Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
А Xiaomi е на сток? убедливо најдобар софтвер има Samsung од сите брендови, само One Plus се тука негде, тука е борбата, се друго е провалија во споредба, ама за да го приметиш ова, треба да идеш back and forth, вака тешко.


Негативност, послаб е од Mi9, а поскап.
K20 Pro послаб?
:pos:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Zdravo imam problem so telefono taka skrolajke na fb mi zakoce celiot i ne moze da se izgase nikako probuvav so restart 2 pati bide ali potoa mi se zakocuvase uste 2 pati i ni toa ne pomogna i go cekam da se isprazne baterijata pa posle go uklucuvam nekako..go punam i posle 4-5 saata pak istiot slucaj.

Do sto moze da bide rabote se za Samsung ( servis negde dali se poprava toj problem ? )
pred 3 nedeli mi bese padnal malku a isto i mu bev pravil updade na softver toj sto go dava sam od telefonot pozz
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Zdravo imam problem so telefono taka skrolajke na fb mi zakoce celiot i ne moze da se izgase nikako probuvav so restart 2 pati bide ali potoa mi se zakocuvase uste 2 pati i ni toa ne pomogna i go cekam da se isprazne baterijata pa posle go uklucuvam nekako..go punam i posle 4-5 saata pak istiot slucaj.

Do sto moze da bide rabote se za Samsung ( servis negde dali se poprava toj problem ? )
pred 3 nedeli mi bese padnal malku a isto i mu bev pravil updade na softver toj sto go dava sam od telefonot pozz
најверојатно е некој процес што ти го оптеретува процесорот до 100%, ја би ти рекол да ја преинсталираш апликацијата, или да му направиш фактори ресет. А можно е и да ти цркне наскоро ако е неш до него, јас имав таков случај со една искперија х8 на времето.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo imam problem so telefono taka skrolajke na fb mi zakoce celiot i ne moze da se izgase nikako probuvav so restart 2 pati bide ali potoa mi se zakocuvase uste 2 pati i ni toa ne pomogna i go cekam da se isprazne baterijata pa posle go uklucuvam nekako..go punam i posle 4-5 saata pak istiot slucaj.

Do sto moze da bide rabote se za Samsung ( servis negde dali se poprava toj problem ? )
pred 3 nedeli mi bese padnal malku a isto i mu bev pravil updade na softver toj sto go dava sam od telefonot pozz
Пробај со хард ресет + модело на телефоно на гугл пиши ... се ќе ти се избрише
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
мислење за овие телефони
HUAWEI P-Smart 2019 (Potter-L21) 6.21", 64/3GB, 13+2/8MP, 3400mAh Dual SIM Blue

или
HUAWEI P-SMART, 5,65", 32/3GB, 13+2/8MP, 3000mAh, црн FIGO-L31
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Некој да менува екран на xiaomi redmi 4 може и цена да сподели било тука или пп
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
се плашев Андроидот 9.0 дека ќе ги прави телефоните поспори....но не, и го препорачувам на секого. Кај мене го инсталирав на два не толку јаки телефони...и побрзи се него на 8.1(нормално...после некое време користење и пополнување на ,,дата,,-та во телефонот на оптимално ниво)
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
се плашев Андроидот 9.0 дека ќе ги прави телефоните поспори....но не, и го препорачувам на секого. Кај мене го инсталирав на два не толку јаки телефони...и побрзи се него на 8.1(нормално...после некое време користење и пополнување на ,,дата,,-та во телефонот на оптимално ниво)
kaj mene izleguva updejt veke pola godina i iznesuva istiot skoro 1gb i se mislam dali da go instaliram. Kolko memorija ti iznesuvase updejto?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
kaj mene izleguva updejt veke pola godina i iznesuva istiot skoro 1gb i se mislam dali da go instaliram. Kolko memorija ti iznesuvase updejto?
Da...no tie 1 giga gi zamenuvaat ,,originalnite,, 1 giga.
Jas imam Samsung J5 2017 so 2/ 16 giga memorija, Androidot na site verzii do sega e 5.1 giga. Isto go instalirav i.na J3 2018, koj e poslab so 4 jadren procesor. Kaj nego isto so memorijata ništo ne se menuva. Ostana na 4.7.
Tretiot J6 ...koj e so 3/32... androidot e 8.4 giga...no toj e dosta pobrz telefon, iako im ist procesor kako.J5

A i jas sum skeptik za apdejtuvanja...no ovoj pat ne pogrešiv. Dosta pomazno raboti telefonot
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Da...no tie 1 giga gi zamenuvaat ,,originalnite,, 1 giga.
Jas imam Samsung J5 2017 so 2/ 16 giga memorija, Androidot na site verzii do sega e 5.1 giga. Isto go instalirav i.na J3 2018, koj e poslab so 4 jadren procesor. Kaj nego isto so memorijata ništo ne se menuva. Ostana na 4.7.
Tretiot J6 ...koj e so 3/32... androidot e 8.4 giga...no toj e dosta pobrz telefon, iako im ist procesor kako.J5

A i jas sum skeptik za apdejtuvanja...no ovoj pat ne pogrešiv. Dosta pomazno raboti telefonot
Jas go odbivam updejto skoro pola godina zosto mi se gledat mnogu tie 1 gb a jas imam J7 2016 godina i neznam kako ke reagire telefonot zosto momentalno telefonot mi raboti kako struja i zatoa ne sakam ni da go zamenam so kupuvanje nov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom