Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Поздрав дечки, во телефонов изгледа имам некој вирус или некоја глупа програма што постојано инсталира нови апликации за кои немам слушнато, нити пак сум сакал да ги инсталирам, а најтрагично е што не можам да ги избришам како и сите други и постојано ми работат во позадина.
Прва апликација што ми се инсталираше така беше МoboMarket, а после нејзе уште многу други некои глупави апликации демек го забрзуваат телефонот или зачувуваат батерија...

На пример ова Battery Saver никогаш го немам инсталирано си се појави сабајле и ме замара, исто и некој Utillity Tool за кој никогаш не сум слушнал. Како да го средам ова?
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
..
На пример ова Battery Saver никогаш го немам инсталирано си се појави сабајле и ме замара, исто и некој Utillity Tool за кој никогаш не сум слушнал. Како да го средам ова?
Ресетирај телефонот фабрички.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.067
Поени од реакции
14.969
првин направи си копија на именикот на мемориската картичка и после хард ресет
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Dali ako otklucen telefon prethodno kodiran na eden operator go vratam na factory settings, bi si bapravil problem, odnosno pak da se vrati u kodirana sostojba?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.067
Поени од реакции
14.969
лаички кажано има две врсти на откодирување-едната е брза постапка колку да ти ги земат парите ама после некое време се јавуваат проблеми како недостапност,проблеми со софтвер....а другата е подетална обработка со сетирање на тоа што све е потребно.

ова е лаички објаснето,но тоа е суштината на приказната.мој другар ги работи овие нешта и кога ќе му донесат телефон кој појавил мана,одма зне како е `сработен`

постручно незнам да објаснам,пошто тука за мене ми е лимитот на познавање на оваа област
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Едно питање, дали за да можам да инсталирам апликација со download на апк фајлот за да не ја плаќам од плеј стор треба телефонот да ми е рутиран ?
И ако не треба некој да ми каже што точно треба да се направи ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.067
Поени од реакции
14.969
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Едно питање, дали за да можам да инсталирам апликација со download на апк фајлот за да не ја плаќам од плеј стор треба телефонот да ми е рутиран ?
И ако не треба некој да ми каже што точно треба да се направи ?
Можеш да инсталираш дирекно преку телефон, само симни ја апк, префрлија во моб и инсталирај, не треба рут.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Препорачајте некое едноставно програмче за гледање телевизија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom