Порака од Нигерија

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.950
Ми пиша еден од Нигерија, вика ке ти пуштам 10 милиони евра, ама за да успее трансакцијата требало прво јас да му пуштам 3 илјади евра.
Сега се мислам дане имам проблем со УЈП ако не можам да докажам за потеклото на 10-те милиони???
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
938
Ми пиша еден од Нигерија, вика ке ти пуштам 10 милиони евра, ама за да успее трансакцијата требало прво јас да му пуштам 3 илјади евра.
Сега се мислам дане имам проблем со УЈП ако не можам да докажам за потеклото на 10-те милиони???
Истото ми го пиша мене еден од Гана, јас будала додека мислев, он го избриша профилот.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.950
Друга работа што ме плаши јас како што сум баксуз да не фати одма некоја хипер инфлација па тие 10 милиони евра, да вредат колку 10 милиони денари...
Автоматски споено мислење:

Истото ми го пиша мене еден од Гана, јас будала додека мислев, он го избриша профилот.
Колку милиони ти нудеше ако не е тајна???
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
938
Друга работа што ме плаши јас како што сум баксуз да не фати одма некоја хипер инфлација па тие 10 милиони евра, да вредат колку 10 милиони денари...
Автоматски споено мислење:


Колку милиони ти нудеше ако не е тајна???
 

Attachments

Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.772
Поени од реакции
4.563
Ништо не е тоа. Јас редовно добивам најразлични предлози од Нигерија, Брегот на Слоновата Коска, Руанда, Бурунди, Израел, Сирија, како и од други држави. Многумина од нив чуле за мене, за тоа колку сум чесен, дека важам за човек од доверба, единствен кој ќе им помогне тешките милиони долари некако да бидат префрлени на мојата сметка. Секогаш е убаво да се открие дека и во овие далечни земји слушнале нешто добро за мене.
Наградата за ваквата финансиска трансакција, во зависност од постигнатиот договор, обично изнесува од 20 до 50% проценти, па ако вкупниот износ е 10 милиони долари, очекувајте од 2 до 5 милиони долари.

Ич да не му се мислите. Не чекајте некој друг да ви ја грабне оваа шанса, па да морате да чекате недела или две на некоја друга. Веднаш споделете ги вашите банкарски податоци. Отидете лично во банка за да се осигурате дали се', ама баш се' им е достапно на вашите нови дарежливи пријатели.
Потоа чекајте, спокојно трајте си, пијте си кафе, азното само ќе си дојде.

Понекогаш ќе наидете на коментари дека се' тоа е некаква измама, превара и слично. Тоа е само сељачка завидливост и поквареност, на оние што не биле избрани.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.731
Брат ми добил ваква понуда на емаил пред некој година, демек некоја баба од Британија шо живее во некоја Афричка држава ќе му даде пари на негова сметка, он бил избран како демек поради името негово и нешто во тој стил.Овој земал и го пратил фејзбукот на Груевски и и пишал еве овој го носи истото име сте ме помешале овој е вистинскиот човек за оваа работа :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.349
Поени од реакции
186.011

Будали сте ако стискате спам на такви мејлови
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.950
Пред некоја година имаше еден овчар од Прилеп што наседнал на таа финта, ги продал сите овци за 5.000 евра и уплатил на трансакционата сметка...

Мене 2006 година ми стигна порака на мобилниот од афричка земја дека добитник сте на Ферари Енцо вредно 650.000 долари, ама на оваа сметка да уплатите 5.000 долари за трошоците за транспорт и царина...

Најмногу вакви пораки се испраќаат на балканските простори, и по некој ќе се погоди што е скроз малоумен, што ќе го поверува тоа...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.356
Поени од реакции
7.398
У газ сте праени, мене досега ми немаат стигнато такви или слични пораки :(
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
1.950
У газ сте праени, мене досега ми немаат стигнато такви или слични пораки :(
Eпа ако сакаш да ти ги пратам во порака луѓето што мене ми имаат праќано такви пораки... Адни ги за пријатели на фејсбук и договорите се што ќе прајте како ќе прајте...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.356
Поени од реакции
7.398
Eпа ако сакаш да ти ги пратам во порака луѓето што мене ми имаат праќано такви пораки... Адни ги за пријатели на фејсбук и договорите се што ќе прајте како ќе прајте...
Па тие луѓе тебе те избрале како добитник, сигурно мене нема да ми дават пари :place:
 
На врв Bottom