Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Јaс сум нa вип и рaбoти без прoблем, нештo ме прaвиш кaкo штo требa

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ама интернетот дома ти е од T-Home така? Ако @mountain има интернет од некој кабелски оператор нема да му отвори... Не е работата на кој мобилен оператор си (освен ако не гледаш на 3Г/4Г), работата е да имаш нет од T-home...
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ама интернетот дома ти е од T-Home така? Ако @mountain има интернет од некој кабелски оператор нема да му отвори... Не е работата на кој мобилен оператор си (освен ако не гледаш на 3Г/4Г), работата е да имаш нет од T-home...
Дa дa дa, сегa прoбaв сo мoбилниoт интернет и несaкa, не сум знaел oвa.
Вo тoј случaј некa прoбa MakTV, вaкa мислaм се викaше

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
http://web.maxtv.mk/
Дали на ова мислите дека не го отвара ако не си на максТВ?
Јас сум на кабловска и го отвара:confused:
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.067
Поени од реакции
14.969
Јас ја имав Мак.тв од Јон Ценски ама сега ја нема на пазарот,а ја спуштив по препорака на неко овде на форумов FreeTuxTV online Tv од Aptoide маркетот
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Дали е можно да се додаде јазик на HTC Wildfire,ми треба Срспки,Хрватски,Македонски било кој,крај на крај и Бугарски?
 
Член од
23 декември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Член од
26 јули 2014
Мислења
95
Поени од реакции
103
Земав пред некој ден Samsung S5 mini од T mobile. Кога ми е уклучен интернетот се јавува некој шум, има прекини и луѓево не ме разбираат што зборам. Ако го исклучам интернетот тогаш зборењето е ок. Ова се јавува независно дали сум на 4/3/2G.
Направив фабрички ресет преку биосот, не се смени ништо.
И другар го има истиот телефон со ист проблем, го однел во Т-мобиле, ама пак му прави проблем.Сега му е по втор пат на сервис.
Некој да не има вакво искуство?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дечки, ако може помош/совет.
Денес Самсунг галакси с4 сам од себе се рестартира. Во моментот на рестартирање гледани се слики. Значи не е правено никакво инсталирање или апдејт па ај да кажеме затоа.
Мислење?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дечки, ако може помош/совет.
Денес Самсунг галакси с4 сам од себе се рестартира. Во моментот на рестартирање гледани се слики. Значи не е правено никакво инсталирање или апдејт па ај да кажеме затоа.
Мислење?
Кажи го фирмверот и ботлоадерот на кој си, апдејтуваго преку один најновиот фирмвер
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кажи го фирмверот и ботлоадерот на кој си, апдејтуваго преку один најновиот фирмвер
ух, кај ме најде. Ај што не знам каде се гледа тоа и сл, него тел е кај ќерка ми, а ...... дури утре ќе мошам да видам тоа што бараш.
ај пиши каде да го побарам, да запишам и пишам. вака појма немам што ми збориш
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ај да прашам тука некој што веќе користи Нексус 5.

Сакам да заменам во ледиком или било која мобилара, што прави старо за ново, да дадам 5 месеци користен Samsung S3 I9300, за замена со доплата за Nexus 5.

Импресии од Нексусот некој што користи, сум за префрлување на нексус, што и како :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Ај да прашам тука некој што веќе користи Нексус 5.

Сакам да заменам во ледиком или било која мобилара, што прави старо за ново, да дадам 5 месеци користен Samsung S3 I9300, за замена со доплата за Nexus 5.

Импресии од Нексусот некој што користи, сум за префрлување на нексус, што и како :)
Малце оф од темата али колку го даваш Самсунгот барем ке си имаш директно кеш за Нексусот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom