Потреба од “те сакам“?!

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Премногу се користи во последно време, некогаш добивам впечаток и дека не е искрено тоа и таа неискреност страшно ме иритира. Што знам дали имам потреба? Немам некоја посебна секојдневна потреба од тоа "Те сакам" а и многу ретко го кажувам, али коа ќе го кажам е искрено.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Баце сум бил заљубен и изгубен до небеса ама тоа беше многу одамна , плачев и офкав со месеци ама било поминало. Делата сами треба да ви покажат дали некој ве сака или не .... тој збор вие сакате да го слушате секој ден :-D
Баце никогаш досега не си бил заљубен нели па затоа само ние сме чудна појава? :sneaky: Имам видено машки што плачат за девојчиња а и се почести се оние кој ја искажуваат љубовта и прашуваат зошто таа не ми рече дека ме сака? Не мора да значи дека со тоа што ќе ни кажете ТЕ САКАМ дека ви веруваме на сите пред се првен треба да ја стекнете нашата доверба и да не почитувате е после тоа ќе веруваме на тоа те сакам .. Се разбира дека секој сака да го слушне тоа но само кога е вистински кажано :)
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
Баце сум бил заљубен и изгубен до небеса ама тоа беше многу одамна , плачев и офкав со месеци ама било поминало. Делата сами треба да ви покажат дали некој ве сака или не .... тој збор вие сакате да го слушате секој ден :-D
Абе баци јас еве сакам да го слушам тој збор само од оној кој искрено ќе ми го каже па сеа дали ќе ми каже денес а утре не тоа си е негово право , не ми предавај лекции за љубов те молам:cuc:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Абе баци јас еве сакам да го слушам тој збор само од оној кој искрено ќе ми го каже па сеа дали ќе ми каже денес а утре не тоа си е негово право , не ми предавај лекции за љубов те молам:cuc:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
дали имате потреба да го слушате она “те сакам“ постојано? или пак,кога е многу-ве гуши?
дали често кажувате “те сакам“ или го кажувате во посебни и одредени моменти?
значи: дали имате постојана потреба од примање и давање љубов кон/од сите,или сепак сте скржави со овие зборови?

секако не мислам само на љубовно искажување,туку и “те сакам“ кон другари/другарки; родители; брат/сестра итн.
Љубов може да се искаже и без 'те сакам'. А конкретно овие зборови не практикувам да ги кажувам често, зошто тогаш ја губат смислата и значењето. Кажувам само кога ќе почувствувам така на некои моменти, не мора да е не знам каков посебен момент во врска на пример, на јубилеи некои, хаха. Така само, да почувствувам потреба да го кажам. И на другите блиски луѓе, исто не им кажувам често дека ги сакам, но затоа се трудам да го покажам тоа преку дела.
За тоа мене да ми кажуваат, исто ако е премногу ми пречи, како што реков, ми ја губат смислата тие зборови ако постојано ги слушам. Поубаво ми е кога ќе ги слушнам понекогаш, ама навистина да ги мисли тој што ќе ми ги упати. :)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
toa e dobro da se slusne od nekoj sto go i te saka nema nisto loso vo toa.:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Жените (госопд знае зошто) се оптоварени со тоа да им се кажва “те сакам, ти си ми единствена љубов, само тебе те посакувам, најубава си...“ Мене не ми смета да им го изверглам сето тоа (дури и во очи да ги гледам дур им кажвам како навистина тоа и да го мислам, се додека за возврат добивам добар орален, вагинален или анален секс
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
-гледам сте пуштиле и некој песни на оваа тема
кој може нека ја пушти-стави овде и оваа песна
“Ја те волим“- Лео Мартин ( од пред 40 год.)
да ја чујат младиве и ........................
 

Kajgana Shop

На врв Bottom