Поплаки

Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.065
Friedrichshafen - Paris

2:3 (20:25, 25:9, 23:25, 25:21, 9:15)

Петти сет беше 8-7,завршува 9-15.Како е можно ? :busi::facepalm:

Направија 2-2,се пласираа понатаму и го изедоа ептен јако во петти сет.Ама се до техничкиот тајмаут беше во ред...:popce::popce::popce::popce::popce:
Да ги тепаш 25-9 во еден сет,а да изгубиш ..:popce:
Што има толку неверојатно во тоа од 5тиов сет???
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Понеделникот, Ливерпул Т2 2+ за 7000.
Завчера, Валенсија Т1 2+ за 6000.
Вчера, Селта 1 за 8000.

Good shit.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

2/11 za tri poena vcera ..bolje od pred nekoja vecer koga imase 0/11 ..nego i slobodno imase 1/1,dosudena tehnicka ..inace imase 10/27 sut ..samo da zaebe prokletiot ..neka se oporovi KD za playoff,i ovoj neka sjebe koleno ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
А шта речи...имаше 5 на полувреме...10 после 3 четвртини некако собра....и оддвај 2 слободни и еден шут во четврта....и толку му беше.....не ми се веруе..

upload_2017-3-4_14-44-35.png [DOUBLEPOST=1488635062][/DOUBLEPOST]А фаќам 3.4 квота бе... :ROFLMAO:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Не бе, ова е немогуче ццц

17103277_10211261565867462_8111238386746319142_n.jpg

@Peja989 Добар тип денес :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Кој сте бе вие за 150 трилиони евра да "вредите"? пичка ви матер ваша,Погба,Ибрахимовиќ,ТЕЛЕТАБИСИ ЕДНИ СКАПАНИ,150 милиони шамари да ви закачи цел Олд Трафорд и цел познат цивилизиран свет шо ве чекаше вчера:гик:
Па она шо го изиграа овие кретени вчера ни во мал фудбал LEVEL РЕКРЕАТИВЦИ ГО НЕМА(во конкуренција каде сите по 100 кила со стомаци до земја),дури и најобичен лаик кој вчера почнал фудбал да гледа ќе го оцени она шо го изиграа оние трупови двометрашки,па за овие тиквари со IQ во минус јас сум Роналдо и Меси,две во едно:pipi:.
Шо фудбал е ова да ви се помочам во фризурите педерски да ви се помочам?.Онај Мурињо нормален е бе?Руни го вади од игра а НОЈОТ никако,мрш бе да ти ебам психопатот.
Стварно биле за грев Манчестер,кој дебили ејјј,не сум знаел дека до толку биле отепани..
Ејјј на времето какви напаѓачи имааа ,Енди Кол,Двајт Јорк,Шерингам,Солскјаер,15 гола ќе дадеа од овие шанси на овие дебилите,до кое дереџе дојдоа денес:pos:.
120 милиони играч обичен нормален шут кон гол не знае да упати,еден на еден со голманот како камен да шутна во прво,во второ на крај цел фудбал промаши.
За НОЈОТ СО НОС ЗА БУРЕК СЕЧЕЊЕ не е потребен дополнителен коментар,било кој напаѓач од наша помочана полуаматерска лига од оние топки на тацна шо му се дадоа на дебилот 5 гола ќе закуцаше,а овај кретенот си се куропецаше 95 минути по терен,дали 300 метра истрча на цела текма,да ти ебам пензионерот скапан да ти го ебам,ејјј,па уште и пенал му дадоа да изведи:pos:,од авион се гледаше дека ќе промаши,факинг Боруч го напраја голман,МРШ БЕ СЕ ДА ВИ ЕБАМ,проклетие од тим,играј за нив со најскапиците од екипи во цела Британија не знаат кај тераат,празни голови Мата промашува со факинг Хал,НОСОТ баш јас кога ги играм игра како вчера прв пат топка да видел,сиктер бе гнаси едни скапани. .
Знаеа онде за 15 К ко ја чекав со Лестер 0-3 ДА НЕ ПОБЕДАТ 50та минута да водат,ејјјј,со шампионот на Англија,а овде на домашен терен како некои аматери од ВАНАРАМА НАЦИОНАЛНА ЛИГА да се,СЕ ДА ВИ ЕБАМ.
П.С.
И на Мурињо ТАКОЏЕ:kuracc:(швалерката,ако ја има,ако ја нема жена му):sneaky:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Ti ibam Aspasot glup ..kakvi se samo dve sansi si promasi ..da bog dade nikogas veke da ne igra fudbal ..
Kaj igracite e uste potragicno sto,namesto Monroe go imav Kawhai,i go izbrizav ..demek aj doma si igraat,ke gi zbrisat,ran BO,kurci palci ..ti ibam srekata pokvarena .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398

Кој сте бе вие за 150 трилиони евра да "вредите"? пичка ви матер ваша,Погба,Ибрахимовиќ,ТЕЛЕТАБИСИ ЕДНИ СКАПАНИ,150 милиони шамари да ви закачи цел Олд Трафорд и цел познат цивилизиран свет шо ве чекаше вчера:гик:
Па она шо го изиграа овие кретени вчера ни во мал фудбал LEVEL РЕКРЕАТИВЦИ ГО НЕМА(во конкуренција каде сите по 100 кила со стомаци до земја),дури и најобичен лаик кој вчера почнал фудбал да гледа ќе го оцени она шо го изиграа оние трупови двометрашки,па за овие тиквари со IQ во минус јас сум Роналдо и Меси,две во едно:pipi:.
Шо фудбал е ова да ви се помочам во фризурите педерски да ви се помочам?.Онај Мурињо нормален е бе?Руни го вади од игра а НОЈОТ никако,мрш бе да ти ебам психопатот.
Стварно биле за грев Манчестер,кој дебили ејјј,не сум знаел дека до толку биле отепани..
Ејјј на времето какви напаѓачи имааа ,Енди Кол,Двајт Јорк,Шерингам,Солскјаер,15 гола ќе дадеа од овие шанси на овие дебилите,до кое дереџе дојдоа денес:pos:.
120 милиони играч обичен нормален шут кон гол не знае да упати,еден на еден со голманот како камен да шутна во прво,во второ на крај цел фудбал промаши.
За НОЈОТ СО НОС ЗА БУРЕК СЕЧЕЊЕ не е потребен дополнителен коментар,било кој напаѓач од наша помочана полуаматерска лига од оние топки на тацна шо му се дадоа на дебилот 5 гола ќе закуцаше,а овај кретенот си се куропецаше 95 минути по терен,дали 300 метра истрча на цела текма,да ти ебам пензионерот скапан да ти го ебам,ејјј,па уште и пенал му дадоа да изведи:pos:,од авион се гледаше дека ќе промаши,факинг Боруч го напраја голман,МРШ БЕ СЕ ДА ВИ ЕБАМ,проклетие од тим,играј за нив со најскапиците од екипи во цела Британија не знаат кај тераат,празни голови Мата промашува со факинг Хал,НОСОТ баш јас кога ги играм игра како вчера прв пат топка да видел,сиктер бе гнаси едни скапани. .
Знаеа онде за 15 К ко ја чекав со Лестер 0-3 ДА НЕ ПОБЕДАТ 50та минута да водат,ејјјј,со шампионот на Англија,а овде на домашен терен како некои аматери од ВАНАРАМА НАЦИОНАЛНА ЛИГА да се,СЕ ДА ВИ ЕБАМ.
П.С.
И на Мурињо ТАКОЏЕ:kuracc:(швалерката,ако ја има,ако ја нема жена му):sneaky:
Ми скинаа 12к,сакав и ја да напишам километарски пост,ама фала ти ме поштеди
Најголеми пичкици,Мурџо нема гз да го извади Носот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom