Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

LeJohn

Not-peace / natpis (H)
Член од
4 февруари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Помош, кај LG-KG800 Chocolate, кога уклучувам за да сликам, се блокира телефонот, исто така и кај bluetooth-от, некакво чаре?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пиши 2945#*# иди во фактори ресет и чекај 2-3 мин, ќе се избришат сите податоци од телефонот, ако не проработи така - ќе треба да се флешува, ако ни тогаш не проработи тогаш е хардвер проблем.
 

LeJohn

Not-peace / natpis (H)
Член од
4 февруари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Пробав така, го направив тоа што кажа, ама пак не работи камерата, блокира телефонот. Некое друго чаре?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
...носи на сервис.

оти овој ресет не е обичен ресет како од менито, туку на некој начин формат или 80% флешување.

можно е и да не ти е до софтвер, т.е. 95% сум сигурен дека не ти е софтвер...
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Како да форматирам microsd картица на нокиа3110:helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
па иди во мемори кард не се сеќавам кај стоеше мислм дека во сетингс и формат мемори кард
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
влегуваш во галеријата одиш кај мемориската картичка но не влегуваш во мемориската картичка, идеш options идеш малце подоле 4-5то по ред е формат мемори кард, ќе те праша дали си сигурен оти ќе ти ги избрише сите податоци - кликаш јес и ако ти каже корумптед мораш на кард ридер да ја поминеш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
да да така беше јас само симбиан дека користам и сум заборавил од 6300 како беше :D
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
влегуваш во галеријата одиш кај мемориската картичка но не влегуваш во мемориската картичка, идеш options идеш малце подоле 4-5то по ред е формат мемори кард, ќе те праша дали си сигурен оти ќе ти ги избрише сите податоци - кликаш јес и ако ти каже корумптед мораш на кард ридер да ја поминеш.
Проблемот е што иам проблем со телефонот се гаси одма кога ке се уклучи а ради картицата е кога ке ја извадам работи нормално:toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ај едно прашање:
Ја имам MotorolaV3.Може ли да најдам некаде на нет софтвер,за да го конектирам со компјутерот,преку USB шо не е од мобилниот.
Оно се конектира додуша,и си го полнам преку ком. ама може ли некако да се направи,да можам да си префрлам некои игрички од компјутер или такви работи?
Ако е глупо и неразбирливо прашањево,заеби.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Проблемот е што иам проблем со телефонот се гаси одма кога ке се уклучи а ради картицата е кога ке ја извадам работи нормално:toe:
епа стај ја на кард ридер или на друг телефон ...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Програмче за правење теми за Сони Ериксон?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај едно прашање:
Ја имам MotorolaV3.Може ли да најдам некаде на нет софтвер,за да го конектирам со компјутерот,преку USB шо не е од мобилниот.
Оно се конектира додуша,и си го полнам преку ком. ама може ли некако да се направи,да можам да си префрлам некои игрички од компјутер или такви работи?
Ако е глупо и неразбирливо прашањево,заеби.
се изнамачив друже ама најдов повели
пробај од тука
или од тука
па пиши дали си завршил работа :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom