Поплаки

Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Prvpat gledam,igrac so samo 6 suta da prebaci granica od 17.5..cak 19 poena si klaj ..3/4 za tri poena 1/2 za dva i 8/8 slobodni ..znaci ja koga go imam na 14.5,togas se vrati od povreda,iako imase izigrano tri cetri natprevara,protiv Cavsi na domasen parket,od koi 11poena imase prvo poluvreme,i ostana under ..egal mec do samiot kraj,kaj sto posledna minuta promasi 3 slobodni,1/4 ..e toa e Nba i sreka ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Jbm ti den koga sum vlegol prvpat u kladilnica ..osobeno i denesniot,kade ke gi izbrisam Truro i gi stavam slepcive ..
Pukni srce ednaska ..ne se trpi ova .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

5/10 sut ..bez nitu edno slobodno,poslenda cetvrtina ni ne igrase ..mame mu ibam .i kako samo promasi edno poluzuvanje,samo on si znae ..

300 megusebni utakmici so eden kup golovi,denes Osters si odigraja 1:0 ..ova e veke preterano ..znaci preterizam ..a spored bet365 imaa po 10 suta na gol,al dzabe ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Eve me so uste edno ..ti ibam kelaviot invalid ..vo ponuda so Gasol,TJ Warren,Giannis i Russel ja go odbrav nego ..al na drugi tiketi imav igraci od istite utakmici,i nejkev po dva tri igraca od ista tekma ..bar 30% od ovie tiketi da fatev ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
5.022
Металург НАЈОТЕПАНАТА екипа !
Џабе му е и трансфери и се, 500 играчи сменаја за кур не ги бива !
Еден ебан ИЗВИЃАЧ да неможиш да го победиш ШТА РЕЧИ !?!?
Најслабиот тим во лигата му зема бод :tapp:
Мечот немаше никакво значење ама со најслабите да не победиш :toe: И да му требаше па синкир ќе ги тепаја, како почетници изгледаја Селчолург....
Средина на второто полувреме имаја солидна предност од 5 разлика (читај-ПЕТ РАЗЛИКА) и зеде после то Извиѓач му напрај серија од 7-0 :shook:
И чиката е прочитана книга веќе, па да ми напрај серија 7-0 едни АМАТЕРИ како ИЗВИЃАЧ, Извиѓач, Извиѓач , кој се еден од НАЈСЛАБИТЕ ТИМОЈ кој учествувале во СЕХА, заедно со МАКС Струмица, па уште утре ќе си дам отказ !
 
L

Löwe

Гостин
Металург НАЈОТЕПАНАТА екипа !
Џабе му е и трансфери и се, 500 играчи сменаја за кур не ги бива !
Еден ебан ИЗВИЃАЧ да неможиш да го победиш ШТА РЕЧИ !?!?
Најслабиот тим во лигата му зема бод :tapp:
Мечот немаше никакво значење ама со најслабите да не победиш :toe: И да му требаше па синкир ќе ги тепаја, како почетници изгледаја Селчолург....
Средина на второто полувреме имаја солидна предност од 5 разлика (читај-ПЕТ РАЗЛИКА) и зеде после то Извиѓач му напрај серија од 7-0 :shook:
И чиката е прочитана книга веќе, па да ми напрај серија 7-0 едни АМАТЕРИ како ИЗВИЃАЧ, Извиѓач, Извиѓач , кој се еден од НАЈСЛАБИТЕ ТИМОЈ кој учествувале во СЕХА, заедно со МАКС Струмица, па уште утре ќе си дам отказ !
Не ти паѓа на памет дека е можеби местенка за Х како дузина други утакмици од Сеха? :)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.247
Поени од реакции
5.022
Абе да му падни глата од рамења, мочај се сега помина, шо ќе мести металург синкир му требаат пари за вгодина демек Карабатиќ ќе го плаќаат :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.100
Поени од реакции
11.121
Сеха лига да уплатиш и дасе надеваш дека ќе играат фер и во вистинско светло ??? wtf
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Friedrichshafen - Paris

2:3 (20:25, 25:9, 23:25, 25:21, 9:15)

Петти сет беше 8-7,завршува 9-15.Како е можно ? :busi::facepalm:

Направија 2-2,се пласираа понатаму и го изедоа ептен јако во петти сет.Ама се до техничкиот тајмаут беше во ред...:popce::popce::popce::popce::popce:
Да ги тепаш 25-9 во еден сет,а да изгубиш ..:popce:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.013
Поени од реакции
36.084
Глупо неписмењаче абе чекај си викендот кога има 326 утакмици во билтенот и најди си 3 зицера и бапни си пари , у сред среда топла вода измислувам.:facepalm:
Па и овие мадрид сега најдоа да го изиграт најслабото полувреме сезонава , плус Тана дава гол каков што ни на ПЕС неможе.

dup.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom