Пострамковна Македонија

Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.623
Поени од реакции
5.543
Нашите партии СДСМ и ВМРО така ја уредија земјава, ние да сме слуги а Албанците господари.
Ама затоа Левица која има мадиња од дијамант кога станува збор за одбрана на македонското и Македонија и општо за борбата за подобар живот биле проруски, земале рубљи, националисти биле, небањати ццц...

Скоро цел муслимански свет:
ssha_13.jpg

Косово, Албанија па и кај нас:
Screenshot_20220827-175637_Gallery.jpg

Во двете слики двете групи се воглавно горди муслимани, но сепак нешто не штима...
 
Член од
3 март 2021
Мислења
514
Поени од реакции
921
Со мала разлика што вас ви владеат вашите цигани :lolzz:
Друже и уште 200 години да сте во ЕУ со сите фондови итн. а ние да имаме и 30% Албанци ПАК ќе бидеме мисловна именка за вас, бугарскиот менталитет е толку затуцан и уназаден што ќе ви треба цел век оправање.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
432
Поени од реакции
680
Друже и уште 200 години да сте во ЕУ со сите фондови итн. а ние да имаме и 30% Албанци ПАК ќе бидеме мисловна именка за вас, бугарскиот менталитет е толку затуцан и уназаден што ќе ви треба цел век оправање.
Ти завидувам на оптимизмот...
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.078
Поени од реакции
74.630
Друже и уште 200 години да сте во ЕУ со сите фондови итн. а ние да имаме и 30% Албанци ПАК ќе бидеме мисловна именка за вас, бугарскиот менталитет е толку затуцан и уназаден што ќе ви треба цел век оправање.
Па тогаш зошто на СДСМ (и на Албанците) им е толку битно да не пишат Бугари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom