Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

A

Avenger99

Гостин
можеби си во право, но досега имам 5 телефони купено од ледиком и сите биле океј и сите биле нови нови
Дали кутијата беше отворена? Не викам дека ледиком немаат нови телефони, него лесно се праат превари.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
43
Дали кутијата беше отворена? Не викам дека ледиком немаат нови телефони, него лесно се праат превари.
Сите телефони беа целофан и кутиите неотворени исто како од телеком кога сум купувал телефони. Најпрвиот телефон кога го купував ми дадоа кутија се комплет ама немаше целофан и си побарав целофан нов нечепната кутија да ми даде и одма извади таков и немаше никаков проблем
Автоматски споено мислење:

А кутиите од телефоните оригинал беа?
 

Attachments

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Абе оригинал се ледиком, цените се ниски затоа што нема царини и други давачки за нив. Друга држава е тоа.
 
A

Avenger99

Гостин
Многу луѓе се жалат од Ледиком дека телефоните се отворени, т.е кутиите, и телефоните се стартовани као демек само да се провери дали е се во ред.
Сум купувал 3 телефони од Мобиком Битола, и сите беа со целофан на кутија и лепенката Еuropean Sim only.
Никој не вика дека не се оригинал телефоните.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
879
Имам Samsung J6 на кој му е расипан екранот/дисплејот ( падна и после тоа нема никаква слика на дисплејот , само црн екран ) . Гледав на Алиекспрес дека има екрани за Самсунг Ј6 кои се околу 10 долари . Прашањето ми е дали тие екрани се во ред и дали пасуваат за телефонот . Ако има некој искуство со порачки на екрани за мобилни од Алиекспрес нека кажи дали тие екрани се во ред и дали можат да се стават на конкретниот мобилен .
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Имам Samsung J6 на кој му е расипан екранот/дисплејот ( падна и после тоа нема никаква слика на дисплејот , само црн екран ) . Гледав на Алиекспрес дека има екрани за Самсунг Ј6 кои се околу 10 долари . Прашањето ми е дали тие екрани се во ред и дали пасуваат за телефонот . Ако има некој искуство со порачки на екрани за мобилни од Алиекспрес нека кажи дали тие екрани се во ред и дали можат да се стават на конкретниот мобилен .
Ј6 има амолед екран, најефтин на али е 50 евра тој што си го видел ти е LCD, можеш да го монтираш ама разликата е небо и земја, најверојатно нема да можеш да подесуваш ни brightness


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ј6 има амолед екран, најефтин на али е 50 евра тој што си го видел ти е LCD, можеш да го монтираш ама разликата е небо и земја, најверојатно нема да можеш да подесуваш ни brightness


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Нема да може да го залепи подебел е и ќе свети од страна беклајтот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom