Порака од Нигерија

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Па тие луѓе тебе те избрале како добитник, сигурно мене нема да ми дават пари :place:
Доколку добијам пола од нив јас тебе ќе ти ги дам. Воопшто не ти барам прво ти да ми уплатиш на трансакциона...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Најмногу вакви пораки се испраќаат на балканските простори, и по некој ќе се погоди што е скроз малоумен, што ќе го поверува тоа...
Мене ми е сеуште неверојатно дека ти не наседна на ова. Сигурно се консултираше со некој кога го доби мејлот.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Мене ми е сеуште неверојатно дека ти не наседна на ова. Сигурно се консултираше со некој кога го доби мејлот.
Не ми требаше консултација со никој, сам одма проценив дека е лага...
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Пред некоја недела мене ми пиша еден од Тајланд. Прво ме адд на фб, прифатив најнормално како секој што го прифаќам.
Ми пиша на месенџер. Типов наводно бил директор на некоја банка. Демек у банката имале некој клиент со мое презиме. Па човекот починал у авионска несреќа, јас наводно сум бил единствен во свет со исто презиме што го нашол на фб и сум бил наследник на парите. Баткава ми вели дека криел од останатите дека "мојов" роднина починал па ми понуди да сме ги поделеле парите јас и он, да ми го прати "мојот" дел на сметка. Ми остави и меил да сум му пишел.:tapp: Автоматски го ставив на ignore.

Претходно, години уназад, ми пишаа и од Илуминати.:pos::pos::pos: Да сум се приклучел во нивното друштво. Понудата беше 70000 долари месечно. Се што требало да направам е некаква жртва да принесам. :facepalm:
Исто прво ме адд на фб, па ми пишуваат пораки во месенџер. Се случи од три различни профила.
Два пати (првите два профила) ги оставив на seen и на крај на третиот ми скурчи, го отерав у курац.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Претходно, години уназад, ми пишаа и од Илуминати.:pos::pos::pos: Да сум се приклучел во нивното друштво. Понудата беше 70000 долари месечно. Се што требало да направам е некаква жртва да принесам. :facepalm:
Исто прво ме адд на фб, па ми пишуваат пораки во месенџер. Се случи од три различни профила.
Два пати (првите два профила) ги оставив на seen и на крај на третиот ми скурчи, го отерав у курац.
НЕМОЈ ДА СИ МРДНАЛ, ОСТАНИ НА ТОА МЕСТО.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Пред некоја недела мене ми пиша еден од Тајланд. Прво ме адд на фб, прифатив најнормално како секој што го прифаќам.
Ми пиша на месенџер. Типов наводно бил директор на некоја банка. Демек у банката имале некој клиент со мое презиме. Па човекот починал у авионска несреќа, јас наводно сум бил единствен во свет со исто презиме што го нашол на фб и сум бил наследник на парите. Баткава ми вели дека криел од останатите дека "мојов" роднина починал па ми понуди да сме ги поделеле парите јас и он, да ми го прати "мојот" дел на сметка. Ми остави и меил да сум му пишел.:tapp: Автоматски го ставив на ignore.

Претходно, години уназад, ми пишаа и од Илуминати.:pos::pos::pos: Да сум се приклучел во нивното друштво. Понудата беше 70000 долари месечно. Се што требало да направам е некаква жртва да принесам. :facepalm:
Исто прво ме адд на фб, па ми пишуваат пораки во месенџер. Се случи од три различни профила.
Два пати (првите два профила) ги оставив на seen и на крај на третиот ми скурчи, го отерав у курац.

Мене истото што тебе некој лик од Тајланд, на мене истото ми го напиша еден лик од Филипини.
Ликот ме додаде на фејсбук, јас прифатив пријателство, и во инбокс ликот на Англиски јазик ми напиша дека некој загинал во сообрачајка ама оставил наследство од многу пари, некаде 30 милиони долари.....

Ова пред нешто повеќе од 1 месец ми го напиша ликот, јас ништо не му одговорив. И после неколку дена ликот пак овојпат на Српски јазик ми напиша: Брате мој, очеш ли да послујеш самном око наследства?
Јас пак ништо не му одговорив на ликот.

Вчера проверив ликот му го нема профилот на фејсбукот, а во инбокс не можам да ги отворам неговите пораки, пишува: пораките се привремено отстранети, бидејќи профилот на испраќачот треба да има верификација.


Лани на мејл ми стигна дека сум добитник на наследство од Нигерија, некој лик имал бушотини со нафта и нафташот бил тешко болен немал семејство и од никаде мене ме нашол да ми остава силни милиони од нафта пред ликот да рикне.

Пред тоа имав на мејл порака дека некоја постара жена во Британија пред смрт ми оставила 5 милиони фунти.

Каде мене тоа наоѓаат да прават од мене милионер?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.767
Други пораки што пристигнуваат од тие земји за да им се покажиш на камерата на месинџер скроз гол...

По сликата ќе си речиш ова ти е п*чка и пол, а тој ти е или некој педер, или некој транвестит...
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Ми имаат пишано до сега од илуминати да им се приклучам да заработувам голема пара и да принесувам некакви си жртви :tapp:. Истово му дојде и на друг еден познаник после неколку дена, илуминати му нуделе работа. Па почна да ми тресе овој дека сакал да прифати. Му реков седи мирен. Се тоа од различни профили.
После една жена што сакаше наводно соработка некаква со мене. Ми кажуваше на меил некоја прича како изгубила доста у животот.
Па исто една жена ми тресеше како сум бил "избраниот" од Господ за некоја мисија. Jesus Christ бе, аман!
И после нешто еден тип од Азија исто со наследство како ова погоре со директорот од банката (може и истиов е). Ама тоа што не го знаеше овој дека презимето кое ми беше на фб не беше моето него од лик од серија. Се уплетка сам. Ништо не одговорив. После некое време покушавав да му го најдам профилот, не можев, го избришал најверојатно.
 
Член од
18 август 2021
Мислења
13
Поени од реакции
6
Ми имаат пишано до сега од илуминати да им се приклучам да заработувам голема пара и да принесувам некакви си жртви :tapp:. Истово му дојде и на друг еден познаник
Исто и кај мене,само не ми платија пари за работата :)
А овој принцот од НГР мислам дека почина пред некој месец(несакајќи го прегази трактор)
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Оваа па лови Македонци од неколку профили со исто име и исти слики (Evelyn Hills):
Моја претпоставка е дека нашиве хакери се подучија како да го прават тоа.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Оваа па лови Македонци од неколку профили со исто име и исти слики (Evelyn Hills):
Моја претпоставка е дека нашиве хакери се подучија како да го прават тоа.
Да ти кажам реално избришав профилите и фб и инста и вибер и све тоа останато, што им ебем матер. Порано убав си беше фејсбукот луѓе си ставаа само слики. Сега се претвори во политичко и манијачко дувло.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom