Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Апликации во позадина смалуваат трајност да ... ама не и до толку да ти трае 1 ден само ... ај пробај да ги гасиш на мени долго држи и глеј да нема апликации во позадина што работат ... исто види со каков полнач го полниш пиши го моделот ac-** треба да пишува ...

или ако имаш гаранција оди им таму :wink:

Јас иам 5800-ка ама немам таков проблем...ако има гаранција носи го кај шо си го купил да видат шо е со батеријата..мојот трае по 3-4 дена и тоа со чепкање по цел ден на телефонот...

едит: пробај да ја испразниш скроз до крај, до исклучување, па да ја напуниш (ама не верувам дека ќе помогне, ова работи само кај постарите типови на полнечки батерии - NiCd, а оваа e Li-ion...
А не се фалиш ... ццццццц :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Јас иам 5800-ка ама немам таков проблем...ако има гаранција носи го кај шо си го купил да видат шо е со батеријата..мојот трае по 3-4 дена и тоа со чепкање по цел ден на телефонот...

едит: пробај да ја испразниш скроз до крај, до исклучување, па да ја напуниш (ама не верувам дека ќе помогне, ова работи само кај постарите типови на полнечки батерии - NiCd, а оваа e Li-ion...
Има гаранција и планирам да го однесам...инаку така правев со првите полнења и така и уште правам - скроз пунење и скроз празнење и пак 1 ден....

да не имаш некој апликации во позадина шо ти работат, ако го чепкаш многу, слушање музика,камера, користење wlan...чекај Торте или Некро да кажат подобро...јас мислам тоа да не е
Се е исклучено освен стандардните menu & home. Wlan некои 20 min, calls некои 30min...


Фала на сите.
Поздрав
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
aj pomos malce...:) zemav lg hb620t najveke poradi toa so moze tv da se glea na nego..no faka samo 4 kanali i toa mtv1,2,3,4(najglupite od site) pa sea prasanjeto mi e dali moze nekoj softwere da se instalira ili bilo sto da fakaat poveke kanali?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
aj pomos malce...:) zemav lg hb620t najveke poradi toa so moze tv da se glea na nego..no faka samo 4 kanali i toa mtv1,2,3,4(najglupite od site) pa sea prasanjeto mi e dali moze nekoj softwere da se instalira ili bilo sto da fakaat poveke kanali?
Стај му антена Касандра :smir:
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ај помош, дали вреди Nokia 5800 да зеам или не?!
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116
Дали може да се инсталира македонско мени на Motorola V3i?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали може да се инсталира македонско мени на Motorola V3i?
само српски.

aj pomos malce...:) zemav lg hb620t najveke poradi toa so moze tv da se glea na nego..no faka samo 4 kanali i toa mtv1,2,3,4(najglupite od site) pa sea prasanjeto mi e dali moze nekoj softwere da se instalira ili bilo sto da fakaat poveke kanali?
free за да гледаш а1, сител, канал 5 нема.
не е до телефонот, такви ни се програмите :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Помеѓу овие што би избрале

1 LG KC910 Renoir http://www.gsmarena.com/lg_kc910_renoir-2495.php

2 Samsung M8800 Pixon http://www.gsmarena.com/samsung_m8800_pixon-2535.php

3 Nokia 5800 XpressMusic

4 Nokia N79
гледам повеќе сакаш тач...од овие ниеден од тач телефоните шо се би го одбрал Samsung i900 Omnia
http://www.gsmarena.com/samsung_i900_omnia-2422.php
Кога би избирал и ја би идел на Омниа или на некое HTC diamond така нешто ... renoir i pixon не би идел утки ... можеби 5800 ... н79 и тој утка телефон :helou:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Дали некој знае што е финтата со тие дубајски мобилки?
Дали се исти као кинезине, или...?
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
па претежно телефоните од дубаи се оригиналните телефони а не некакви копии
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали некој знае што е финтата со тие дубајски мобилки?
Дали се исти као кинезине, или...?
не постојат дубајски телефони, они таму немаат фабрика за пуњачи да прават не камоли мобилни телефони, има само кинески мобилни телефони, кинески копии на мобилни телефони и оригинални од производителот само во различни фабрики склопени за различни држиште.
а дубаи е без царинска зона, затоа од таму се земаат телфоните, затоа што дилерот што сака да продаде - не плаќа никаква царина, дилерот што сака да купи не плаќа никаква царина :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom