Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 ноември 2014
Мислења
348
Поени од реакции
747
Problem.?od iskustvo.?...

Togas mi ostanuva ogromniot moto g9 plus,budejki za a32 sum skeptik.....
Ако се мислиш меѓу тие три што ги спомна погоре тогаш земи го MG9P, ако не додај уште 1200 денари и земи си го Poco X3 NFC. 6/128 gb. Скоро во сите параметри е подобар од MG9P.

 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.895
Поени од реакции
1.898
Ако се мислиш меѓу тие три што ги спомна погоре тогаш земи го MG9P, ако не додај уште 1200 денари и земи си го Poco X3 NFC. 6/128 gb. Скоро во сите параметри е подобар од MG9P.

Da i jas za poco bev ama nema vo A1 steta....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.141
Поени од реакции
17.448
Problem.?od iskustvo.?...

Togas mi ostanuva ogromniot moto g9 plus,budejki za a32 sum skeptik.....
Искуство до 4 корисника, меѓу кои и јас, како и потврда за истото од рецензија на GSM Arena. Лагови, блокирање на цел уред по 2-3 секунди итн. Овие што се смеат се батхрт Xiaomi фанбој4иња, не си го губи времето со нив.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.895
Поени од реакции
1.898
Jas go koristam pola godina i najloso iskustvo do sega od pricini psyside sto gi nabroja
:( izgledav mn,videa i site za istoto se zalat.....
Ok blagodaram na site ...
Situacijata ke ja resavame izgleda so moto g9plus e najgolem od site no gledam vikaat e cist android,soliden Cpu, a imalo i veke update 11ka,za nego
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.141
Поени од реакции
17.448
:( izgledav mn,videa i site za istoto se zalat.....
Ok blagodaram na site ...
Situacijata ke ja resavame izgleda so moto g9plus e najgolem od site no gledam vikaat e cist android,soliden Cpu, a imalo i veke update 11ka,za nego
GI MeStaat xiomo, lasat za samsunG

RN9P ne laga heHe
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.989
Самсунг. Кога отворам некои апликации, кочи за момент и самите се исклучуваат со известување дека таа апликација постојано запира.

Пример: 20210322_232034.jpg
Пробав и со рестарт и со ажурирање на софтвер. Пак исто. А на форумов, ФБ, Инста не ми прави проблеми
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
394
Поени од реакции
307
Самсунг. Кога отворам некои апликации, кочи за момент и самите се исклучуваат со известување дека таа апликација постојано запира.

Пример:Прегледај го приврзокот 289056
Пробав и со рестарт и со ажурирање на софтвер. Пак исто. А на форумов, ФБ, Инста не ми прави проблеми
незнам што се случува и кај мене почнаа да зезаат пола од апликациите,сите маил апликации што ги имам тапаталк вибер...сеа му направив хард ресет па ќе видиме.ноте8
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.483
Поени од реакции
1.989
Дечки проблемот е од гугл и го има кај многу андроид корисници низ светот
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.141
Поени од реакции
17.448
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.858
Поени од реакции
9.178
I jas za džabe go formatirav telefonot...do loš update bilo na Android zsystrm WebView:tapp:
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.232
Поени од реакции
1.049
@Dani
@wiksa

Го земав S21 пред недела дена, гази телефонот.
Само едно нешто ме напиња, што нема 3.5 mm влез за џекче и не можам слушалки и аукс кабел да поврзљм.
Чаре?
Koa se kupuva telefon od takva klasa najubavo da go naracas pred da pocne da se prodava bidejki davaat earpods besplatno(bar kaj mene taka e, ja 2 para iam poso taka praev za s9 i s20).Znam prethodno davaa adapter so telefon, ne sum siguren moze ne go davaat za s21.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom