Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
како да ја користам мојата нокија н73 како веб кам знае некој ???
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Може малце е оф топик ама еве:
ПОМОООШ!!!

N82-ката колку што знам поддржува n-gage игрици...И тоа е ок...си симнав тоа n-gage програмчето шо треба да се симне, ама никако да инсталирам некоја игра...како да инсталирам некоја игра?И од каде да си симнам игри?

И уште нешто...Nseries PC suite нема Phone browser (File manager), дали некаде се подесува тоа или треба да барам друг програм за конектирање на телефонот, и ако треба да барам, кажете кој?
Фала однапред...
поздрав....
Брат и на мојот нсерија пц суите нема Фманагер, па си инсталирав и обичниот Пц суите што не е за н серија!
Пронбај и ти ке ти помогне се надевам!
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Брат и на мојот нсерија пц суите нема Фманагер, па си инсталирав и обичниот Пц суите што не е за н серија!
Пронбај и ти ке ти помогне се надевам!
Еј фала... стварно успеа...
А за другиот дел од прашањето, некој да не знае да ми одговори?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Дечки ке може ли малце помош :) Сакам да земам нов моб ама се мислам помеѓу нокиа н95 и сони ериксон к850и.Ваши мислења?
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
N95 без мислење!!!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кхм... најчесто човек кога купува телефон - го купува за свој личен мерак, не за мислењата на другите луѓе.

К850 е многу поефтин од н95, но има и многу послаби функции.

е сега предноста кај сониериксоните е што се на база на линукс и можат да се пачуваат, имаат компактибилни софтвери т.е. фирмверови од други модели - пр. можеш во г900 да го флешнеш или во кспериа сониериксон, има доста напредни апликации како тјунирање на звук, почиста камера - видео снимање со 30 фрејма во секунда, радиото да работи без слушалки и уште милиони други работи...

додека н95та би ти држела многу на цена, лесна би била за сервис затоа што се наоѓаат во секое време резервни делови - доколку незнаеш да ја чуваш и има џипиес ако нешто тоа ти значи :D + tv out
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Инаку јас пак да се пожалам пак ништо со мобилниот, го рестартирав со тој кодот, го оденсов ги проверија сетинзите се во ред е и се чудеа за проблемот .
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Дали постои некој начин да се стави пасворд пред да се отворат смс пораките, конкретко кај сони ериксон к810, а?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во врска со к810та, постои таква апликација и тоа мислам дека функционираше на посебна смс порка можеш код да ставиш...
 
Член од
22 јануари 2006
Мислења
75
Поени од реакции
0
za Samsung D900i: Dali znae nekoj kako moze da se namesti slikite sto gi slikam da se zacuvuvaat na memoriskata karticka? posto vaka gi zacuvuva na telefonska memorija pa posle treba move to memory card da im praam, a nigde ne najdov opcija da odberam mesto za storage. fala
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
...можеби затоа што фабрички ја нема?
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
Kako da simnam patch za na motorola v360 da mi gi faka igrite? daj ako znae nekoj neka pise. I odnapred fala :salut:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Има ли нешто да се подобри на Nokia 2630, појачување на звук или сл. Која е најдобра страна за даунлодирање на игри за N 2630 ?
Јас ги знам само MobileRated.com и MobileHeart.com
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Има ли нешто да се подобри на Nokia 2630, појачување на звук или сл. Која е најдобра страна за даунлодирање на игри за N 2630 ?
Јас ги знам само MobileRated.com и MobileHeart.com
отиди на mobile9.com ... zedge.com ... има и уште многу други сега овие ми текнаа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom