Потреба од “те сакам“?!

S

StormRage

Гостин
не знам колкава ми е потребата... пошо овие зборови ретко ги добивам
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
imam potreba od te sakam samo od edna licnost vo mojot zivot....
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.358
Поени од реакции
9.528
Од љубовни па не баш, имам добивано али ретко се оправдани. Другарските варијанти на "те сакам" исто присутни се али тие оправдани се до сега :)
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
ОоО јес ај хев ит :) Не секогаш ама постојат такви моменти кога овие два збора се и те како од значење.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
989
Поени од реакции
615
Дефинитивно секој има потреба да ги чуе овие два збора. Не за џабе се наречени "магични". Мене лично секогаш ми е убаво кога ќе чујам некој од моите најблиски да ми каже "те сакам".
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Maybe if u show urs too we can save the world :D Show them To mee !
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
Ако то ќе ме доведи до секс ќе го кажам.... па дури и ќе напрам фаца како навистина да го мислам кажаното!
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
177
Драго ми е да слушнам некој да ми каже дека ме сака, само во случаи кога и кога не го кажува тоа, преку делата го покажува, едноставно се гледа дека сум му драга. Односно, во случаи кога добивам 'те сакам' а преку делата сум добила впечаток дека на тој му е апсолутно сеедно во однос на мене, или дури и на моменти покажува одбивност, ме нервира. Ми се има случено, како што порано врсниците си имаа обичај на крај на секој муабет или смс поракаили на задната страна на слика за спомен да пишат те сакам, а не ми се баш нешто блиски, ужасно се нервирам, дури и некогаш до тој степен ми дошло глупаво што ми дошло да им кажам отворено колку ме нервира тоа. Секако, и јас практикувам да го кажам тоа 'те сакам' исклучиво во соодветни моменти, и исклучиво на личности према кои сварно го чувствувам тоа.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Мнооооооогу сакам да ми кажуваат Те сакам (особено дечко ми) ама нели да биде од душа и срце, искрено! Инаку го употребувам и јас ама не можам секому да му кажам Те сакам иако искрено го мислам тоа :oops:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.702
Поени од реакции
14.621
потреба од "те сакам" е нешто како дрога...не можеш без неа
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.611
Те сакам се плашат да го изговорат многу луѓе мислејќи дека на тој начин се ранливи... Да не зборуваме тогаш туку да се расфрлиме со љубовта на сите страни ( зарем немаме потреба сите од неа) и да нема повеќе питачи за љубов. И знам патетично е али " Големите срца сакаат, а малите бараат да бидат сакани! "
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Ако то ќе ме доведи до секс ќе го кажам.... па дури и ќе напрам фаца како навистина да го мислам кажаното!
Каква е таа фаца? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom