Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Денеска зедов Xpera Arc S
Па да прашам во сетингс стои верзија 2.3.4 :) Што како иде тоа треба период да помине за да дојде апдејт у мкд :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Денеска зедов Xpera Arc S
Па да прашам во сетингс стои верзија 2.3.4 :) Што како иде тоа треба период да помине за да дојде апдејт у мкд :)
Провери би требало да имаш 4.0.4 апдејт
п.с. со здравје да го користиш, од поновиве големи телефони бр.1 ми е заради тоа што предобро лежи во рака :) другото и не му е нешто...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Провери би требало да имаш 4.0.4 апдејт
п.с. со здравје да го користиш, од поновиве големи телефони бр.1 ми е заради тоа што предобро лежи во рака :) другото и не му е нешто...
Фала фала, тек го учам што и како има, до сеа најмногу камерата ми остави добар впечаток како и тачот. Тек ќе почнам друго, инаку коа идам апдејт, вика дека е најновиот :S
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Фала фала, тек го учам што и како има, до сеа најмногу камерата ми остави добар впечаток како и тачот. Тек ќе почнам друго, инаку коа идам апдејт, вика дека е најновиот :S
Епа почекај да излезе за тој пазар за којшто е наменет твојот арк, не си играј со кастом ствари ромови
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Епа почекај да излезе за тој пазар за којшто е наменет твојот арк, не си играј со кастом ствари ромови
Секако и овој е арен, ми предолжи еден да го рутирал ( шо се разбира у ова ) демек имам малку меморија за апликации и слично :) Али не се нафатив, уште одма со тие ствари :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Секако и овој е арен, ми предолжи еден да го рутирал ( шо се разбира у ова ) демек имам малку меморија за апликации и слично :) Али не се нафатив, уште одма со тие ствари :D
батали нов ти е, зезнати се мобико може гаранција да не ти признаат
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
батали нов ти е, зезнати се мобико може гаранција да не ти признаат
Инаку што како треба да подесам, пошто прв пат со андроид работам, за да можам и интернетот од вип, што е 1000мб да го користам.
И по надминување на тие не се доплаќа туку намалува брзината така ? Ч)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Инаку што како треба да подесам, пошто прв пат со андроид работам, за да можам и интернетот од вип, што е 1000мб да го користам.
И по надминување на тие не се доплаќа туку намалува брзината така ? Ч)
Мразам сетинзи за нет од провајдер, отиди во вип ќе ти подесат, исто така незнам ни како иде дали се доплаќа пошто не користам
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Мразам сетинзи за нет од провајдер, отиди во вип ќе ти подесат, исто така незнам ни како иде дали се доплаќа пошто не користам
Секако ми е у понудата и договорот :D Ќе видам сигурно има нешо и на странатa :)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ај тогаш некој ако знае како што треба да се подеси за телефонот да имам интернет од випот што е, фала :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Дали вреди да се трампа нокиа е72 1година стара но со уште 12 месеци гаранција за iphone 3g 8 g?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали вреди да се трампа нокиа е72 1година стара но со уште 12 месеци гаранција за iphone 3g 8 g?
Па тука се негде со цената, ајфонот би требало побрзо да го продадеш
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали може на телефон кој нема вифи како моделотNokia Asha 300 да се угради некој софтвер за да користиш бежичен интернет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom