Поранешен војник на УЧК раскажува за вадењето органи во Косово

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
eve vi go vasiot patlixhanxhija gledas kakov predsedatel imate ...a mozete da zamislite kakov narod ..
http://www.youtube.com/watch?v=BdtaDwco1X4
Ти мулево го зимаш како пример? Дали ти си сериозен? Ако си, тогаш, си немаш абер од животот што го имаш. Иди во Сирија, и разнеси се. Само вие тоа го можете.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809
Ти мулево го зимаш како пример? Дали ти си сериозен? Ако си, тогаш, си немаш абер од животот што го имаш. Иди во Сирија, и разнеси се. Само вие тоа го можете.
ти не разбираш, Сега во мода кај ДУИ е да се криви Хорхе за се што на нив не им чини, вклучително и тоа што се излезени неписмени од универзитетот кој Хорхе со очи го нема погледнато и не смее да го погледне.
Мора да се симнеш едно десетина нивоа на IQ скалата за да можеш да разбереш што сака да каже закржлавениот ум од штабот во Мала Речица.
 
Член од
8 јули 2012
Мислења
91
Поени од реакции
7
Ти мулево го зимаш како пример? Дали ти си сериозен? Ако си, тогаш, си немаш абер од животот што го имаш. Иди во Сирија, и разнеси се. Само вие тоа го можете.
Pa kogo da zemam primer ?? pa Gjorgje vi e gllavata na drzavata ,domakinot :) ,piperki ,strumica ,ajvaaar povelete narode :)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
УЧК се радикализира со исламсиот тероризам во Сирија и Ирак, лошо им се пишува, направија стратешка грешка према САД..:icon_lol:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
eve vi go vasiot patlixhanxhija gledas kakov predsedatel imate ...a mozete da zamislite kakov narod ..
http://www.youtube.com/watch?v=BdtaDwco1X4
Не значи дека ако нашиот претседател е малку глуп и народот е глуп! Секој гласач си ја избира опцијата која мисли дека, ако дојде на власт таа политичка партија ќе ја подобри “климата“ или ако партијата остане на власт ќе продолжи по истиот пат да ја води државата. Се се базира врз мислењата на граѓаните и нивните ставови. И има и граѓани кои не гласаат за Хорхе. И нив би ги сместил во оваа група? Не можеш врз основа на еден човек да класифицираш цел народ. Или ајде да одиме по таа твоја логика, колку од албанците се криминалци? Колку се без образование? Дали тоа значи дека сите албанци се криминалци и дека сите се неписмени?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
УЧК се радикализира со исламсиот тероризам во Сирија и Ирак, лошо им се пишува, направија стратешка грешка према САД..:icon_lol:
Сите челници на учк јавно се изјаснија против овие, тврдењево ти е фејл на векот, ако овие радикалци им одат на некого на прилог ттоа сигурно не се албанците, туку им одат на прилог на непријателите на Сад, па и на непријателите на албанците.[DOUBLEPOST=1396525305][/DOUBLEPOST]
тука си грешка, крив е. Крив е зошто е на страната на тие што го водат. Тетовскиот универзитет се одметна од образовниот систем на РМ зошто вие така сакавте, сакавте ваш универзитет, кроен по ваши стандарди, каде што вие ќе бидете главни, ќе покажете колку сте биле угнетени и маргинализирани додека сте учеле под капата на РМ и ќе дојдеше до ренесанса на вашиот угнетен интелект од државата.
Добивте, се исравте, сега крив ви е пазарот и каурите што не ве дружат дека сте со купени дипломи. Мислам, немој сега тука во твојот добро познат космополитско-бит-пазарски фазон да ми обесуваш како “политичарите, системот, масоните се криви’’, кога знаеме кои се тие политичари и кој си ги гласа редовно. Како што им барате закон за знамиња, амнестирање на воени злосторства и банални работи како двојазични табли во Пехчево, можете да им побарате и нешто вакво, од кое ви зависи реалната егзистенција.


да има, претпоставувам дека они ги водат тие Албански фирми кои добро работат на пазарот.


и што сеа, должни се вас да ве запослат место да запослат некој што на нив им одговара... не те разбирам, што треба сеа, сите да влеземе во колективно мачкање очи за да испаднете квалификувани ли.. што сакаш да кажеш, озбилно


пак ќе ти кажам, не го давам ја тој одговор, тој одговор го дава пазарот кој и покрај тоа што државата и системот ви даваат илјадници поволности во форма неплаќање даноци и неодговарање пред институциите, пак ве испљукува ко партали и ви кажува дека за поише од пиљара и хероин не сте кадарни да работите.
Не сакавма наш универзитет, сакавме на мајчин јазик, со исти услови и инвестиции по глава на студнет ао било кој друг државен универзитет.

Дали ти си на страната на овие што ја водат државата, ако не си зошто се на власт?

Сме манипулирани, се сложувам, но не по наш избор. Еве жив пример сте вие како народ, жив пример на нација која се манипулира од властите веќе трета деценија, вие, народот сте криви?
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Сите челници на учк јавно се изјаснија против овие, тврдењево ти е фејл на векот, ако овие радикалци им одат на некого на прилог ттоа сигурно не се албанците, туку им одат на прилог на непријателите на Сад, па и на непријателите на албанците.[DOUBLEPOST=1396525305][/DOUBLEPOST]
Не сакавма наш универзитет, сакавме на мајчин јазик, со исти услови и инвестиции по глава на студнет ао било кој друг државен универзитет.

Дали ти си на страната на овие што ја водат државата, ако не си зошто се на власт?

Сме манипулирани, се сложувам, но не по наш избор. Еве жив пример сте вие како народ, жив пример на нација која се манипулира од властите веќе трета деценија, вие, народот сте криви?
Тогаш, зошто ангажираа муџахедини 2001?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809
Не сакавма наш универзитет, сакавме на мајчин јазик, со исти услови и инвестиции по глава на студнет ао било кој друг државен универзитет.
.
хеахеха, епа сеа е јасно бе, тоа дипломите од каталог се продавале уствари заради буџетски дупки.

Дали ти си на страната на овие што ја водат државата, ако не си зошто се на власт?
Сме манипулирани, се сложувам, но не по наш избор. Еве жив пример сте вие како народ, жив пример на нација која се манипулира од властите веќе трета деценија, вие, народот сте криви?
ахам, ова ти е редовната рубрика ’’граѓански концепт и политичарите се криви’’ , иако јас не сум те видел да покажеш несогласување со ниеден потег на ДУИ кој е усмерен на штета на Македонците, вклучително и овој.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
хеахеха, епа сеа е јасно бе, тоа дипломите од каталог се продавале уствари заради буџетски дупки.


ахам, ова ти е редовната рубрика ’’граѓански концепт и политичарите се криви’’ , иако јас не сум те видел да покажеш несогласување со ниеден потег на ДУИ кој е усмерен на штета на Македонците, вклучително и овој.
Не, дипломите се продаваа затоа што институциите не ја завршуваа работата. Кога тоа вест стигнала до тебе и до мене како е можно институциите ништо да не превземат? Нели во интерес на државата е да има квалитетен кадар?

За ова барање на Дуи не се согласувам, и многу други кои никогаш немало тема во овој форум.
Но премногу очигледно е дека за вас секое право што го добиваа албанците ви личи дека е усмерен на штета на Македонците.[DOUBLEPOST=1396543493][/DOUBLEPOST]
Тогаш, зошто ангажираа муџахедини 2001?
Ова е шпекулација.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809
Не, дипломите се продаваа затоа што институциите не ја завршуваа работата. Кога тоа вест стигнала до тебе и до мене како е можно институциите ништо да не превземат? Нели во интерес на државата е да има квалитетен кадар?
aхахаххаха, прв ден кога ќе влезе просветен инспектор или било кој друг претставник на државата ќе ги бркате на клоци и ти ќе бидеш прв што ќе лае овде дека сте репресирани од системот и ви се попречува правото на образование.

За ова барање на Дуи не се согласувам, и многу други кои никогаш немало тема во овој форум.
Како тоа не се согласуваш сеа, па што кур праиме муабет овде тогаш, кажи си дека не се во право, ќе се согласиме и чао пријатно. Али мене ми изгледа дека баш се согласуваш, и дека си спремен да паразитираш во некоја каурска фирма за пари...

Но премногу очигледно е дека за вас секое право што го добиваа албанците ви личи дека е усмерен на штета на Македонците.[DOUBLEPOST=1396543493][/DOUBLEPOST]
нема што да ми личи, кога е така. Вашите права се остваруваат на наш грб, со што прекинуваат да се права и почнуваат да се рекет и изнуда како што е впрочем и ова.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
aхахаххаха, прв ден кога ќе влезе просветен инспектор или било кој друг претставник на државата ќе ги бркате на клоци и ти ќе бидеш прв што ќе лае овде дека сте репресирани од системот и ви се попречува правото на образование.
Тоа не може да го знаеме.
Имаше такво лаење од албанците, па и од мене би имало кога не се дозволуваше студирање на мајчин јазик.
Млади како нас двајца беа организирани да протестираат за да нема студирање на албански кај педагошки, за сега тие истите да тврдат дека се каеме и дека сме биле манипулирани. Искрено и со тебе исто ќе биде, се надевам сме живи и здрави после деценија и можеби ќе ни текне за муабетов.
Јас колку што знам немаше никаде лаење кога се затвореа низа криминалци албанци кои пак политички се затворени, не заради нивните дела.


Како тоа не се согласуваш сеа, па што кур праиме муабет овде тогаш, кажи си дека не се во право, ќе се согласиме и чао пријатно. Али мене ми изгледа дека баш се согласуваш, и дека си спремен да паразитираш во некоја каурска фирма за пари...
Целосно се согласуваме за предлогот на ДУИ, туку цело време ми пречи тоа што подифолт за тебе албанецот е неквалификуван, студентот од Тетово е неписмен итн. цело време стереотипично оценување.

нема што да ми личи, кога е така. Вашите права се остваруваат на наш грб, со што прекинуваат да се права и почнуваат да се рекет и изнуда како што е впрочем и ова.
Ова е веќе долга тема, и чудо е веќе како не поднесат модераториве за офтопициве.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.809
Тоа не може да го знаеме.
Имаше такво лаење од албанците, па и од мене би имало кога не се дозволуваше студирање на мајчин јазик.
Млади како нас двајца беа организирани да протестираат за да нема студирање на албански кај педагошки, за сега тие истите да тврдат дека се каеме и дека сме биле манипулирани. Искрено и со тебе исто ќе биде, се надевам сме живи и здрави после деценија и можеби ќе ни текне за муабетов.
Правам муабет за инспектор што би влегол да провери како се предава, што се прави, како се добива оцена, како се добива диплома. Тој би го избркале вие, зошто, нели, никој не смее да се меша во вашите работи и вие знаете што е најдобро за вас а не каурите што сакаат да ве угнетат.
Не праам маубет за студирањето на мајчин јазик, не ја врти темата натака. Еве ти, сега студирате на мајчин јазик и студирањето видовте кај ве донесе.


Јас колку што знам немаше никаде лаење кога се затвореа низа криминалци албанци кои пак политички се затворени, не заради нивните дела.
да, да, гарант политички се затвараа... кога ќе искочат и на нив дајте им диплома.


Целосно се согласуваме за предлогот на ДУИ, туку цело време ми пречи тоа што подифолт за тебе албанецот е неквалификуван, студентот од Тетово е неписмен итн. цело време стереотипично оценување.
Ти мука некоја си имаш бе мајсторе, те си согласен да ве храниме и поиме, те “не си’’... . Пак ќе ти кажам, не е за мене, за пазарот е неквалификуван. Пазарот е појак од нас и тој одлучува кој знае кој не знае, кој го бива и кој не. Тоа е виша сила што не трпи мајски и рамковни договори, не можам триста пати едно исто да ти објаснувам
Ова е веќе долга тема, и чудо е веќе како не поднесат модераториве за офтопициве.
не бре ќе си се инатиме што има везе. :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
sigurno se raboti za nekoja greska vo ovoj slucaj,UCK ne e takva organizacija,toa e organizacija za borba za covekovi prava na Albancite na Balkanot i ne bi pravele vakvi raboti kako vadenje organi od nedolzni lica i prodavanje na istite.Ne znam zosto se potresuvate,ova e sigurno nekoja naracana statija za da se narusi nivniot kredibilitet na balkanot i vo svetot :doublefacepalm:

Taka li e @Dardan-ia ?

P.S Kade se dvanaestminata kidnapirani ? ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom