Потреба од “те сакам“?!

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.012
дали имате потреба да го слушате она “те сакам“ постојано? или пак,кога е многу-ве гуши?
дали често кажувате “те сакам“ или го кажувате во посебни и одредени моменти?
значи: дали имате постојана потреба од примање и давање љубов кон/од сите,или сепак сте скржави со овие зборови?

секако не мислам само на љубовно искажување,туку и “те сакам“ кон другари/другарки; родители; брат/сестра итн.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Па имам некако потреба :toe: мн поубоо се осечам кога личностите што ми значат и ги сакам ќе ми го речат тоа ,,Те сакам,, а исто така и јас кој им го викам истото :back:
 
С

Сатори

Гостин
дали имате потреба да го слушате она “те сакам“ постојано? или пак,кога е многу-ве гуши?
дали често кажувате “те сакам“ или го кажувате во посебни и одредени моменти?
значи: дали имате постојана потреба од примање и давање љубов кон/од сите,или сепак сте скржави со овие зборови?

секако не мислам само на љубовно искажување,туку и “те сакам“ кон другари/другарки; родители; брат/сестра итн.
Не сум, бев некогаш одамна, кога мислев дека со тоа покажувам слабост и ја кршам совршената проекција за себеси, сега сфатив дека најголемата сила е во тоа да кажеш те сакам и да добиеш фидбек кој што ќе те исполни максимално.
Постојано, 24 часа во денот, велам те сакам, на дечко ми, пријателките, мајка ми, татко ми, на компјутерот му викам те сакам. :)

Не може да те гуши љубовта ако е двонасочна, може само да те воскресне.:costumed4
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ___

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Се чуствувам прекрасно кога некој ке ми каже ТЕ САКАМ, бидејки само тогаш знам дека сум поблиска со нив:toe::back:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
го викам тоа ама само коа го чувствувам
(наивните мали селанчиња не се рачунаат:vozbud:)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.012
Не може да те гуши љубовта
мене ме гуши.не можам некој постојано да ми кажува дека ме сака.ми станува одбивно,излитено,безсмислено.
поубаво ми е кога некој ќе ми покаже дека ме сака,отколку кога секој ден ќе ме гњави дека ме сака.
сеа..кога прв пат некој ќе ми каже секако дека ми е убаво,мило и сл.ама секој ден:nenene:
затоа и ретко кажувам дека сакам некого освен ако знам дека тој некој има потреба да го слуша тоа секој ден од мене.
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
има луѓе кои сакаат да бидат сакани а не се свесни што губат зашто незнаат да сакаат.... тој што сака т.е. што дава лјубов е многу посреќен и поисполнет од оној со чека да најде некој да го сака........ Јас сум зависна од љубов...секојдневно барем на една личност морам да и покажам и кажам колку ја сакам и колку сум среќна сто е дел од мојот живот .....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ___

• ChocohoLic •

~Life Is Unpredictable~
Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Убаво е да се кажува колку се сака ама уште поубаво е тоа да го покажуваме...јас многу често употребувам `Те сакам` кон сите личности кои ми значат во животот и воопшто не ме гуши ако тоа ми го повторува некој што знам дека истото го чувствува:pipi:
 
С

Сатори

Гостин
мене ме гуши.не можам некој постојано да ми кажува дека ме сака.ми станува одбивно,излитено,безсмислено.
поубаво ми е кога некој ќе ми покаже дека ме сака,отколку кога секој ден ќе ме гњави дека ме сака.
сеа..кога прв пат некој ќе ми каже секако дека ми е убаво,мило и сл.ама секој ден:nenene:
затоа и ретко кажувам дека сакам некого освен ако знам дека тој некој има потреба да го слуша тоа секој ден од мене.
Не може да те гуши љубовта ако е двонасочна!:smir:
Кога некој го љубам со се што имам во себе, и да ми каже и да ми покаже и само да ме допре е доволно.
Јас лично ја имам потребата од искажување и примање љубов за да ми биде пријатно, среќно, прекрасно, сакам да ги бојам работите и да им додавам нијанси, те сакам, често е шлаг врз добро топло чоколадо.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Чудна хемија сте вие женските и имате секакви потреби ... да, растите како квасец кога ќе слушнете те сакам .... затоа ретко го кажуваме ;)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Чудна хемија сте вие женските и имате секакви потреби ... да, растите како квасец кога ќе слушнете те сакам .... затоа ретко го кажуваме ;)

Зависи. Јас ич не сакам лигавење.
Те сакам викам многу често, на сите останати освен на дечко ми :) Нему му имам кажано два пати мислам... Еднаш по порака и еднаш кога одев накај Франција :)
И он си знае дека неќам расфрлање со емоции, така што...
А на другарите и другарките им кажувам дека ги љубам највеќе на свет, тоа не е страшно:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
мене ме гуши.не можам некој постојано да ми кажува дека ме сака.ми станува одбивно,излитено,безсмислено.
.
Не го сакаш. Откачи го и барај друг, веднаш. Да ти бара да му кажуваш дека го сакаш, и да си имала некакви чувства, ќе ги изгубиш. Знае да биде гњавење, признавам. Само што “те сакам“ од оној кој ти го сакаш, не може да ти биде проблем.

Мене искрено, ме заболе за зборчето. Сум рекол милион пати, покажи ми, не мора да ми кажуваш...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Зависи. Јас ич не сакам лигавење.
Те сакам викам многу често, на сите останати освен на дечко ми :) Нему му имам кажано два пати мислам... Еднаш по порака и еднаш кога одев накај Франција :)
И он си знае дека неќам расфрлање со емоции, така што...
А на другарите и другарките им кажувам дека ги љубам највеќе на свет, тоа не е страшно:)
Само два патиии... па тоа е жално бе :uvo: јас не би можел да издржам вака.
Секој ден да ми го кажуват ова многу ќе сум среќен. Ти дава сила, храброст, среќа...
Јас го кажувам тоа по 2-3 пати неделно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom