаку не.
Има некој идеа што може да е проблемот?
Прочепкав у settings, ваму таму, ништо не најдов -.-

Инаку софтверот ми е up to date, не е тоа.

Update: го средив некако XD помислив да не е уште у headphones mode, па ставив слушалки и ги извадив, ваљда си препознал телефонот и сеа е ок, работи earspeakerот XD
thanks guys <3
 
П

Пепси_

Гостин
htc desire c ....телефончето реши по неколку месеци да не уклучува ниту една игра....се маче неколку секунди и гасе а може и да се рестартира :icon_lol:

чаре ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
htc desire c ....телефончето реши по неколку месеци да не уклучува ниту една игра....се маче неколку секунди и гасе а може и да се рестартира :icon_lol:

чаре ?
Пробај со формат т.е. хард ресет
 
Член од
17 септември 2013
Мислења
192
Поени од реакции
50
Дали има некој инфо за телефонов
http://kupioddoma.com/index.php?route=product/product&path=24&product_id=50

За цената е ок. Мене не ми треба dual cam, ниту некоја мн јака камера. Ретко кај нас ги има, башка и не е познат леново по телефони. Дали вреди телефонов?
Дали андроидот е ок, прочитав некаде дека google play store немало односно бил нешто на кинески?
Вака ок ми гледа.
Мислење од некој поискусен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали има некој инфо за телефонов
http://kupioddoma.com/index.php?route=product/product&path=24&product_id=50

За цената е ок. Мене не ми треба dual cam, ниту некоја мн јака камера. Ретко кај нас ги има, башка и не е познат леново по телефони. Дали вреди телефонов?
Дали андроидот е ок, прочитав некаде дека google play store немало односно бил нешто на кинески?
Вака ок ми гледа.
Мислење од некој поискусен.
Некој од членовиве тука го имаше па после го продаваше ај баш побарај во темата пазарете се тукс
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Уште колку пати ќе прашаш ? :)
Тебе ич .!. да не те боли , уште колку шо сакам толку... Од тебе добив мислење , чекам уште некој да пише... А пошто нигде не си цитиран, никој не те споменва ќе ЌУТИШ !
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
iphone 5c ili nexus 5, ваши мислења околку телефоните предност слабост. Фала :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung galaxy Young ? ili Alcatel M`Pop??
Работава рак или сида ... :)
земи си м-поп барем ќе имаш поголем екран, појака камера ... самсунгчето е малечко 3.2 екранче има
понатамошна поддршка не очекувај ни за двата
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Работава рак или сида ... :)
земи си м-поп барем ќе имаш поголем екран, појака камера ... самсунгчето е малечко 3.2 екранче има
понатамошна поддршка не очекувај ни за двата
Другарче , прашувам за како втор телефон ми истеква договорот на самсунг галакси 3 , и ми следува бонус од 8 000 денари па затоа и прашав ( а да доплаќам пари за да земам др телефон ни на крај памет, па затоа ги џирнав овие 2 телефони и цената ми се совпаѓа со 8 000 , затоа прашав) ...па како што гледам овај самсунгов во ONE е и со 2 картички таман ке ми е и изгледа тој ке го земам , и онака работам со 2,3 броја !! не ми е за интернет, камера, важно ми е само да има брз софтвер и да не кочи колку толку да ми врши функција ..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Другарче , прашувам за како втор телефон ми истеква договорот на самсунг галакси 3 , и ми следува бонус од 8 000 денари па затоа и прашав ( а да доплаќам пари за да земам др телефон ни на крај памет, па затоа ги џирнав овие 2 телефони и цената ми се совпаѓа со 8 000 , затоа прашав) ...па како што гледам овај самсунгов во ONE е и со 2 картички таман ке ми е и изгледа тој ке го земам , и онака работам со 2,3 броја !! не ми е за интернет, камера, важно ми е само да има брз софтвер и да не кочи колку толку да ми врши функција ..
Хм не верувам дека е дуос варијантата ... провери ама сигурно е обичниот S6310 модел а не со две сим картички
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Хм не верувам дека е дуос варијантата ... провери ама сигурно е обичниот S6310 модел а не со две сим картички
Завршив работа :))) сега ми текна, се јавив кај едно другарче работи во германос бт во веро, ми рече дека може да се порача Duos ама до 2 недели чекање, како и да е фала !! :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Завршив работа :))) сега ми текна, се јавив кај едно другарче работи во германос бт во веро, ми рече дека може да се порача Duos ама до 2 недели чекање, како и да е фала !! :)
Епа ако има дуос за иста цена и ако имаш потреба од 2 сим тогаш земај го ;)
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Некој да имал некаво искуство со удавен Nexus 4?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom