Потреба од “те сакам“?!

М

Мрак

Гостин
Неможам да верувам кога ми велат : те сакам. Премногу често го слушаме од секоја страна, посебно помеѓу другарки и повеќе им доаѓа како рутина да го кажуваат, не предизвикани од некое чувство. Веќе нема те сакам полно со чувства. Или има, но многу ретко. Им верувам само на ретки личности, кога барем делумно сум сигурна дека го мислат искрено. Претерано да ми го кажуваат, да ме гушат .. несакам. Веќе му се губи смислата, како што реков повеќе како рутина станува.. и ја губи убавината.Уууф .. па скоро никогаш не велам те сакам:kesa:мноогу ретко, за посебни ситуации ..



Не ги сакам зборовиве. Многу силни се, а ги употребуваат за некои х намери и веќе им се губи убавината.
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Искрено прекрасно ми е кога ќе ми каже дека ме сака :kesa: се надевам само дека не ме лаже :wink: И јас кажувам те сакам,можеби и почесто од штотреба,но вистина е :pipi:
Кажувам и на другарки дека ги сакам,посебно оние кои ми се навистина блиски и кои ми недостигат во некои моменти :back:
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ги сакам сите кои ме сакаат мене, сакам да кажам "Те сакам" а исто сакам и да слушнам, се разбира да е искрено :baeh:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не го кажувам којзнае колку често,а и кога го кажувам сигурно е дека го мислам.
Некогаш само за зафрканции го користам,но потоа си кажувам што како било.Не оставам никого во заблуда.:)
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
284
Поени од реакции
102
Сакам да ги слушам тие зборови.. особено кога ќе го чујам тоа од луѓето кои многу ми значат :pipi: го применувам тоа и јас.. но онаму кадешто мислам дека јас чувствувам дека треба да кажам :smir:
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Неам потреба да кажам Те Сакам од само една едноставна причина што не ми менува ништо ако го слушнам тоа "те сакам". А ако она ми каже секако дека ќе добие одговор. Не сум кретен за да не и кажам ништо пошо сфаќам колку е тешко да се каже "те сакам".:kesa:
 
Член од
4 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
иако некои велат дека вистинската њубов се докажува со дела не со зборови, сепак да признаеме дека понекогаш сите имаме потреба да ги слушнеме тие два збора, можеби кога сме емоционално послаби или растревожени од било што...сеедно, добро е само во тој момент да има некој до нас што ќе знае дека тоа е она што ни е потрбно:back:
 
M

M del Mar

Гостин
убаво е чувството и кога ке кажеш некому те сакам (но не да го правиме тоа ради реда) и кога некој ќе ти каже те сакам!Дефинитивно не исполнува да не се лажеме,ни дава живот и сите сакаме да го слушнеме тоа и патем да го почувствуваме!
Се случува да кажам те сакам и во последно време тоа беше зачестено, да! Меѓутоа овие два дена нема шанси на никому да проговорам такво нешто...тотална револтираност...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Постојано нема потреба.Доволно е од време на време да каже за знам дека вистина ме сака.
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Не обожавам да ми го викаат она лажно " Те сакам " .. бидејќи секогаш кога ке ми го кажат тоа знам дека им теба нешто.. услуга или сл. Нe верувам на тоа мн.често слушано " Те сакам " .. не можеш секојј втор да го сакаш највеќе.. тоа им е веќе како Добарден на луѓево.. :icon_neut:icon_neut Освен моиве.. знам дека никојј др. не ме сака искрено .
Сурово ама реално !!
 
Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Нетреба често да се кажува дека некого сакаш
туку треба често дасе покажува дека некого сакаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom