Пострамковна Македонија

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Војната во 2001 беше само причина за да се воведе веќе плански искреиран рамковен договор за внатрешно уништување на Македонија. Секогаш прво мора да има причина, па последица и на крај решение. Тоа е тактиката на западот да се раскринка една држава и да се покаже дека е нестабилна на сите полиња одвнатре за да може по западен крој да се воспостави ред односно да се инсталираат внатрешни непријатели со помош на уцени,закани и поткуп. Раскинување на рамковен договор во ова време ќе значи нова војна која никој не ја посакува но тоа е единствено решение за враќање на Македонија на Македонците.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
556
Поени од реакции
1.152
Затоа во сегашната ситуација од егзистенцијално значење е да се прекине секаква релација со рускиот тројански коњ Бугарија.
Дали ке ја прекинете или не, ни боли курот.
2001 застанавте на погрешната страна и сега, ако не ставите Бугарите во уставот, ке ја повторите грешката.
И дотам со Македонија:popce:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.199
Поени од реакции
16.143
Дали ке ја прекинете или не, ни боли курот.
2001 застанавте на погрешната страна и сега, ако не ставите Бугарите во уставот, ке ја повторите грешката.
И дотам со Македонија:popce:
И нас не боли курот за болварите у Уставот.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.854
Поени од реакции
8.274
Дали ке ја прекинете или не, ни боли курот.
2001 застанавте на погрешната страна и сега, ако не ставите Бугарите во уставот, ке ја повторите грешката.
И дотам со Македонија:popce:
И да влезат Бугарите во Уставот, нема многу да се усреќат во практично бинационална држава.
Патем, каква генетска и антрополошка врска имаш ти со Бугарите, кога Бугарин немаш сретнато во твојот живот?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.791
Поени од реакции
3.983
Дали ке ја прекинете или не, ни боли курот.
2001 застанавте на погрешната страна и сега, ако не ставите Бугарите во уставот, ке ја повторите грешката.
И дотам со Македонија:popce:
Младиќу, цел XX век Бугарија одбира погрешна страна во историјата, ги изгуби сите војни и ти сега се најде паметен да ни продаваш животни совети околу одбирањето страни...:pos:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.854
Поени од реакции
8.274
Младиќу, цел XX век Бугарија одбира погрешна страна во историјата, ги изгуби сите војни и ти сега се најде паметен да ни продаваш животни совети околу одбирањето страни...:pos:
Опседнат е со Бугари. Најверојатно е одроден Македонец, Србин, Романец или Ром, кој си умислил дека е Бугарин, како Кубрат да му е татко.
Ако јас земам пекинезерот да го наречам Свиреп волк (Аеnocyon dirus), тој и понатаму ќе си остане само домашен пес, така и источните соседи, може да се нарекуваат Бугари, со кои немаат ни генетска, ни антрополошка, ни јазична, ни културолошка врска, тие и понатаму ќе си останат збирштина на одродници со идентификациона дисфорија.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.791
Поени од реакции
3.983
Опседнат е со Бугари. Најверојатно е одроден Македонец, Србин, Романец или Ром, кој си умислил дека е Бугарин, како Кубрат да му е татко.
Ако јас земам пекинезерот да го наречам Свиреп волк (Аеnocyon dirus), тој и понатаму ќе си остане само домашен пес, така и источните соседи, може да се нарекуваат Бугари, со кои немаат ни генетска, ни антрополошка, ни јазична, ни културолошка врска, тие и понатаму ќе си останат збирштина на одродници со идентификациона дисфорија.
Штом дотичниот член (на форумов) покажува склоност и интерес кон Македонија, ќе да е Македонец (по род) со мала говорна маана, па наместо Македонски, користи Бугарски јазик....

Не можам да забележам дека некој член (на форумов) кој е Македнонец (по род, не по изрод) да покажува барем симпатија кон Бугарија, уште помалку да покажува склоност кон Бугарските вредности или да покаже барем теоретска можност за Бугарско потекло од Македонците.

А се случува токму спротивното; колку е посилна Бугарската „напаст„ кон Македонија, пропорционално расте гневот од Македонците кон Бугарите.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
So novite penzioniranje vo drzavnite institucii I prednost na albancite vo vrabotuvanja se bilda procentot I nad 35 procenti zastapenost vo drzavni jasli.
Prosetajte po Ministerstva(obrazovanie, zdravstvo, mvr, vodovod I dr)ke se uverite.No makedonskata politichka vlast se ke napravi za da ostane na tronot.
Epa makedonce pasi.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
So novite penzioniranje vo drzavnite institucii I prednost na albancite vo vrabotuvanja se bilda procentot I nad 35 procenti zastapenost vo drzavni jasli.
Prosetajte po Ministerstva(obrazovanie, zdravstvo, mvr, vodovod I dr)ke se uverite.No makedonskata politichka vlast se ke napravi za da ostane na tronot.
Epa makedonce pasi.
Добар дел(90+%) од таа администрација ни еба маме, ај што не работат и за ништо не ги бива туку и се тие што одлучуваат кој ќе е на власт. Класични паразити со комплекс на мало куре што мислат таму се стаени само зашто гласаат и дека ти прави услуга, а не дека тоа му е работа. Едни од главните причинители зашто сме неуспешна држава.
Сега се наградуваат со пензионирање и доаѓаат уште позакрапени од нив. Јас да одлучувам и пензија би им скинал па на 60+ години нека работат приватно.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.791
Поени од реакции
3.983
So novite penzioniranje vo drzavnite institucii I prednost na albancite vo vrabotuvanja se bilda procentot I nad 35 procenti zastapenost vo drzavni jasli.
Prosetajte po Ministerstva(obrazovanie, zdravstvo, mvr, vodovod I dr)ke se uverite.No makedonskata politichka vlast se ke napravi za da ostane na tronot.
Epa makedonce pasi.
Безмерното вработување на „врамените„ во сите институции во „севернава„, само по себе е и причина и показател за гнилежнава состојба во која се давиме секојдневно, а воено и показател за правецот и последиците по Македонија и по Македонците од паразитирањето на „врамените„ на грбот и џебот од Македонецот, почнувајќи од разно-разните неплаќања па се‘ до практичната поделба на територијава во владеење на двете „нционалности„, без користење на никакво оружје...
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
120
Поени од реакции
156
Дали ке ја прекинете или не, ни боли курот.
2001 застанавте на погрешната страна и сега, ако не ставите Бугарите во уставот, ке ја повторите грешката.
"Бугарите во уставот" не е избирање страна, избирање страна е купување руски гас според условите на Гаспром.
Бугарското седење на две столици е нотирано од стратешките бомбардери на "нашата" страна.

И дотам со Македонија:popce:
Изјаснувај се поконцизно и појасно, можеш и на руски јазик ако ти е тешко на МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, ние МАКЕДОНЦИТЕ чии предци ја создале основата на истиот пред многу векови го разбираме и рускиот јазик. Единствено имаме проблем со разбирање на бугарскиот јазик поради монголските примеси.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
556
Поени од реакции
1.152
Бугарите во уставот" не е избирање страна, избирање страна е купување руски гас според условите на Гаспром.
Малце оффтопик
Во Бугарија владее силен русофилизам нема спор, некои анкети покажуваат 80% И има историски причини за тоа. Иако поради војната се намалува. Но, во никој случај не може да се каже дека сме освоена земја како Србија на пример.
Откако протеравме 70 руски дипломати, ГРУ реши да ги активира своите заспани ќелии во Бугарија. Најпознати од нив се Президента Радев, кого го нарекуваме Резидент Радев и пејачот Слави Трифунов. Заедно успеаја да ја соборат владата на Петков и да инсталираат проруска. Но, Бугарија е важна земја за НАТО и Америка и нема да дозволи Бугарија да остане во руски раце баш сега. Што ќе се случи, ке видиме. Шоуто предстои. Нешто као вашите "бомби". Можеби линкот подолу дава упатства

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.476
Поени од реакции
79.601
У Бугарија владее циганизам. Ромите наскоро ќе бидат 50%.
Малкумина овде знаат дека во Бугарија Ромите си имаат свој крал.
Автоматски споено мислење:

Но, Бугарија е важна земја за НАТО и Америка и нема да дозволи Бугарија да остане во руски раце баш сега.
Добро, не баш сега. Но, кога тогаш, неминовно е Бугарија да се врати во интересната зона, во која природно припаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom