Поплаки

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Па све да му ебам бе, 2 поени откако уплатив тенисерката на која ставив пари се предаде, вчера на истиот начин изгубив бет еве и денес, од 1000 тенисери кои играат дневно јас баш за оние што ќе се повредат ќе се фатам, ебате бакзуот еба
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.560
Надал на АО 500 евра, вчера 300 ми однесе, против ист противник само овој пат на различен начин, без трошка надеж :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Надал на АО 500 евра, вчера 300 ми однесе, против ист противник само овој пат на различен начин, без трошка надеж :D
На АО беше блиску до победа Надал, вчера Федерер рутинирано го исплеска, мислам дека и Киргиос ќе го јаде, нема сигурно швајцарецот да игра пасивно како Новак со топки по средината
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Еве ме, 15 минути блеам во лап топот и пробувам да сфатам што се деси. Чекам тенисерка да победи со 2 гема разлика 3 сет, фаворитка, 1.08 коеф пред почеток на мечот, на почеток на трет сет 1.20 коеф за нејзина победа, почнува трет сет , таа прва сервира, и лесен старт 3-0 за неа,коеф за другата 17, до 4-2 се играше без брејкови, на 4-2 има гем топка мојата тенисерка, и аутсајдерката врзува 3 поени и прави брејк, ок, на 4-3 има 40-00 3 врзани брејк топки, аутсајдерката врзува 5 поени во низа и го совојува гемот, ок се дешава, на 4-4 води 40-15 2 гем топки, и го губи гемот така што направи 3 дупли во низа, на 4-5 спасува меч топка, прави брејк и резултатот е 5-5, и си викаш има шанси спаси меч топка тоа сигурно ќе влијае на аутсајдерката, има шанси да врзе 2 гема во низа, и да врза 2 гема во низа ама другата тенисерка
За добивка од 26 000
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.483
Обично по 2-3 киска тепаше со фул состав , али денес не. Ти ебам дебелата полициска закуска. :kuracc:

ji.jpg
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јунајтед 2 и 2-3 гола. Валдес глупак им подари гол во 90+

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
[DOUBLEPOST=1489937891][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1489938039][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1489938154][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не е дека пишувам големи ливчиња. Ама во петокот ме бутна една, ми вратија пеевче, денес ме бутна една, утре ќе ми вратат пеевче, па пак ќе си пишам за толку и пак ќе паднам сигурно. :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
ПОРТО:boksix::boksix::boksix:
Немам повеќе никакви пцовки,клетви,анатеми и останати ПОГРДНИ ЗБОРОВИ во мојјот вокабулар што досега не сум ги употребил против овај ГАДЕН,НЕПРОКОПСАН,ПРОКЛЕТ,СКАПАН,СМРДЕН,НИКАКОВ,ХОШТЕПЛЕРСКИ и се НАЈ-НАЈ(во негативна смисла нормално):tapp:ТИМ.
Се е употребено во овие +15 години,па не знам колку пари ми имаат земено од џеп овие Португалците,сигурно едно 5илјади евра,најмалку,ЧИСТА ДОБИВКА,не бруто исплата,ЌАР.:place:
Бенфика,Спортинг и тие ме дупеле МНОГУУУУУ ЧЕСТО,ама знаеле некогаш и +90 да дадат гол,ама овие гнаси па не памтам јас некогаш да тепале последни секунди кога ги чекам,едноставно се губат под притисок,ТЕЛЕТАБИСИ ЛЕВЕЛ ЕКСПЕРТ,дебили тешки.
Овие се НАЈДОБРИТЕ ДРУГАРИ НА ГАЗДИТЕ НА КЛАДИЛНИЦИТЕ:pijani:,кај ги пуштив вчера да ги гледам во второ полувреме,кај се запустив,кој:kuracc:ме натера само да ја гледам онаа мизерија во второ,животот ми го скратија во второ кретените,она беше ОЧОБОЛ..
Како се пласираа бе овие дрва во 1/8 финале на ЛШ?Како?Значи толку слаба група имало во ЛШ.:pos:,ејј ебениот Сетубал,екипа налик Ренова,Победа,Силекс кај нас,еднаш центар поминаа и гол лупнаа,и тоа каков гол леле мори мајко,како покосен падна штоперот на Порто,ко со снајпер некој да го скина:bravobe::tapp:,САМ,НИКОЈ НЕМАШЕ ДО НЕГО,пу бе да ти ебам дебилот да ти ебам,цццц кои гадови значи,онај Касиљас мајмунот скапан секогаш кога јас ги чекам или ќе се изглупира со некоја рандом НЕ-ИНТЕРВЕНЦИЈА,односно САМ ЌЕ СИ ЈА ЗАКУЦА В ГОЛ КРЕТЕНОТ,како некој аматер,4 пати во последните 2 сезони прима некои ЛЕВИ ГОЛОВИ кога ги чекам за добивка,ете и вчера си остана верен на традицијата,тиквар скапан,имаше време да излези уште некое метро,да затвори агол,тој дебилот гледаше како некој ретардиран како сам паѓа тој штоперот и доцна му текна,џабе,кретен,само застана како некој дебил и чекаше гол да прими.:facepalm:
Ејјј еднаш центарот го поминаа оние дебилите Сетубал и гол,браво бе пичка ви матер,да ви ебам се да ви ебам,кој им ја има среќата бе на вакви петпарачки екипи,цццц.
Пиши ги со Сетубал со Тондела дома кога ќе играат,0-3 ќе изгубат,со Порто,Бенфика делуваат небаре тие го измислиле катанаџото и барај логика ти после.
Неам коментар,а и не можам да имам,40 и кусур миути по примениот гол имаа време кретените,да направат нешто,освен еден удар со глава ништо,и една топка 100 метра над гол шо ја бапнаа ништо,ејјј кој дебили.
Дури и 7 минути продолжение во второ+5 во прво=102 минути,за 102 ебани минути на домашен терен против ебан тим како Сетубал кој повеќе делуваше на некој подвижен театар ,секој момент го користеа да лежат,едно 20 минути си лежеа,јасно е се,па ФК Академија Пандев повеќе шанси ќе напраеше од оние дебилите.
Џабе е,од кретени ти пари не земаш,9 победи со ред и секогаш ќе најдат начин да те доЗАЕБАТ,исто и со Барса минатиот викенд,еве ги сеа и овие,то е,ко немаш среќа немаш.:icon_mrgr:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Samo on si znae zasto i kako ne dade bar 17poena ..znaci samo mene mi se desavaat onaka nadrealni stvari ..Curry 0/11za tri,igrac so 4 suta ke prejde granica od 18.5,igrac na granica od 12.5 a pritoa poluvreme 11poena i odigrani 20min u vtoro da ne prejde ..i eden kup vakvi slucaevi ..ali vcera Hill 0/7 za 3poena,kade ova sezona ima 40+% uspesnost ..
Prvo poluvreme,pri kraj,imaa napad 3vs1 kade lesno mozese da polosi il da iznudi faul,on si vraka na Hayward,posledna cetvrtina imase obid za shouting foul,koj bese cist ko solza,no slepcine sudii,nisto ne dosudija ..mame crnecko im ibam ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.560
Ова е стварно неподносливо, последен го чекам Батлер 24.5+ и статира цела утакмица, Миротиќ и Зипсер ми глумат Џордан и Коби, а Батлер само во ќош седи. 6/6 и 4/4 слободни.................................................. Значи без утка цел меч, 16 поени и стои во ќош.

Време е за откажување од срањево, од сега само на 100 денари ќе играм 1-2 пп 1-2 вп у СЛ онаа играна и тоа е тоа. Ај ќе ви ебам мршите мртви, ќе ти ебам и Селфос 2+ 1-0 што ми завршува, и Тамворт од цела лига само таа 1-0 а ја 2+, ќе ти ебам и тебе Надал гробиштата што губиш од 900 годишен Федерер, ќе ти ебам и тебе Халифакс 1-0 што ми завршуваш и само ти си стуб од цела лига. Да ти ебам животот несреќен скапан, хк пу.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Ова е стварно неподносливо, последен го чекам Батлер 24.5+ и статира цела утакмица, Миротиќ и Зипсер ми глумат Џордан и Коби, а Батлер само во ќош седи. 6/6 и 4/4 слободни.................................................. Значи без утка цел меч, 16 поени и стои во ќош.

Време е за откажување од срањево, од сега само на 100 денари ќе играм 1-2 пп 1-2 вп у СЛ онаа играна и тоа е тоа. Ај ќе ви ебам мршите мртви, ќе ти ебам и Селфос 2+ 1-0 што ми завршува, и Тамворт од цела лига само таа 1-0 а ја 2+, ќе ти ебам и тебе Надал гробиштата што губиш од 900 годишен Федерер, ќе ти ебам и тебе Халифакс 1-0 што ми завршуваш и само ти си стуб од цела лига. Да ти ебам животот несреќен скапан, хк пу.
Незнам за вас со играва ама јас кога ќе наредам 10 утакмици за 20 денари, повеќе од 5 неможам да погодам.Ептен претешка мие играва.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Абееее ајдеее Џон Вол, ти ебам Волот гнасен ти ебам, цело прво полувреме неможеше кош да погодиш ејјјј 0 поени да имаш на полувреме нба, прв состав, главен играч .. и зашо у второ да даде точно 22 ?? А границата 22,5 ? И сега шо праиме? ти ебам скапаницита гнасна, ти ебам и играчи и све.
Клизан ми губа од глупако Пер, ццц.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.560
Незнам за вас со играва ама јас кога ќе наредам 10 утакмици за 20 денари, повеќе од 5 неможам да погодам.Ептен претешка мие играва.
По 3 играм на 200 или 4 на 100ка. Се фаќа, не е дека не се фаќа, али две недели ја играм а веќе имам 2-3 болни падови, со едвај даден гол у прво и со трет гол у второ у 90 минута.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom