Порака до бившите

G

Gray Foxx

Гостин
Селанка згрбавена, можеш да шмукаш од тестисиве притоа чудејки се кога ке дојде следниот шо ке те третира подобро од мене?
Глупоња неартикулисана. Квазимодо згрбавен и цицлест... Маме ти ебам све најмило. Да дае господ да не те примат за брод па после да ми го лижеш чмарот. Гнаса газолижачка... :pusk:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Многу сум среќен шо расчистивме на ваков убав начин. И покрај тоа шо те сакам а и ти ме сакаш, поубаво е вака. Со мирно срце, без гнев и омраза продолжуваме јас и ти по различни патишта.
Конечно најдов мир во себе и најдов сила да продолжам да те гледам и сакам на мн поинаков начин, на начин на кој не сум сакал до сега девојка. Се надевам дека и двајцата ке бидеме среќни, наскоро...
:back:
Селанка згрбавена, можеш да шмукаш од тестисиве притоа чудејки се кога ке дојде следниот шо ке те третира подобро од мене?
Глупоња неартикулисана. Квазимодо згрбавен и цицлест... Маме ти ебам све најмило. Да дае господ да не те примат за брод па после да ми го лижеш чмарот. Гнаса газолижачка... :pusk:
Аууу За 3 дена мислењево драстично ти се променило. Дефинитивно ти има неш направено...или речено.

Туку не можам да сфатам зошто барем 90% од вас ги навредувате бившите. Колку лошо и да сте завршиле на крајот, вие сепак сте биле заедно некое време и за вас тој бил "совршен"...
Не преферирам да зборувам лошо за моите бивши, секој си имаше своја убавина, и со секој дали на овој или на оној начин сум завршила. Дали јас сум била крива, дали тие, нема врска продолжуваме понатаму секој по свој пат, а дали по улица кога ке се сретнеме ке се поздравуваме понатаму тоа ке зависи само од нас:smir:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Секогаш ќе имам добри зборови за тебе иако ме разочара. :smir:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Многу не изразувам емоции со песни од ваков тип, не ми е таков стилот, ама сепак оваа го има потребното кажано: :)

„Ни си за мене Ти,
нити за тебе Ја,
ал ни смо Ми проклети,
таква Нам је судбина.“
:D

 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
за бившиот... за љубовта моја единствена, после толку време се прашувам дали можеби тоа ни беше вистинското, дали премногу грешки дозволувавме... не знаевме дека некогаш може да дојде вистинскиот крај... јбг живот иде даље, мораме да научиме да живееме со некои работи... сега кога помислувам на тебе, се сеќавам само на убавите работи :smir: срцко мое нека ти е се најубаво...

а за другиот бивши... терај си по свое, се врти кругот... за мене еднаш ми се сврти, ми се врати се, дојдоја твоите 5 минути, знам уживаше во тоа... уствари се уште уживаш, а тоа ме нервира... ме нервира кога се понашаш како кретен... а уште повеќе се нервирам што сум слаба на тебе и знам дека да ми се јавиш јас ќе бидам тука за тебе...
 
M

MIL

Гостин
Имам пишано и молено само една до сеа .... залудно сепак не ми е понижување напротив гледав да спасам врска :toe:
 
В

Вори

Гостин
Селанка згрбавена, можеш да шмукаш од тестисиве притоа чудејки се кога ке дојде следниот шо ке те третира подобро од мене?
Глупоња неартикулисана. Квазимодо згрбавен и цицлест... Маме ти ебам све најмило. Да дае господ да не те примат за брод па после да ми го лижеш чмарот. Гнаса газолижачка... :pusk:
Се прашувам која е таа несреќница што била со тебе во врска..:jaj:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Ајде една класика да мавнам :vozbud: "Да можев да го вратам времето назад, би го вратил. Не би ги повторил истите грешки кои ги направив со кои те изгубив... бла бла бла... :tapp:..."

Ај за озбилно сеа...

Да си најдете подобар од мене, некој кој ќе ве третира исто толку добро колку и јас, но кој навистина ќе ве сака со сета душа и срце, а не како мене да се занесува, да знае да го цени она што ќе го правите за него и да НЕ ВЕ ИЗНЕВЕРУВА !!!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Порака до бившата ?:raz:

Јас сум да ме грабнеш и да бегаш бе! Џукело! (ваљда бев многу тежок?)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
За бившиот, не ми е јасно како можев да бидам лејмр ден лејм и да идам со чоек ко тебе.. -.- Коа ќе ми текне..
Едино што чекам е моментот кога ќе дознаеш дека твојата вечна љубов е најтешка дрољетина у градов. Со кој памет рака сум и пружила на таа ..итоа 2 пати еј. :tapp:
Ух.. габор еден.
Не знам од каде ќе те начекам, ама ќе ти го видам изразот на лицето по секоја цена.
До другиот бивш.. please get out of my head.. it`s been a while.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom