Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
едно прашање станува збор за нокиа н73 Lock code како да се острани за да работи со други картици поздрав фала однапред
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
Знае ли некој на T-mobile move(alcatel) како може да го исклучам интернетов.Се логирав на ФБ и сега незнам да се одлогирам.Побрзо кажувајте нешто.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Знае ли некој на T-mobile move(alcatel) како може да го исклучам интернетов.Се логирав на ФБ и сега незнам да се одлогирам.Побрзо кажувајте нешто.
Оди во сетингс, во вајрлес и нетворк и мобиле нетворк и најди конект то нет отштиклирај го ... побарај таму нешто мора да има незнам точно дали е така на алкателот
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
55
Поени од реакции
9
Оди во сетингс, во вајрлес и нетворк и мобиле нетворк и најди конект то нет отштиклирај го ... побарај таму нешто мора да има незнам точно дали е така на алкателот
Окејј,фала многу.Го наместив :D
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Pred se se izvinuvam za latinicnoto pismo bidejki sum na PC sto nema makedonska podrska.
Imam problem ili barem taka mislam so LG GT540. Koga go kupiv imase adnroid platforma 1.6 pred nekoj den go nadradiv na 2,1 preku oficijalnata strana na LG. Problemot mi e (ili barem misla deka e) vo GPS. Koga uklucuvam nekoj navigator ili programa za koja bara GPS se vklucuva da bara satelit no nikako nemoze da najde i pisuva deka mojata lokacija momentalno e nedostapna. Koga mi bese prethodnata verzija 1.6 imav instalirano Navdroid offline GPS programa i si rabotese normalno a od koga go nadgradiv nemoze da mi ja pronajde lokacijata. Dali ima nekoj odgovor ili resenie na ovoj problem. Se izvinuvam uste ednas za latinicata.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Во сетингс, локејшн штиклирај USE GPS Sattelite и USE Internet или како и да пишува и пробај.
Јас ти препорачувам iGO да си инсталираш.
--- надополнето: Sep 8, 2011 2:39 PM ---
kako da podesam internet i mms setinzi za xperia x10 od vip operator???
припејд или пост пејд?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Фала ти брат за одговорот и ми помогна. Мене ми бесе вклучено само Use GPS satelites а не и Use wireless networks и затоа неможеше да ми ја пронајде локацијата. Сега ми е ок и можам да фурам на Марс :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom