Потреба од “те сакам“?!

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Убаво ми е кога ги слушам тие зборови, но сакам и со дела да се докажат да не остане само на „те сакам “.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Имам потреба да, но само од човекот кој јас го сакам. Тој тоа го кажува многу ретко и затоа знам дека го мисли и уште повеќе ми значи. Исто и јас ретко го кажувам, затоа што го навистина го мислам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Досега сум го кажал само два пати затоа што само тогаш вистински сум сакал. Не сакам да го слушам и кажувам тоа секој ден.
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
mnogu poveke se gusham ako ne kazam " te sakam", a go cuvstvuvam toa...
iskazuvanjeto na ubavite emocii ne e slabost tuku golemina.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Епа јас најчесто тоа зборче "те сакам" го изговарам кога треба да легнам некоја жена па после тоа зборче "те сакам" доваѓаат и "ти си моја единствена", "Душо моја" и др. Е сега многу мразам кога стариот(татко ми) ќе ми рече те сакам синко мој, кога ќе рече лепотан на тато пу пу да не го урочам тоа за мене е многу педерско кога татко ми ќе ми рече Синко ела кај тато ќе го руча тато, исто така и јас кога некоја касиерка ќе ми рече срце треба ли ти ќесе јас под тоа подразбирам дека сака да ми рече те сакам, шала на страна:) под зборчето "те сакам" само имам потреба од една личност.:D
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Не ми треба, знам дека сите онака си го изговараат..... по однесувањето се гледа ако некој стварно те сака
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Секој има потреба од тоа збор.Се разбира кога е на правото место и во правото време.
Она ради реда кажување ужасно ме нервира.
Некои за да се извадат во некоја ситуација со тој збор многу пати им упалувало да се спасат.Но не кај секој.
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
Чудна хемија сте вие женските и имате секакви потреби ... да, растите како квасец кога ќе слушнете те сакам .... затоа ретко го кажуваме ;)
Баце никогаш досега не си бил заљубен нели па затоа само ние сме чудна појава? :sneaky: Имам видено машки што плачат за девојчиња а и се почести се оние кој ја искажуваат љубовта и прашуваат зошто таа не ми рече дека ме сака? Не мора да значи дека со тоа што ќе ни кажете ТЕ САКАМ дека ви веруваме на сите пред се првен треба да ја стекнете нашата доверба и да не почитувате е после тоа ќе веруваме на тоа те сакам .. Се разбира дека секој сака да го слушне тоа но само кога е вистински кажано :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom