Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Мислење за самсунг С20 фе ?! Дали вреди за парите или што друго во тој ценовен ранг
за многу помалку пари(околу 21 000) можиш да земиш А71, и ако не ти е за фалење, можи скоро све што можи и поскапиот.
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Реалме 6с го имет некој користено? Слабо има за нештово на јутуб, изгледа е исто како 6ката освен главната камера.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Мобилен кој има можност за две СИМ картички дали доколку ставам една пример српски број ќе може така да ги инсталирам апликациите што се достапни само во Србија да се инсталираат?
Одамна имам телефон со можност за два СИМ картички ама никогаш не сум ставил уште една картичка.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Мобилен кој има можност за две СИМ картички дали доколку ставам една пример српски број ќе може така да ги инсталирам апликациите што се достапни само во Србија да се инсталираат?
Одамна имам телефон со можност за два СИМ картички ама никогаш не сум ставил уште една картичка.
Веројатно не ама нека ти одговори некој со повеќе искуство (освен ако не остваруваш интернет сообраќај преку србскиот број). Од каде го влечам заклучокот, девојка ми има телефон со една сум картичка и покрај тоа што моментално живее во Шведска (јер работи од дома) поради обврските од работа мора да го користи унгарскиот број (секако нема роаминг низ ЕУ). Дома на вифи кое го рутира Сообраќајот низ шведски адреси има опции на инстаграм кои не и се достапни кога е надвор од дома на 4Г бидејќи истите не се овозможени во Унгарија
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Имал некој искуство со хиаоми редми 9 ( обичниот, не ноте)? Гледам вака солидна конфигурација за парите нуди, конкретно 4/64 верзијата ме интересира. Имав редми 3 порано и беше лошо искуство, па сеа сум малце скептичен кон брендов и се мислам дали да му дадам пак шанса.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Имал некој искуство со хиаоми редми 9 ( обичниот, не ноте)? Гледам вака солидна конфигурација за парите нуди, конкретно 4/64 верзијата ме интересира. Имав редми 3 порано и беше лошо искуство, па сеа сум малце скептичен кон брендов и се мислам дали да му дадам пак шанса.
Нема шо да те лажи напишаното,оди на самсунг.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Мислење за најдобар телефон моментално на пазарот? Не сум за Apple, користев еднаш и не бев задоволна од многу работи, батеријата на прво место. Се мислам меѓу Huawei и Samsung.
Моментално имам Huawei Mate 10 Pro, пре пре презадоволна сум од се, и од камера и батерија и перформанси.
Се мислев за Huawei 40 Pro ама искрено ме кочи банот со Google. P 30 Pro ги има Google услугите, па и тоа е опција.
Од друга страна е Samsung Galaxy S20, изгледа за нијанса подобар од Huawei ама сите се жалат дека Самсунг општо многу им загреваат телефоните.

Од работи што ми се најважни се батерија и камера.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Скршено е заштитно стакло на камерите од Redmi Note 8T, може да се најде некаде ново или тешко?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Колку што знам...не се менува само стаклото, тоа е составен дел на камерата. вероватно под стаклото постои совршена чистина, која неможи така лесно да се постигни
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Колку што знам...не се менува само стаклото, тоа е составен дел на камерата. вероватно под стаклото постои совршена чистина, која неможи така лесно да се постигни
Се менува стаклото, само нез дали има по мобилариве, на али сигурно може да се нарача.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
Се менува стаклото, само нез дали има по мобилариве, на али сигурно може да се нарача.
Нарачано е од али ама месец дена пројде уште нема, у Ледиком прво рекоа има за утредента да кажат дека нема.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
Барам да купам матична за iPhone 8 plus , ако има некој понудете
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Во последно време почнав да испробувам разни тајни андроид кодови(MMI codes) како *#0*#...
Но тој е еден од ретките кој работи на мојов телефон. Незнам зошто, но кога сакам да испробам некои други кодови со други функционалности
пр. *#7353# , *43# , *#06# итн. не успеваат.
Дури испробав и листа од разни други кои ги најдов од интернет, ниедно не функционира.

1604608447800.png

Ако знаете во што може да е проблемот, некој нека пише?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom