Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
ПОМОШ 1:Нокиа 3500 се работи телефонот значи се пуштаат клипови, песни, слики итн... само вика сим кард ерор намокрен е малце кога врнеше посилно стоеше у џеб дали е тоа проблемот и дали ке треба сервис или нешто НЕКРО?:nesum:

ПОМОШ2: Сони Ериксон w580i паднат од не многу високо и кај едната страна е малку подоткачена маската од флетот се си работи телефонот нормално само нервира кога се стиска на копчињата крцка дали треба да се носи на поправка да се мења маска или...?:helou:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ПОМОШ 1:Нокиа 3500 се работи телефонот значи се пуштаат клипови, песни, слики итн... само вика сим кард ерор намокрен е малце кога врнеше посилно стоеше у џеб дали е тоа проблемот и дали ке треба сервис или нешто НЕКРО
па, ако имаш среќа да се исуши корозијата - ќе си помине само од себе за неколку дена, ако не најверојатно или ќе треба да се исчисти или да се менуваат капси, тоа се кристалчиња како контролери за сим картичка.

ако немаш среќа - за неколку дена воопшто нема да ти ја чита сим картичката.

ПОМОШ2: Сони Ериксон w580i паднат од не многу високо и кај едната страна е малку подоткачена маската од флетот се си работи телефонот нормално само нервира кога се стиска на копчињата крцка дали треба да се носи на поправка да се мења маска или...?:helou:
најверојатно ќе треба да се смени маска, но мора прво да се види колкаво е оштетувањето - можеби има шасни само да влезе во зглоб или доколку е скршен зглобот - да се залепи...

може слика да ми пратиш? мо можност чиста од тој дел каде што е скршено?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Imam Motorola K1 denes go kupiv nov od T-Mobile. I sega koga sakav da go povrzam so kompjuterot preku USB go instalirav CD-to, megjutoa koga ke go priklu4am mobilniot gi bara drajverite za Motorolata i mi dava lista na modeli megju koi go nema mojot model. kako moze da se smeni toa?
P.S. preku update ne go dava mojot model, odnosno ne go prikazuva
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
па незнам што поточно те интересира ... ама нема многу за објаснување :) земаш телефонот кај што има хот спот зона, конектираш на ви-фи, наоѓа мрежа бираш која мрежа и сурфаш ... нема никакво ограничување во време ... некаде е со пассворд, ќе ти го кажат од коа ќе си седнеш на кафенце :) ... го има во скопје во многу кафичи, хотели, ресторани, рамстор и на други места.
Брат гледам имаш стаено слила од п990и, сакам малце помош, дали го користиш него и како е во споредба со нокиа на пример н80, н93 и дали се исплати да напраам трампа гла за глаа н93 за п990(со гаранција 8месеци и сите ствари што идат + 1ГБ) Што мислиш?

Фала многу однапред!:helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Брат гледам имаш стаено слила од п990и, сакам малце помош, дали го користиш него и како е во споредба со нокиа на пример н80, н93 и дали се исплати да напраам трампа гла за глаа н93 за п990(со гаранција 8месеци и сите ствари што идат + 1ГБ) Што мислиш?

Фала многу однапред!:helou:
Па вака имам п990и имам и Н80-ка ... мене ми е многу подобро за работење на П990-ката ... гооолем екран ... тач скрин ... исто така е симбианец ... јако ви-фи ... иако има 2 пиксела камера има доста чиста леќа и за разлика од Н80 вади почисти слики ... автофокус ... го носам без флип тоа капачето ... има офис ... и уште многу други добри работи ... се на се ако ти даваат трампа со н93-ката дај го нема да се покаеш ... и многу битно што има гаранција поготово 8 месеци ... ТОП ... целосна опрема ... скапа е веруј на сони ериксоните
ЗИМАЈ брат :cug:
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Па вака имам п990и имам и Н80-ка ... мене ми е многу подобро за работење на П990-ката ... гооолем екран ... тач скрин ... исто така е симбианец ... јако ви-фи ... иако има 2 пиксела камера има доста чиста леќа и за разлика од Н80 вади почисти слики ... автофокус ... го носам без флип тоа капачето ... има офис ... и уште многу други добри работи ... се на се ако ти даваат трампа со н93-ката дај го нема да се покаеш ... и многу битно што има гаранција поготово 8 месеци ... ТОП ... целосна опрема ... скапа е веруј на сони ериксоните
ЗИМАЈ брат :cug:
Фала брат, изгледа ке ја земам да видам ако можам ке извлечам 20тина евра, ако здравје, глаа за глаа! Фала сепак :cug:

бтв, ке те барам за да дадеш некој совет, апликација итн...:smir:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Имам НОКИА 8800 и ко ќе го ставам на полнач вели "NOT charging" ...
Чаре???
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Пробав и со друг полнач и со друга батерија и пак истото...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам НОКИА 8800 и ко ќе го ставам на полнач вели "NOT charging" ...
Чаре???
имаш деск стенд полнач ?
ако немаш јас имам нов некористен оригинален е метален фабрички од 8800 ... со него би требало да полни супер ... можеш и само батеријата да ја ставиш или ако имаш 2 батерии ... цена 600 денари
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Имам деск стенд полнач, така и го полнам во моментот, ги полнам само батериите со него.Ама глупаво е така, сакам да си земам полнач за во кола и да го полнам директно телефонот...:toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам деск стенд полнач, така и го полнам во моментот, ги полнам само батериите со него.Ама глупаво е така, сакам да си земам полнач за во кола и да го полнам директно телефонот...:toe:
а полначот директно кога ќе го ставиш во телефон не полни? и со каков полнач го полниш ... оргинал, чкарт, за кола, за дома ?
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Не полни ни директно.И го пробав со два полначи, и двата оригинални...:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
...па ако не е до PM-oт (пермамёнт мемори) најчесто знаат DCT-4ките да напраат софтверски проблеми пермамент меморијата е нешто како софтверски дел каде седат драјверите за сите функции на телефонот, најчесто пред да почнуваме нешто хардверски да работиме на телефонот а не е оштетен телефонот од удар/вода - пробуваме со менување на пиемот, тоа кошта 600 денари доколку е пм.

доколку не е до софтвер тогаш:
флет кабел - 8200 денари
конектор за полнење - 600 денари
контролер за полнење 1400 денари
како и да е ова е во 70% од дефектите, 30% најчесто не се прават или излага нешто сосема трето непредвидлив... јебеш висока технологија... неможеш да знаеш пред време што е дефектот - додека не го смениш делот.
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
80
Поени од реакции
6
Ајде јас едно просто прашање да поствам.
Ме замолија да наместам на Самсунг U600 дифолтна дестинација на фајловите пренесени преку блутут да биде мемори картата. Еве цел саат се мачам да ја најдам опцијава ама нешто не ми оди :-(

Хелп, плис...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom