Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
19 декември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
0
Na samsung a51 od nigde nikade pocna sam da se restartira celo vreme. Na 10 15 minuti ednas doagjase do toa da vnesam pin da se pusti i seto toa traese 3 4 minuti i posle pak pocnuvase da se restartira. Sega i voopsto prekina da idi do pin i ne se ni pusta, konstantno se restartira dur ne se isprazni baterijata. Pomos?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Na samsung a51 od nigde nikade pocna sam da se restartira celo vreme. Na 10 15 minuti ednas doagjase do toa da vnesam pin da se pusti i seto toa traese 3 4 minuti i posle pak pocnuvase da se restartira. Sega i voopsto prekina da idi do pin i ne se ni pusta, konstantno se restartira dur ne se isprazni baterijata. Pomos?
Да се провери прво копчето дали заглавува
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.730
Na samsung a51 od nigde nikade pocna sam da se restartira celo vreme. Na 10 15 minuti ednas doagjase do toa da vnesam pin da se pusti i seto toa traese 3 4 minuti i posle pak pocnuvase da se restartira. Sega i voopsto prekina da idi do pin i ne se ni pusta, konstantno se restartira dur ne se isprazni baterijata. Pomos?
Провери како што ти вика Торте дали дугмето ти е заглавено(прашина од џеб ...)ако е све ок, направи му ресет на телефонот
 
Член од
19 декември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
0
Да се провери прво копчето дали заглавува
Провери како што ти вика Торте дали дугмето ти е заглавено(прашина од џеб ...)ако е све ок, направи му ресет на телефонот
Vo red e se so dugmeto, a za reset voopsto ne se pusta da stasam dotamu, celo sabajle probuvam
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.730
Vo red e se so dugmeto, a za reset voopsto ne se pusta da stasam dotamu, celo sabajle probuvam
Со кабел приклучи го на компјутер, и на power дугмето исклучи го телефонот. Тогаш притисни ги заедно volume up и power дугмињата, држи 5-6 секунди, отпушти и телефонот ќе влези овде:
viber_image_2022-08-14_13-13-47-498.jpg

После тоа со дугмињата оди надолу во Wipe data/factory reset и потврди го...телефенот се брише комплетѓ

Ако не успееше, оди на сервис.
Можно е да прегрева некој дел и телефонот сам од себе да исклучува како сејф мод некој
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако може помош околу избор на нов телефон, најбитна ми е камерата и се мислам првично меѓу самсунг с21, с21+ и с22?
Некое мислење/препорака/критика околу телефониве или можеби некој друг што е подобар од нив во ценовен ранг од 35-45.000?
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ако може помош околу избор на нов телефон, најбитна ми е камерата и се мислам првично меѓу самсунг с21, с21+ и с22?
Некое мислење/препорака/критика околу телефониве или можеби некој друг што е подобар од нив во ценовен ранг од 35-45.000?

google pixel 6, one plus 10 pro
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ако може помош околу избор на нов телефон, најбитна ми е камерата и се мислам првично меѓу самсунг с21, с21+ и с22?
Некое мислење/препорака/критика околу телефониве или можеби некој друг што е подобар од нив во ценовен ранг од 35-45.000?
Xiaomi Mi 11/10 Ultra

Samsung софтвер, Xiaomi камери.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вреди да се чека Poco F4 или има нешто подобро излезено или што ќе излезе?

Не сум во тек па вака само тој модел ми го фаќа око и плус онаа зелената боја.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вреди да се чека Poco F4 или има нешто подобро излезено или што ќе излезе?

Не сум во тек па вака само тој модел ми го фаќа око и плус онаа зелената боја.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Вреди да се чека Poco F4 или има нешто подобро излезено или што ќе излезе?

Не сум во тек па вака само тој модел ми го фаќа око и плус онаа зелената боја.
Што користиш сега?

Максимален буџет, и приоритети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom