Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Tapatalk 2 од каде можам да симнам?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Дечки ме интересира за овие телефони што се кинески, дубајски и тн. (РЕПЛИКИ). Како се, дали вреди да се земи некое такво чудо или не?
Имам Xperia X8 и ми понудија замена со моја доплата од 2000 денари за Samsung S3 реплика дубајски. Ај некој подетално што е тоа што не чини кај нив, дали се расипуваат брзо, батерија или што?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Дечки ме интересира за овие телефони што се кинески, дубајски и тн. (РЕПЛИКИ). Како се, дали вреди да се земи некое такво чудо или не?
Имам Xperia X8 и ми понудија замена со моја доплата од 2000 денари за Samsung S3 реплика дубајски. Ај некој подетално што е тоа што не чини кај нив, дали се расипуваат брзо, батерија или што?
Да земениш Xperia x8 за Samsung S3 реплика и да доплатиш 2000 ден, прашај го дали е нормален...Јас би заменил Xperia x8 со Samsung S3 ако тој на мене ми доплати 2000 ден.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Некој да ми објасни како да ставам андроид(и која верзија) на ХД2,аматер сум со ова мобилниве.Фала однапред
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да ми објасни како да ставам андроид(и која верзија) на ХД2,аматер сум со ова мобилниве.Фала однапред
Само xda-developers на форумот имаш за нубс објаснувања чекор по чекор
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Здраво , ми треба помош. Треба да купам мобилен телефон и сега според цената во најтесен круг ми останаа : ZTE GRAND X IN и LG optimus L7 .

Кој телефон би ми го препорачале и зошто ? Бидејќи читам разни рецензии и неможам да се одлучам.

Фала :)
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Прееска наместив дома Wireless па прашањето ми е како да го дознаам пасвордот за да се уклучувам од мобилен?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Прееска наместив дома Wireless па прашањето ми е како да го дознаам пасвордот за да се уклучувам од мобилен?
Намести нов рутер? Каков бренд? Имаш ли компјутер за да му пристапиш на рутерот? Доколку имаш, влези во рутерот и оди во Wireless Settings..Security така нешто би требало да биде, и таму ќе ја видиш лозинката и препорачливо е да си наместиш своја. Доколку немаш РС, види во упатството, би требало да пишува кој е default password за конкретниот рутер.
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 09:25 ---
Здраво , ми треба помош.
Тука можеш да прочиташ рецензија и коментари на ZTE Grand X IN. Мислам дека е сосема солиден телефон за цената. Привчно беше поевтин, ама сега е нешто зголемена од не знам која причина.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Намести нов рутер? Каков бренд? Имаш ли компјутер за да му пристапиш на рутерот? Доколку имаш, влези во рутерот и оди во Wireless Settings..Security така нешто би требало да биде, и таму ќе ја видиш лозинката и препорачливо е да си наместиш своја. Доколку немаш РС, види во упатството, би требало да пишува кој е default password за конкретниот рутер.
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 09:25 ---


Тука можеш да прочиташ рецензија и коментари на ZTE Grand X IN. Мислам дека е сосема солиден телефон за цената. Привчно беше поевтин, ама сега е нешто зголемена од не знам која причина.
Фалаа,средив :)
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 12:45 ---
Сега друг проблем ми искочи.Прееска најнормално си зборев на мобилен и наеднаш ми се исклучи.Пробав пак да се јавам и ми пишува нешто:Not registered on network.И на екранот пишуваше дека нема сим картичка.Ги извадив батеријата и картичката и пак ги ставив ама пак неќеше.После ја префрлив картичката во друг мобилен ама и таму истото.Што е проблемот со сим-картичкава?
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
мислам дека кога така се појавува тогаш има некој проблем со мрежата :)
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 19:30 ---
Од пред недела дена имам проблем да се чекирам на ФБ, форсквер и слични некои апликации а несака и на мапите да ми ја детектира локацијата само преку дата или вифи без да уклучам за сателит(за Андроид зборувам). Дали е можно да е до телефонот мој ако нешто сум исчачкал или па и некој друг го има истиот проблем?? Ве молам за помош :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дечки ме интересира за овие телефони што се кинески, дубајски и тн. (РЕПЛИКИ). Како се, дали вреди да се земи некое такво чудо или не?
Имам Xperia X8 и ми понудија замена со моја доплата од 2000 денари за Samsung S3 реплика дубајски. Ај некој подетално што е тоа што не чини кај нив, дали се расипуваат брзо, батерија или што?
Незнам веке колку пати е кажено тие телефони НЕ ВРЕДАТ и не се расипуваат брзо туку со брзина на светлината.
Некој да ми објасни како да ставам андроид(и која верзија) на ХД2,аматер сум со ова мобилниве.Фала однапред
А да не чепкаш да одиш некаде да ти стават ти кажувам ова бидејки јас го брикнав телефонот така заебавајки врска си немав а решив да менам андроид и ојде телефонот.
Здраво , ми треба помош. Треба да купам мобилен телефон и сега според цената во најтесен круг ми останаа : ZTE GRAND X IN и LG optimus L7 .

Кој телефон би ми го препорачале и зошто ? Бидејќи читам разни рецензии и неможам да се одлучам.

Фала :)
ЗТЕ мислам кинески се телефоните така да лг подобро.
--- надополнето: 3 јуни 2013 во 18:55 ---
Дајте линк некој ако знаи од апликацијата не ми текнува името
Можеше секоја апликација да ја преместиш од телефонот на мемориската само треба телефонот да ти е рутиран.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Здраво , ми треба помош. Треба да купам мобилен телефон и сега според цената во најтесен круг ми останаа : ZTE GRAND X IN и LG optimus L7 .

Кој телефон би ми го препорачале и зошто ? Бидејќи читам разни рецензии и неможам да се одлучам.

Фала :)
ZTE е Кинески, а LG е мислам Јужно-Корејска марка така да јас да сум на твое место(доколку се пата-пата со цената) би го зел LG ... не викам дека и ZTE нешто не се добри, но скептик сум кога станува збор за било каква Кинеска техника ... Јужно-Корејска, Јапонска или Тајванска ОК, ама Кинеска техника ... страв ми е да не ми цркне за пар денови или недели ... :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom