Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
13 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Drugarcinja dali ke moze da mi kaze nekoj za ovoj telefon Samsung C3300K Champ donesen mi e od stranstvo i dali ke mozam da si go odkodiram samm i ako mozee, kakoo? Fala odnapredd
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ми треба помош од вас.Имам Samsung s5230 и имам проблем со мрежата, немам ни една цртичка и неможам да воспоставувам повици.Живеам во Скопје и ја исклучувам можноста дека нема мрежна покриеност.Истотака и порано го имав користено со T-Mobile картица што значи дека не екодиран.Некој да ми укаже што може да е проблемот или да ми препорача сервисер ( Освен Алфа мобил поради X причини )
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми треба помош од вас.Имам Samsung s5230 и имам проблем со мрежата, немам ни една цртичка и неможам да воспоставувам повици.Живеам во Скопје и ја исклучувам можноста дека нема мрежна покриеност.Истотака и порано го имав користено со T-Mobile картица што значи дека не екодиран.Некој да ми укаже што може да е проблемот или да ми препорача сервисер ( Освен Алфа мобил поради X причини )
Спроти бензинската кај соборна. Кај сендвичарата на Буцо, одма до него е. Таму сум носел телефони на сервис и типот стварно е добар.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
SonyEricson Xperia, дали е добар, нека пиши некој кој го користи.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Ијам нокиа 7020.
Сакам да го заклучам телефонот со некој код/пин/сеедно, за кога ќе го отворам и кај и да сакам да чепкам да мора прво да се внесе кодот.
Во телефонов нема таква опција, во сетингс -> секјурити има една опција секјрурити левел и ми дава да одберам меѓу телефон и меморија, ама тоа нишо не ми менува, пак можам да си отварам кај сакам без да ми бара код.
Има една oпција security modules, ама воопшто нема ни опција да се овори тоа...

Дај кажете дали има некоја апликација, софтвер било шо...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Молам за помош!!!

Дали може да направам глупост ако батеријата од Нокиа 7230 ја ставам на Нокиа е66 која е со иста волтажа 3,7?

Ве моалм за помош.... телефонот е66 ми е многу драг но неможам да го користам затоа што батеријата му се празни за 3 саати!
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Кој модел предлагаш ти кој ги има истите перформанси.?
Поима неам пиши на јутуб за телефони глеј ако има пофалби зимај, иначе едно другарче има ваков сони ериксон и се жали цело време му паѓал софтверот.:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Молам за помош!!!

Дали може да направам глупост ако батеријата од Нокиа 7230 ја ставам на Нокиа е66 која е со иста волтажа 3,7?

Ве моалм за помош.... телефонот е66 ми е многу драг но неможам да го користам затоа што батеријата му се празни за 3 саати!
И двата телефона користат различна батерија. Најдобра опција-купи нова батерија. Батеријата кога-тогаш цркнува...неможе да трае вечно.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И двата телефона користат различна батерија. Најдобра опција-купи нова батерија. Батеријата кога-тогаш цркнува...неможе да трае вечно.
Нова батерија во сервисот на ОНЕ ми рекоа дека кошта 2000 денари!!!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој модел предлагаш ти кој ги има истите перформанси.?
Купи си HTC Sensation и во наредни година-две да не се замараш со телефон.
--- надополнето: Oct 13, 2011 6:20 PM ---
Нова батерија во сервисот на ОНЕ ми рекоа дека кошта 2000 денари!!!
Тие нормални ли се бе?! Појди во некоја приватна мобилара низ градот и купи си за поефтино.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Без двоумење, хтц дезајр с ... не верувам дека сеуште има фанови на пензионерскиот симбиан, ама затоа камерата е подобра кај N8-цата, мене никогаш не ми е пресудна камерата туку софтверот, поддршката итн
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Молам за помош!!!

Дали може да направам глупост ако батеријата од Нокиа 7230 ја ставам на Нокиа е66 која е со иста волтажа 3,7?

Ве моалм за помош.... телефонот е66 ми е многу драг но неможам да го користам затоа што батеријата му се празни за 3 саати!
Некој со конкретна помош!...... Некро сеуште не ми одговорил!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom