Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.377
Поени од реакции
2.520
Не ни пиша за колку меморија се работи...

Ако станува збор за помалку од 15гб направи им бекап на Гугл Фотос во оригинален квалитет или бекап на Гугл Драјв, ако сликите го надминуваат лимитот од 15гб останатиот дел од сликите префрли ги на компјутерот/лаптопот со блутут (ваљда имаш блутут на компјутерот/лаптопот)?

Веројатно ти јавува грешка затоа што има многу фолдери/фајлови. После тоа удри му еден фактори ресет.
И на крај, после фактори ресет, купи си СД од 64гб и чувај си ги сликите на неа.
Знаеш дека ич не ми текна на блутутот.... фала на совет бато. Инаку се работи за 800 слики и клипови и тежат околу 5 гига
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.523
Поени од реакции
10.944
Kupi Sd kartička...za 2-3 minuti sve ke prefrliš tamu, vklučitelno i imenikot
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
907
Поени од реакции
992
некој да каже како (ако воопошто и е возможно) да стои пр. во долен десен/лев агол датум и време на фотографирање со samsung a32 мобилен, истото е потребно во службени цели поради полесно докажување
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
37
Поени од реакции
11
Пред еден месец сменив телефон, од Huawei P10 на Samsung A52s. На одредени места во дневна соба ( и само во таа просторија, не сум приметила на други места), како да немам мрежа. Поточно многу често сум недостапна. До сега не ми се случувало со ниту еден мобилен тел. и не сум сменила оператор ( т мобиле). Некој со слично искуство?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.292
Поени од реакции
1.759
некој да каже како (ако воопошто и е возможно) да стои пр. во долен десен/лев агол датум и време на фотографирање со samsung a32 мобилен, истото е потребно во службени цели поради полесно докажување
Пробај вака:

To see if your phone has a photo stamp option, do the following:
Open your default camera app.
Find and tap on “Settings.”
Browse for a timestamp option. ...
Tap or slide the “Timestamp” option to the “On” position.
Return to your camera and take a picture to verify the timestamp appears.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.015
Поени од реакции
1.840
Пред еден месец сменив телефон, од Huawei P10 на Samsung A52s. На одредени места во дневна соба ( и само во таа просторија, не сум приметила на други места), како да немам мрежа. Поточно многу често сум недостапна. До сега не ми се случувало со ниту еден мобилен тел. и не сум сменила оператор ( т мобиле). Некој со слично искуство?
Пробај од 4г намали на 3г мрежа
Ако ти бил и П10 на 4г тогаш е проблем новиот тел
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
907
Поени од реакции
992
Пробај вака:

To see if your phone has a photo stamp option, do the following:
Open your default camera app.
Find and tap on “Settings.”
Browse for a timestamp option. ...
Tap or slide the “Timestamp” option to the “On” position.
Return to your camera and take a picture to verify the timestamp appears.
ја немам таа опција
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.057
Поени од реакции
1.126
некој да каже како (ако воопошто и е возможно) да стои пр. во долен десен/лев агол датум и време на фотографирање со samsung a32 мобилен, истото е потребно во службени цели поради полесно докажување
Види дали ова ќе ти заврши работа:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
528
Поени од реакции
164
некој да каже како (ако воопошто и е возможно) да стои пр. во долен десен/лев агол датум и време на фотографирање со samsung a32 мобилен, истото е потребно во службени цели поради полесно докажување
отвори ги опциите од камерата и барај watermark опција, timestamps би требало да е во тој дел
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
907
Поени од реакции
992
отвори ги опциите од камерата и барај watermark опција, timestamps би требало да е во тој дел
за жал и така не може, во таа опција има можност само да се вклучи или исклучи watermark-от и ништо друго
Screenshot_20220117-053046_Camera.jpg

Види дали ова ќе ти заврши работа:
мислам дека не, со ова од видеото ќе жожам да внесам рачно и ќе биде за секогаш тоа време/дата а мене ми е потребно автоматски на секоја слика да се додаваат реалните и моментални дата и време,

сепак фала и на двајцата
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2014
Мислења
907
Поени од реакции
992
проблемот сепак го решив како што не сакав :-( инсталирав дополнителна апликација Open Camera,

која ја имам користено и претходно и е доста добра а многу мала ~2Mb и би ја препорачал,

единствено имам замерка за големината на сликите кои не можат да бидат поголеми од 12MP иако телефонот има 64MP камера.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.389
Дечки која ефтина моторола ја вртевте тука со пристојни перформанси? Или да препорачате било што со океј перформанси по можност до 9000денари

камера е сосема небитна, она што се бара е вибер/вацап, Фејсбук, маил и броусер ништо повеќе (60+ е човекот)
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
207
Дечки која ефтина моторола ја вртевте тука со пристојни перформанси? Или да препорачате било што со океј перформанси по можност до 9000денари

камера е сосема небитна, она што се бара е вибер/вацап, Фејсбук, маил и броусер ништо повеќе (60+ е човекот)
Повели предлози:
https://www.anhoch.com/product/599269246/motorola-moto-g10-4gb64gb-65-ips-dual-sim-aurora-gray
https://www.anhoch.com/product/599269765/motorola-moto-e7-power-4gb64gb-dual-sim-tahiti-blue
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.389
Imam prasanje za E7 power, dali e podobro da se zeme toj zasto e so MediaTek chipset. Ili da se gleda E7 Plus sto e so Snapdragon?

Ova prasuvam zasto znam deka eden period znacitelno zaostanuvaa zad Snapdragon ama neli tuka se menuvaat rabotite dosta brzo, a iskreno ne pratam tolku razvojot na mediatek chipovi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom