Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
16 август 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Порачав диспеј од megamobil за samsung a12 но не функционира дали некој се разибра што може да биде проблемот ?
 

Attachments

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Порачав диспеј од megamobil за samsung a12 но не функционира дали некој се разибра што може да биде проблемот ?
Види на матичната плоча лево од конекторот дали пишува А127 или А125

Екранов е за А127

Не се компатибилни
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Има начини да се земе телефон од странава?

 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
На Самсунг А51 во тек на повик се губи врската, линијата си тече а ништо не се слуша од двете страни - знае така да прави и повеќе пати по ред. Дали е проблемот со телефонот или оператотот?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
На Самсунг А51 во тек на повик се губи врската, линијата си тече а ништо не се слуша од двете страни - знае така да прави и повеќе пати по ред. Дали е проблемот со телефонот или оператотот?
Koj operator go koristis.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.991
Поени од реакции
14.789
На Самсунг А51 во тек на повик се губи врската, линијата си тече а ништо не се слуша од двете страни - знае така да прави и повеќе пати по ред. Дали е проблемот со телефонот или оператотот?
ако не е до операторот:
релативно слаб процесор имаат....чисти кеш почесто, оди во АПП и една по една апликација чисти го кешот. знае многу да го кочи телефонот.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.952
Поени од реакции
6.158
До операторот е, истото се дешава и кај мене и тоа сум приметил само кога зборувам со некој од А1. Одприлика на секој 5ти повик према А1 се дешава еднач да се изгуби сигнал се јавуваш повторно и немаш мака.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.991
Поени од реакции
14.789
Јас сум на Мобимак, но во последно врмее ми се случува да ми замрзни телефонот, иако немам ни Инстаграм ни ФБ, но Месинџер.....
ако 2-3 дена не бришам кеш.....цел телефон ми оди малку на ,,успан,,
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Прв пат се префрлив од Андроид на иОС (Ајфон 13ка). Сеуште не сум купил полначи и слични додатоци и не сум почнал да го користам, па сакав тука да прашам за совет (претпоставувам има доста Ајфон корисници).

Од каде да ги купам додатоците (полнач, додаток за слушалки, маска, стакло за екран, итн.)? Гледам дека во iStyle (се декларираат како единствен Apple Premium Reseller - не знам колку е точно ова, ако има некој што знае нека потврди :)) се доста поскапи него ли на други места (Ајде за маска и стакло за екран веројатно можам во било којa мобилара, ама дали за работи како адаптер за полнач, додаток за слушалки и УСБ да ризикувам да земам од непроверени места? Пример, во една мобилара ми нудат адаптер за полнач за 350 денари, а во iStyle истиот се продава за 1900 денари...? Дали има разлика во квалитет и како може да се забележи кој е оригинал, а кој фејк?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.712
Прв пат се префрлив од Андроид на иОС (Ајфон 13ка). Сеуште не сум купил полначи и слични додатоци и не сум почнал да го користам, па сакав тука да прашам за совет (претпоставувам има доста Ајфон корисници).

Од каде да ги купам додатоците (полнач, додаток за слушалки, маска, стакло за екран, итн.)? Гледам дека во iStyle (се декларираат како единствен Apple Premium Reseller - не знам колку е точно ова, ако има некој што знае нека потврди :)) се доста поскапи него ли на други места (Ајде за маска и стакло за екран веројатно можам во било којa мобилара, ама дали за работи како адаптер за полнач, додаток за слушалки и УСБ да ризикувам да земам од непроверени места? Пример, во една мобилара ми нудат адаптер за полнач за 350 денари, а во iStyle истиот се продава за 1900 денари...? Дали има разлика во квалитет и како може да се забележи кој е оригинал, а кој фејк?
Како што пиша за заштитно стакло или маска било која мобилара ќе заврши работа.
За конверторот за слушалки мислам дека нема да увидиш некоја екстра голема разлика (не гледам стриминг сервис кој ќе ти даде толку квалитетен звук да би увидел разлика ама па тогаш ќе се прашуваш и дали старите слушалки или нови да земеш итн итн
Полнач за жал на кутијата не и пишува ампеража (а не ми е отворен повеќе од година 12ка кога излезе го земав, уште си почнам со стариот од 8ца поспоро иде ама мене не ми менува)
Ама по тоа што го пишува на кутијата ти треба 20w

да iStyle се официјален риселер, не само во Македонија и во многу други места каде нема официјален Епл стор (пример у маџарска се исто они)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.671
Прв пат се префрлив од Андроид на иОС (Ајфон 13ка). Сеуште не сум купил полначи и слични додатоци и не сум почнал да го користам, па сакав тука да прашам за совет (претпоставувам има доста Ајфон корисници).

Од каде да ги купам додатоците (полнач, додаток за слушалки, маска, стакло за екран, итн.)? Гледам дека во iStyle (се декларираат како единствен Apple Premium Reseller - не знам колку е точно ова, ако има некој што знае нека потврди :)) се доста поскапи него ли на други места (Ајде за маска и стакло за екран веројатно можам во било којa мобилара, ама дали за работи како адаптер за полнач, додаток за слушалки и УСБ да ризикувам да земам од непроверени места? Пример, во една мобилара ми нудат адаптер за полнач за 350 денари, а во iStyle истиот се продава за 1900 денари...? Дали има разлика во квалитет и како може да се забележи кој е оригинал, а кој фејк?
Isto preminav na ios i na 13ka pred nekoj mesec, ne zemav adapter bidejki go koristam od shaomito stariot koj e beast, mislam deka e 25. Kabelcinjata za polnacot koristam originali sto mi dojdoa so magic mouse i keyboard a za slusalki ne vredi zamaranje tuku zemi si bluetooth.

Maska i staklo ne koristam.

Za sega ne gledam pridobivka, duri pobavno se polni i pomalku trae baterija od prosli mobilen. Koristam isti 15 aplikacii a prethodno polnev 15 min i imav baterija 2-3 denovi sega denot go vadam edvaj. Edino 5g ako opravduva trosenjeto na baterijata, mada sumljam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom