Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Ај вака сега :)
Ајфон 4С, бел, 16Г, Neverlock, од Америка, користен 5-6 месеци (не гребнат, не е паѓан)... ми го нудат за 400 евра...вреди? или многу?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај вака сега :)
Ајфон 4С, бел, 16Г, Neverlock, од Америка, користен 5-6 месеци (не гребнат, не е паѓан)... ми го нудат за 400 евра...вреди? или многу?
Па моментално таа е цената да
сеа на 12ти ќе излезе 5ката па здравје ќе паднат цените
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Што мислите за Sony Xperia S ?
Јас мислам дека е најдобар...и дека не би требало да давам 10 000+ за некојси Ајфон
Совет ?
--- надополнето: 9 септември 2012 во 20:09 ---
Ај вака сега :)
Ајфон 4С, бел, 16Г, Neverlock, од Америка, користен 5-6 месеци (не гребнат, не е паѓан)... ми го нудат за 400 евра...вреди? или многу?
Скапо е...на друбар за 400 долари му го донесија
Инче доларот е околу 44 денари а еврото 62 па сега гледај колку сакаат поскапо да ти го продадат !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Скапо е...на друбар за 400 долари му го донесија
Инче доларот е околу 44 денари а еврото 62 па сега гледај колку сакаат поскапо да ти го продадат !
НЕВРЛОК беше и тој или на некој оператор заклучен па ставал x-sim?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
68
Поени од реакции
12
Поздрав до сите на форумов.Барам помош за кој од овие телефони да го изберам.Денес ми истекува договорот од Вип и приморан сум да го продолжам,па планирам да си земам некој мобилен со оваа роденденската тарифа што им е актуелна...

Оддамна не сум ги прател телефониве,но планирам да дадам до 12000 денари максимум(сега добро не значи дека сите да ги потрошам,туку подобро ќе биде и да остане нешто:) )

Значи да не должам многу изборот е меѓу овие.

-HTC One-V (10500 денари)
-HTC Desire C (7000 денари)
-Sony Arc S (11500 денари)
-Samsung S5830 (6500 денари)
-Sony Walkman (5500 денари)
-Lg Optimus 5 (6500 денари)

-Lg Optimus Me (1500 денари)
-Sony Tipo (3000 денари)

-Sony Xperia Go (овој треба да прашам дали го имаат)



Што велите вие.Мене реално највеќе ми е желба некој од двата модела на HTC,бидејќи гледам многу ми ги фалат во последно време.Викаат биле чекор над другите марки.Колку е вистина незнам...Значи погоре ги пишав цените за да помогнам,на некој друг доколку потпишува договор.

Ми треба ваша помош,кој од овие е најдобар избор за цената и зашто мислите така.Реално најбитно ми е да има Гпс и ви-фи.Ќе ми треба и за фрее мапи,бидејќи многу одам на пат,а за времето кое следи уште повеќе ќе бидам надвор од Мк,па затоа и мапи ми се потребни!!!!

Мобилни фанатици!!!Ги чекам вашите предлози....
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Поздрав до сите на форумов.Барам помош за кој од овие телефони да го изберам.Денес ми истекува договорот од Вип и приморан сум да го продолжам,па планирам да си земам некој мобилен со оваа роденденската тарифа што им е актуелна...
Од овие тука Arc S можеби е најдобар телефон. Голем екран, солидни карактеристики, одлична камера и за таа цена е супер. Брат ми има One V, и е задоволен, ама помал е екранот. Ако имаш пари, земи го Арк С, барем ќе земеш супер телефонче и 500 денари ќе ти останат за 2-3 пијачки низ град вечерта :P.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Од овие тука Arc S можеби е најдобар телефон. Голем екран, солидни карактеристики, одлична камера и за таа цена е супер. Брат ми има One V, и е задоволен, ама помал е екранот. Ако имаш пари, земи го Арк С, барем ќе земеш супер телефонче и 500 денари ќе ти останат за 2-3 пијачки низ град вечерта :P.
Vo pri pejd kolku e ?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Не пишува цена за припејд. Ако си на ВИП сврти на 077 1234 и прашај кај оператор. Ако не, пиши им мејл или оди до некој салон. Прилично брзо одговараат на мејлови.
Јас си помислив за овој
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_acro_s-4781.php
Бидејки овој е Сони Арко С а тој вие што викате е Сони Ериксон Арк С
 
Член од
6 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
0
како можам да ги избришам instant upload images од lg l400 не од од Гоогле+ туку од галеријата на телефонот никако не се бришат ве молам за помош :(
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Поздрав до сите на форумов.Барам помош за кој од овие телефони да го изберам.Денес ми истекува договорот од Вип и приморан сум да го продолжам,па планирам да си земам некој мобилен со оваа роденденската тарифа што им е актуелна...

Оддамна не сум ги прател телефониве,но планирам да дадам до 12000 денари максимум(сега добро не значи дека сите да ги потрошам,туку подобро ќе биде и да остане нешто:) )

Значи да не должам многу изборот е меѓу овие.

-HTC One-V (10500 денари)
-HTC Desire C (7000 денари)
-Sony Arc S (11500 денари)
-Samsung S5830 (6500 денари)
-Sony Walkman (5500 денари)
-Lg Optimus 5 (6500 денари)

-Lg Optimus Me (1500 денари)
-Sony Tipo (3000 денари)

-Sony Xperia Go (овој треба да прашам дали го имаат)



Што велите вие.Мене реално највеќе ми е желба некој од двата модела на HTC,бидејќи гледам многу ми ги фалат во последно време.Викаат биле чекор над другите марки.Колку е вистина незнам...Значи погоре ги пишав цените за да помогнам,на некој друг доколку потпишува договор.

Ми треба ваша помош,кој од овие е најдобар избор за цената и зашто мислите така.Реално најбитно ми е да има Гпс и ви-фи.Ќе ми треба и за фрее мапи,бидејќи многу одам на пат,а за времето кое следи уште повеќе ќе бидам надвор од Мк,па затоа и мапи ми се потребни!!!!

Мобилни фанатици!!!Ги чекам вашите предлози....
Дефинитивно број еден од овие е Arc S
после него One V, па desire c ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom