Поплаки

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998

Ova ne e humano sto mi se desava ..ne e ni zdravo u pm.!!
Da se nema malku sreka,Kemba pocna samo 2od11,i prebaci,Caramela edvaj 11 suta zede,ti ibam crncugata,a protiv Hornetsi sekad imal dobri brojki,28ppg.
брат еден добронамерен совет, гледам дека уплаќаш доста пари, земи не уплаќај некој ден, собери некоја пара и после почни да играш на посигурно, вака 4 натпревари по 1.9 коеф во денешно време е поим да погодиш, земи направи 2-3 коеф стави 1-2000 и готово, ако е можен некој начин да излезеш ќар од кладилница тоа е со играње сингл или дабл, се друго е 99% промашена инвестиција
 
G

Goldie

Гостин
Какви клошари се овие Челзи на 2-3 пати на крајот испаѓаат 2на1 со одбраната на Арсенал и овој Реми (му ебам мрсната коса) се заплетка, уште па и Чех испадна на корнер и наместо да реализираат они аут направија
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555




Олимпијакос прво завршува со 1:0, а потоа Гаврилова го зима првиот сет со 6:0 и ружнава се претвора во Давид Ферер и трчи како лудс не секое топче и се враќа, ма иди у курац...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Da dade Gospod na Bielecki i drugoto oko da mu go izvadat hrvatite zadutre.Sega go nema Valcic,ama nekoj drug neka mu ebe mater.

2/8 slepecot.Dva pati vo sredina sutna,katastrofalni sutevi.Ednas vo stativa,ednas od krilo promasi i dve odlicni odbrani na golmanot.Eden sedmerec mu stopi ,a drugata odbrana so golmanska parada.:tapp:

Koga igram penaldzii,obavezno promasuvaat.

Prvo poluvreme samo 10 min izigra,ziva katastrofa bese.Pa i onoj zamenata Chrapkowski nikako ne sakase da izleze,kopilj mater mu ebam.Dodeka izlezese,tie gol davaa.

A najgolem problem bese odbranata 3-3.Ne e toj igrac sto moze da izigra eden na eden.Na 6-0 odbrana 10 gola ke im dadese.Go izvadija od takt i na kraj koga papsaa se vratija na 6-0 odbrana mater im nivna.

Najsiguren bev vo Bielecki.:lut:Sega lapaj vaucer ccc.6300 super dobivka.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Limoges -74,5,tie 82.Dobra i cvrsta ekipa kako Valencia,dva pati po red bea posramoteni od pulenite na Dule "Krmak" Vujosevic.:uzi:

Dva porazi cela sezona,dvata od Limoges.

Prviot natprevar jadea 92.Aj rekov ke igraat cvrsta odbrana ama 3/4 ja opleskaa nacisto.Prvite 5 minuti 4 poeni,vo slednite pet 19 poeni.:shok2:

Lapaj si vaucer,a da vlezea ke lapav 5800.:sakasuste:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
img056.jpg
Умри бе хрчак еден,умри да ти ебам таа диваградба шо ја имаш,куроглав еден,се да ти ебам..
Можеше бе поглупо да шутираш во таа последна акција,како не ти е срам бе гнасо една дебилска,да ти ебам тоа рачето никакво хобитско,глушец еден,мрш бе да ти ебам фацата никаква...
Да ти ебам и жена(ако има некоја со 2 грама мозок која се согласила да те земи тебе)виде се бе каков си се да ти ебам...

Како некој неуспешен Чернобилски експеримент си да ти ебам фацата никаква,мрш бе се да ви ебам,гнасни Скандинавци,племето ваше скапано...
А на онај куртонот од селектор
,се по список да ти ебам бе,племето твое куртонско,шо ротација е таа бе,тиквар еден,мајката му еба на крилата цело првенство,една ебана контра немате бе....
Да ја ебам жена ти,и да ти го :drk:на тие цвикерите после,лигуш еден скапан...
Абе со цел глас утре ќе навивам за Германија,само да ве испаднат,гнаси едни жолти,племето ваше никакво...
А ако по некоја случајност помините утре со Швабите и да падните со Екпертите има да уплатам се шо имам за Франција,племе ваше бе...
img057.jpg
За овај орангутанот,за ова влакнесто-грбаво,куртонидно човече шо да кажам...

Еби се бе неандерталецу еби се,не знаеше вака да шутираш со Словенија пичка ти матер твоја кога те чекав за 4К,умрен еден,уствари де те еби Другар ти Кадењас, сигурно ве клецка во таа соблекувалната,затоа играте како почудени се да ви ебам,тој ебачот Кадењас со Словенија те играше само 15 минути,а денес речиси цел меч те остави да играш,со ебената Унгарија бе,се да ви ебам на цела репка куртони едни..
Го фаќам Томас глувчето,кој за чудо даде 4 гола и овај гнасниот да ме заеби бе,цело првенство е минус сега најде да распука,мрш бе..
Не бе не е нормално ова,55 К ми бегаат по 1 уакмица за само 12 дена,и тоа со просечна уплата од 150ина денари на тикет,пу бе мајката да ви ја ебам,гнаси едни скапани...:facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.773
A BE VI EBAM POLJACITE..

Значи имам Биелецки да даде 5+ гола...има 4 у прво..и пенал....ГО УТИЊА ПЕНАЛОТ....ама ај ок..ќе даде уште еден до крај така?...а куров....еве го не ни игра сега ваљда нема ни да влезе........... не ме јеби бе..
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Да ти ебам шведските трансексуалци,мамето ваше грозно.Онаква никаква Полска неможете да ја победите.Со играч повеќе 2 гола примаат од Кониц ,а двата гола ги даде од лево крило.:tapp::tapp:На 5 мин до крај.

1/4 пенали,оној Јакобсон педерон 2/7 и сто акции поеба а оној скокај куре Лукас Нилсон е најголем дебил во светов.Какви зицери промашува мамето негово.Кулеш да играше повеќе голови ќе дадеше. 5/11
Екберг за греота а Петерсен уште повеќе.Подобро Захрисон да играше.

Киклопон врска немаше,Јурецки малце играше и со втор состав ги победија.Три чуке немаа пољаците,како изгубија педерите чудо еј.

Последните 5 минути гол не ставија!Како ме изнервираа сега леле.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Срамота ќе беше да не освојат 7 место а домаќини се, колку сака нека се мртви барем за публиката ќе изиграт, Шведска не беа ништо посебно на првенството и најголемо разочарување испаднаја.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Го чекаш последен Слишковиќ 3,5- и го јадеш немиен уште прво.Првиот шут воопшто во утакмицата му го стопи Штербик,вториот шут нигде над гол и после тоа 3/3.Игра цела екипа за него ај у пм.
Најкриво ми е за првиот гол.Дувњак шутира,цела екипа се враќа назад и судијата досуди корнер.После тоа даде гол.Вториот гол влезе во голманскиот простор и тука 99% даваш гол.Третиот гол исто така ама имаа напад минута и нешто,оди Копљар прави чекори,праеше егзибиции и некако му ја даде,нормално сам беше и му го пикна на Штербик.

Два гола откако влезе Дујшебаев.Со Македа подруго беше.:(

Ај баш да видам дали трет тикет ќе ми е овој каде што ме паѓа една.
На едно ме падна Данска а ги чекав уште Нант одбојката.За 4400.
На другото Германија а ги чекав Мариќ и Нант.6000 имав.

Барем нека не влезат овие сега што играат,да не ми е криво.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Каков дебил е Чави Пасквал, на 3 разлика он не прави фаул и примаат тројка за продолжение. Ајт у курац.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да му ебам мамицата на тој селекторот на Шведска .. само калман ме заеба на тикет со Ентрериос + Кузминскас + и Абало (не играше ) .
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
img058.jpg
Умри бе Штрлеку,умри од излечлива болест да цркниш,куртон еден, РЕТАРДИРАНО КОПИЛЕ,умри пичка ти матер бе...
Како можеше бе така ДА ГО ИЗВЕДИШ ПЕНАЛОТ,како можеше бе да ти ебам фацата хобитска ретардирана

Пу ,да ти ебам суратот глувчешки,ретадирано копиле,мрш бе се да ти ебам...
РАКАТА да ти се исуши,фатен да шеташ цел живот пичка ти матер твоја..
10/10 имаше пенали досега бе куроглав еден,баш сега кога ми требаше 1 ебан гол,1 гол шутна како против тебе да е Николче факинг Митревски а не Де Варгас,ШО ШУТ Е ОНА БЕ МАЈМУН ЕДЕН,како да не е ова полуфинале на ЕП,како да не бркате -3,мрш бе копито едно селско,цел живот ќе те колнам,се најлошо да ти се случи..
Како ме накурчи ова ѓубре ејјј,какво ливче беше,за овие 5 илјади ми е 10 пати повеќе криво отколку за другите 55 илјади шо ми избегаа овие две недели,ЗОШТО КУРТОНОТ ИМАШЕ ПЕНАЛ,ПЕНАЛ ИМАШЕ,ПЕНАЛ,го фаќам Дамке,последна секунда влезе од регуларен дел,Тонесен не ни влезе во продолжение,Томас глувчето дава 3 гола за 5 минути во второ,ејјј Томас Глувчето кој немаше толку голови колу шо даде ти со Полска,куртон еден бе..
Умри копито едно,цркни пичка ти матер...
Здравјето ми го зедоа тотално,не е можно ова,се пореметив тоталка...:facepalm:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.374
Поени од реакции
5.727
Прегледај го приврзокот 137917
Умри бе Штрлеку,умри од излечлива болест да цркниш,куртон еден, РЕТАРДИРАНО КОПИЛЕ,умри пичка ти матер бе...
Како можеше бе така ДА ГО ИЗВЕДИШ ПЕНАЛОТ,како можеше бе да ти ебам фацата хобитска ретардирана

Пу ,да ти ебам суратот глувчешки,ретадирано копиле,мрш бе се да ти ебам...
РАКАТА да ти се исуши,фатен да шеташ цел живот пичка ти матер твоја..
10/10 имаше пенали досега бе куроглав еден,баш сега кога ми требаше 1 ебан гол,1 гол шутна како против тебе да е Николче факинг Митревски а не Де Варгас,ШО ШУТ Е ОНА БЕ МАЈМУН ЕДЕН,како да не е ова полуфинале на ЕП,како да не бркате -3,мрш бе копито едно селско,цел живот ќе те колнам,се најлошо да ти се случи..
Како ме накурчи ова ѓубре ејјј,какво ливче беше,за овие 5 илјади ми е 10 пати повеќе криво отколку за другите 55 илјади шо ми избегаа овие две недели,ЗОШТО КУРТОНОТ ИМАШЕ ПЕНАЛ,ПЕНАЛ ИМАШЕ,ПЕНАЛ,го фаќам Дамке,последна секунда влезе од регуларен дел,Тонесен не ни влезе во продолжение,Томас глувчето дава 3 гола за 5 минути во второ,ејјј Томас Глувчето кој немаше толку голови колу шо даде ти со Полска,куртон еден бе..
Умри копито едно,цркни пичка ти матер...
Здравјето ми го зедоа тотално,не е можно ова,се пореметив тоталка...:facepalm:
Префрлисе на ЛОТО малце :D , дури да ти сврти зарот :toe: . Ем ќе бидиш добитен 4000-5000 илјади месечно сигурно , од то шо нема да уплаќаш ем ако ти падни 7-ка и ќе ја повозиш и Маријана :sekcza: :motorce:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Префрлисе на ЛОТО малце :D , дури да ти сврти зарот :toe: . Ем ќе бидиш добитен 4000-5000 илјади месечно сигурно , од то шо нема да уплаќаш ем ако ти падни 7-ка и ќе ја повозиш и Маријана :sekcza: :motorce:
Не сум од ВМРО,не паѓа лотото кај луѓе шо не се од "стадото на пастирот",па затоа си го ебавам умот(тој шо остана)со кладилници,здравјето ми го зедоа...:shook:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom