Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Imam prasanje za E7 power, dali e podobro da se zeme toj zasto e so MediaTek chipset. Ili da se gleda E7 Plus sto e so Snapdragon?

Ova prasuvam zasto znam deka eden period znacitelno zaostanuvaa zad Snapdragon ama neli tuka se menuvaat rabotite dosta brzo, a iskreno ne pratam tolku razvojot na mediatek chipovi
Snapdragon
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки која ефтина моторола ја вртевте тука со пристојни перформанси? Или да препорачате било што со океј перформанси по можност до 9000денари

камера е сосема небитна, она што се бара е вибер/вацап, Фејсбук, маил и броусер ништо повеќе (60+ е човекот)
Мора да е нов или може половен?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Мора да е нов или може половен?
Нов, зашто после ќе биде ете стар ми уваливте не го бива ова му фали она му фали
вака ете ти телефон нов е, Нокиа 3310 што се вика да му се даде кога ќе видат ново одма е топ
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки, ако случајно сум нашол iphone заклучен, има ли шанси да се оспособи за користење?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
505
Дечки, ако случајно сум нашол iphone заклучен, има ли шанси да се оспособи за користење?
Еден другар најде заклучен ајфон во америка и праша овде дали може да се отклучи, ама како што кажаа погоре ако има ајклауд...нема шанси ама му рекоја дека би можело да се реши проблемот со нова матична плоча (ризична и неиспшлатива алтернатива спрема мене) и батали. го има ушѕе денес ајфомнот го користи како плејер и за сликање :))))
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Како можи да се инсталира Вибер на Windows телефон. на она ,,сторе,, што го има, има Тик Ток, но Вибер не го дава. Преку нивниот брозер одам на интернет....никаде не дава иако барам ,,Viber for windows phone,,

Во листата на инсталирано апликации го нема Виберот

ПС.колега сака да го користи како втор телефон...вероватно за конекција со мал број на луѓе
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Како можи да се инсталира Вибер на Windows телефон. на она ,,сторе,, што го има, има Тик Ток, но Вибер не го дава. Преку нивниот брозер одам на интернет....никаде не дава иако барам ,,Viber for windows phone,,

Во листата на инсталирано апликации го нема Виберот

ПС.колега сака да го користи како втор телефон...вероватно за конекција со мал број на луѓе
https://www.viber.com/en/download/ Овде и даунлодирај или од Microsoft Store и кога ќе инсталира и по инсталитање и отворај и со баркод меѓу смартфонот што го има Вибер и скенирај , ќе се снајдеш
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
https://www.viber.com/en/download/ Овде и даунлодирај или од Microsoft Store и кога ќе инсталира и по инсталитање и отворај и со баркод меѓу смартфонот што го има Вибер и скенирај , ќе се снајдеш
На Microsoft Store не ми дава Вибер кога пребарувам, а со помош на пребарувач спуштив ,,exe,, но ме сака да го исталира..
Ќе пробам со овој линк
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
На Microsoft Store не ми дава Вибер кога пребарувам, а со помош на пребарувач спуштив ,,exe,, но ме сака да го исталира..
Ќе пробам со овој линк
Во самиот Windows оди во setting и таму барај да се штиклира да се дозволи да се инсталира надвор од Microsoft Store исто како кај андроид, значи оди во сеттинг - Privacy & security- не ми текнува каде беше или пак оди Apps горе пишува Choose where to get apps и одбирај Anywhere
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Во самиот Windows оди во setting и таму барај да се штиклира да се дозволи да се инсталира надвор од Microsoft Store исто како кај андроид, значи оди во сеттинг - Privacy & security- не ми текнува каде беше или пак оди Apps горе пишува Choose where to get apps и одбирај Anywhere
Штиклирав, уште еднаш го спуштив ,,ексе,, фајлот, но кога кликам да се инсталира, кажува дека треба да се спушти и друга апп со која ќе се изврши инсталирањето. Кликам на ,,ДА,, и ме носи на Microsoft Store каде дава нешто со јутјуб даонладер да се спушта. тотално без везе

Проблемот настанал кога колегатаго ресетирал или рестартирал телефонот(не го разбрав точно....албанец е и не се разбира добро), и тогаш се изгубил Виберот.

Но...зошто го нема Виберот и во Microsoft Store . Пробав спуштив QR scaner колку за проба, се спушти нормално, и се инсталира нормално.
Виберот го нема во понуда
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Штиклирав, уште еднаш го спуштив ,,ексе,, фајлот, но кога кликам да се инсталира, кажува дека треба да се спушти и друга апп со која ќе се изврши инсталирањето. Кликам на ,,ДА,, и ме носи на Microsoft Store каде дава нешто со јутјуб даонладер да се спушта. тотално без везе

Проблемот настанал кога колегатаго ресетирал или рестартирал телефонот(не го разбрав точно....албанец е и не се разбира добро), и тогаш се изгубил Виберот.

Но...зошто го нема Виберот и во Microsoft Store . Пробав спуштив QR scaner колку за проба, се спушти нормално, и се инсталира нормално.
Виберот го нема во понуда
Официјално се откажаа од вин моб.
Мислам дека ниту на месенџер не стигаат нотофикации

Порано можеше и се симнуваше ама од пред некоја година па па ...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Официјално се откажаа од вин моб.
Мислам дека ниту на месенџер не стигаат нотофикации

Порано можеше и се симнуваше ама од пред некоја година па па ...
Значи да не се мачам со инсталација? изгледа некоја Лумија е...630 ли така нешто...некој шит
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Значи да не се мачам со инсталација? изгледа некоја Лумија е...630 ли така нешто...некој шит
Имам и јас таква скоро нова ... така стои во фиока
Едино да пробаш врати го датумот 2017 пробај па дали ќе инсталира

Ама официјално се имаат откажано
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Значи да не се мачам со инсталација? изгледа некоја Лумија е...630 ли така нешто...некој шит
Побарај од интернет постарата верзија и со тоа инсталирај

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom